Pisanie listów - romantyczny zwyczaj czy przeżytek?

03 lipiec 2019
Dagmara Sobczak

W dobie internetu i popularności mediów społecznościowych zapominamy o tradycyjnych formach przekazu. Coraz rzadziej wysyłamy do siebie kartki na święta, czy piszemy listy, również te miłosne. 

Natomiast pisanie listów miłosnych kiedyś było bardzo popularne. Mężczyźni w ten sposób wyrażali swoje uczucia do kobiet, a kobiety odwzajemniały się tym samym. 

Nie musicie dziś być daleko od siebie, by skorzystać z tej formy wyrażania uczuć. Pisanie listów miłosnych może być ciekawą formą pokazania, że nam zależy, że pamiętamy, mimo iż od lat mieszkamy razem. 

 

Pisanie listów miłosnych – od czego zacząć?

Przede wszystkim określ, dlaczego chcesz napisać list miłosny, co chciałbyś przekazać, jakie emocje, jakie uczucia. Po co piszesz ten list? Co masz do powiedzenia? Chcesz wyznać miłość pierwszy raz, czy przypomnieć o swoich uczuciach? 

Wróć pamięcią do Waszych wspólnych przyjemnych chwil, do których można by było nawiązać w liście. Listy, w których pojawiają się wspomnienia, są dużo głębsze i intymne. Pokaż, że zachowujesz w pamięci Wasze wspólne doświadczenia i jest to dla Ciebie ważne. 

Napisz, co cenisz w odbiorcy Twojego listu. Za co go/ją lubisz, za co kochasz. Napisz o swoich uczuciach i emocjach, jakie pojawiają się, kiedy jesteś blisko tej osoby. Pamiętaj, że komplement to bardzo przyjemny sygnał, że jesteśmy dla kogoś ważni i zauważani. 

Każdemu będzie miło wrócić do takiego listu, w którym jeszcze raz będzie mógł przeczytać kilka słów uznania na swój temat.  

Dlaczego warto pisać listy?

Dzisiaj mało kto bawi się w pisanie listów ręcznie i właśnie dlatego są one tak bardzo cenne. List napisany samodzielnie pozostaje na zawsze, a wirtualna wiadomość, po jakimś czasie ginie w gąszczu innych. 

Pisząc list tradycyjny, możesz mieć pewność, że odbiorca nie raz do niego powróci, a to może spowodować kolejny raz uśmiech na jego twarzy. 

Ze względu na to, że tak rzadko to się zdarza, dużo większą wartość będzie miał taki list dla osoby obdarowanej niż wiadomość tekstowa, a Ty zyskasz w jej oczach. 

Decydując się na napisanie ręcznie listu, zadbaj o szczegóły. Nie musisz używać pióra wiecznego, wystarczy zwykły długopis, ale zadbaj o jakość papieru (jeżeli nie papeteria, czy pergamin to chociaż równo wycięty, nieposzczerbiony kawałek papieru) i staranny charakter pisma. Jeżeli ładne pisanie nie przychodzi Ci łatwo – trenuj, pisz wolniej, ale tak, by dało się odczytać Twoje słowa. 

Chyba nie ma nic gorszego niż list napisany własnoręcznie, ale nie do odczytania. 

Co Wy sądzicie o pisaniu listów miłosnych własnoręcznie? Praktykujecie? :)

Średnia

3.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 czerwiec 2019

Komentarze