Na weselne przyjęcie zwykła fotobudka, Foto Lustro czy komputer z animacjami?

25 marzec 2019
Anna Żaczek

Wszechobecne selfie wciska się oknami i drzwiami w każdą sytuację. Odmiana weselna to wynalazek fotobudki. Mobilne urządzenie, które po uruchomieniu robi serię zdjęć, a następnie w ciągu około 15 sekund drukuje je. 

Wypożyczalnie fotobudek dorzucają szereg gadżetów, aby na ten jeden moment stać się kimś innym. Chcąc zmienić swój wizerunek, rozgrzani weselną atmosferą, chętnie sięgamy po  kapelusze, wąsy i peruki. Zakładamy je, aby potem do obiektywu stroć miny i robić zabawne dzióbki. Ponieważ popyt na tego typu atrakcje nie maleje, producenci poszli dalej i mamy już magiczne Foto Lustra z dotykowym ekranem i minikomputery sprzężone z laserowymi drukarkami, a wszystko to pięknie „opakowane”, podświetlone (fotokabiny LED), które przenoszą nas w świat magii czy raczej matrixa. 

Swoją drogą, ciekawe jest to, że na zdjęciu nadal pozostaje ta sama twarz, ten sam wyraz oczu i to, co w nich się odbije, czyli nasza „dusza”…  ;)

Co oferuje dotykowe foto lustro?

Decydując się na wypożyczenie foto lustra na przyjęcie weselne, dobrze jest zacząć od wyboru ramy. W ofercie dostępne są bogato zdobione ramy w kolorze starego złota lub bardziej klasyczne o barwie srebra. Możemy dopasować je do stylu wesela i naszego gustu.

Stojące lustro za dotykiem naszej ręki może wprowadzić zabawne animacje. Intuicyjna obsługa chyba nie sprawi nikomu problemu. Podobieństwo do dotykowych telefonów sprawia, że nawet starsze osoby dobrze sobie radzą z wprowadzaniem danych.

Zabawa przy fotobutce może być miejscem integracji gości z obu stron. Z tego względu bardzo pożyteczną funkcją jest personalizowanie zdjęć, czyli możliwość dodania podpisu do fotografii przez osoby, które zamierzają się uwiecznić. Nie będziemy musieli się domyślać po latach, kto stoi obok nas.

Co jeszcze możemy zmienić w programie? Na pewno urządzenie umożliwia zmianę tła lub dodawanie własnego rysunku. Gotowe zdjęcia przechowywane są w galerii on-line z dostępem tylko dla wybranej osoby, która zarządza zdjęciami. W pakiecie otrzymuje się również pendrive z cyfrową wersją zdjęć.

Urządzenie wypożyczane jest na określoną liczbę godzin. Zależnie od klasy urządzenia w ofertach koszt wypożyczenia oscyluje pomiędzy 400 do ponad 1000 zł. Dodatkowym bonusem jest nielimitowana liczba zdjęć. Należy się liczyć z tym, że każda kolejna aplikacja, którą zechcemy dodać, wpłynie na atrakcyjnośc zdjęć, jak i na podwyższenie kosztów użytkowania urządzenia.

Fotobudki LED

Urządzenia bardziej zaawansowane typu Fotobudka LED posiada dodatkową obudowę w formie lekkich kabin nadmuchiwanych z aranżacją świetlną dodającą eleganckiego klimatu. W programach oferowanych do tego tych urządzeń możemy dodatkowo mieć podgląd na zdjęcia, które robimy, możemy dostosować indywidualny layout, czyli drukować je w różnych układach na pasku i oczywiście – jeśli macie taką potrzebę – opcję bezpośredniego wysłania fotek na Facebooka!

Kolejna funkcja to green screen. Dzięki tej technice można stworzyć niezwykły efekt wklejania dowolnego obrazu, który stanie się tłem naszego zdjęcia. Producenci oprogramowań oferują przeróżne warianty. Przeglądając tematyczne strony, znalazłam dosyć ciekawe programy autorskie w tym: program diBudka - są to zdjęcia w ramkach lub na tłach, diGif -tu dodane są różne zabawne animacje gif, w programie diVideo tworzy się krótkie filmiki z dźwiękiem w formacie mp4, diBudka Premium to 3w1, czyli wszystkie opcje w jednym. Warto byłoby przetestować, jak się sprawdzają w praktyce.

 

Możliwości jest dużo, pozostaje decyzja, która opcja jest na waszą kieszeń oraz która z wersji będzie najbardziej adekwatna do stylu waszego wesela. 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

07 październik 2017
22 grudzień 2019

Komentarze