Ponadczasowe hity weselne , które na pewno porwą do tańca wszystkich gości!

25 sierpień 2019
Bartek Szynal

Muzyka towarzyszy nam nieustannie i przez całe życie. Zapamiętujemy jednak tylko pewne piosenki z tysiąca słyszanych w trakcie ziemskiej wędrówki.

Jeśli wesele ma pozostać cudownym wspomnieniem, musi być okraszone piękną muzyką. I chociaż ludzkie ucho bywa wybredne, istnieją ponadczasowe klasyki, które przypadną do gustu wszystkim gościom weselnym, które zebrałem w formie weselnej listy przebojów.

Lista przebojów weselnych

Chubby Checker – Let’s twist again

Trudno znaleźć piosenkę, która bardziej kojarzy się z rodzajem tańca. Powstała w 1961 roku, a już rok później otrzymała prestiżowe wyróżnienie Grammy Award for Best Rock & Roll Recording. To kawał muzycznej historii. Twist jest energicznym i łatwym tańcem, jego lekkomyślny charakter idealnie wpasował się w ramy rewolucji obyczajowej lat 60. Solidna porcja pozytywnej energii, w sam raz, by rozruszać weselne towarzystwo

Ryszard Rynkowski – Jedzie pociąg z daleka

Apoteoza wolności i klasyczny otwieracz wielu imprez. Lokomotywa pędząca wokół weselnych stołów rozluźni atmosferę i zachęci do zabawy nawet malkontentów.

Akompaniament tej piosenki może być odmienny od wersji Ryszarda Rynkowskiego, ale bez względu na to, pociąg utworzony z gości to właściwie pozycja obowiązkowa.

Maanam - Kocham Cię kochanie moje

Wybitna ballada i poetycka deklaracja miłości. Twórczość zmarłej w ubiegłym roku Kory odcisneła ogromne piętno na polskiej muzyce rozrywkowej. Jej dorobek cieszy się ogromną popularnością także na weselach.

Oprócz tej ballady, często grane są także szybsze utwory zespołu Maanam - Cykady na Cykladach czy Chcę ci powiedzieć coś.

Piersi – Bałkanica

Wydawało się, że „Całuj mnie”, prawdziwy król barowych karaoke, to opus magnum zespołu Piersi. Panowie po wielu latach ponownie podbili polski rynek muzyczny Bałkanicą.

Zgodnie z tekstem, utwór łączy polską energię i rytm z regionów Półwyspu Bałkańskiego, kompozycja idealna zarówno dla starszych, jak i młodszych gości weselnych.

Góralu, czy ci nie żal?

Piękna biesiada z XIX wieku. Dawniej śpiewali ją partyzanci, później harcerze.

Na wesela góralskie pasuje jak ulał, ale ten muzyczny zapis górskiego folkloru warto przemycić na weselne imprezy nawet na drugim końcu Polski i poczuć legendarnego ducha gór.

Kaczuszki

Niesamowite, że sympatyczna piosenka powstała z myślą o edukacji dziecięcej została klasykiem imprez także dla dorosłych. Uniwersalny i żartobliwy zarazem charakter tej piosenki aktywizuje gości weselnych.

Unikalny sposób tańczenia polegający na imitowaniu ruchów popularnego ptaka wodnego to świetna opcja alternatywy dla zwyczajowego tańca, podobnie jak opisany wcześniej pociąg.

Luis Fonsi – Despacito ft. Daddy Yankee

Hit lata 2017, kolejny w zestawieniu z nagrodą Grammy, ponad 6 miliardów odsłon w serwisie YouTube mówi samo za siebie. Legenda głosi, że dobre wesele to takie, na którym goście bawią się przy latynoskiej muzyce.

Despacito rozgrzeje weselny parkiet i pobudzi namiętności, tylko powolutku!

Big Cyc – Rudy się żeni

Nie da się ukryć, że ta piosenka powstała z myślą o zabawie weselnej.

Kolor włosów oczywiście nie jest żadnym ograniczeniem, dzieło zespołu Big Cyc możemy profilować do nowożeńców. Wystarczy w miejsce „rudego” wstawić imię szczęśliwego pana lub pani młodej.

Akcent – Przez twe oczy zielone

Zdania na temat disco polo są podzielone. O ile ten rodzaj muzyki nie zostanie raczej ciepło przyjęty na bankiecie dyplomatycznym, jednak na wesele pasuje w sam raz. Prosta melodia i chwytliwy tekst porwie do tańca całą salę.

W końcu to gatunek muzyczny, którego nikt nie słucha, ale przy którym każdy doskonale się bawi (albo przynajmniej tupie nóżką).

Bill Medley, Jennifer Warnes – The Time Of My Life (z filmu Dirty Dancing)

Na sam koniec nieco poważniej i romantyczniej. Ponadczasowy szlagier z lat 80. Znalazł się na ścieżce dźwiękowej jednego z najlepszych musicali w historii kinematografii.

Dirty Dancing został w Polsce przetłumaczony jako „wirujący seks”. Niczego więcej chyba dodawać nie trzeba.

Średnia

3.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

09 czerwiec 2019
13 czerwiec 2020

Komentarze