Manicure ślubny - porady

25 maj 2018
Agnieszka Okularczyk

Podczas przygotowań przedślubnych każda Panna Młoda robi wszystko, aby czuć się wyjątkowo i najpiękniej w tym najważniejszym dla niej dniu. Dba o każdy szczegół począwszy od makijażu i skończywszy na… paznokciach!

No właśnie, skoro mowa o paznokciach przychodzę do Was z kilkoma poradami odnośnie ślubnego manicure. Na co zwrócić uwagę? O czym warto pamiętać przed udaniem się do salonu? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w wywiadzie ze wspaniałą Kingą Porębą - certyfikowaną stylistką paznokci, której prace można podziwiać na fanpage'u Chi-Chi Nail.

Na co zwrócić uwagę, wybierając stylistkę paznokci?

Bardzo ważne jest znalezienie osoby o podobnej estetyce do naszej, która będzie potrafiła sprostać naszym oczekiwaniom. Sprawdzonym sposobem na znalezienie profesjonalistki jest udanie się do stylistki polecanej przez najbliższe osoby lub koleżanki, które swój ślubny manicure mają już za sobą.

Obecnie większość salonów prezentuje swoje prace na portalach społecznościowych - to pierwszy krok do wyboru swojej stylistki. Osobiście odradzam korzystanie z usług koleżanki, która dopiero się uczy. W tym dniu wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik, więc zdecydowanie lepiej postawić na osobę z doświadczeniem i rzetelną wiedzą. W manicure ślubnym najważniejsze jest indywidualne podejście do klienta, wysoka estetyka pracy, trwałość stylizacji - nikt nie chciałby przecież stracić paznokcia podczas pierwszego tańca :)

Czy warto przygotować swoje paznokcie przed wizytą w dniu ślubu? Jeśli tak, to jakie zabiegi najlepiej wykonać?

Ważne jest aby zadbać o nawilżenie skóry dłoni i wałów okołopaznokciowych (okolicy skórek). Zawsze można zgłosić się do stylistki, która doradzi domową pielęgnację, poleci odpowiednie kosmetyki, doradzi zabiegi, które można wykonać jednorazowo przed uroczystością lub odpowiednio wcześniej w zależności od indywidualnych potrzeb. Takie zabiegi zazwyczaj dają natychmiastowy efekt. Są to na przykład kąpiele parafinowe, poprzedzone peelingiem drobnoziarnistym lub masaż dłoni ciepłą świecą, który nie tylko pozostawi skórę aksamitną i nawilżaną, ale pozwoli również przyszłej Pannie Młodej głęboko się zrelaksować.

Zdecydowanie odradzam usuwanie skórek czy piłowanie kształtu paznokci na własną rękę, gdyż niewprawiona osoba może uszkodzić płytkę lub wał okołopaznokciowy, przez co efekt końcowy nie będzie zadowalający.


Na rynku dostępnych jest wiele metod stylizacji paznokci. Na którą najlepiej jest się zdecydować w tym ważnym dniu?

Manicurzystka powinna dobrać stylizację, mając na uwadze stan naturalnych paznokci, oczekiwania i komfort klientki. Jeśli płytka paznokciowa nie wymaga przedłużania, a jej naturalna długość jest wystarczająca, idealnie sprawdzi się manicure hybrydowy bądź tytanowy, który zapewni trwałość stylizacji, a błysk utrzyma się nawet do 3 tygodni.

Dla osób z problematyczną płytką - krótką, łamliwą, rozdwajającą się - lepsza może okazać się stylizacja żelowa, bądź bazy hybrydowe służące do przedłużania i wzmacniania paznokci.

Często poddając się zabiegowi manicure słyszałam, że mam tzw. tłustą płytkę paznokciową, przez co nakładane produkty trzymają się dużo krócej. Co można zaproponować przyszłym Pannom Młodym, które maja podobny problem?

W profesjonalnej stylizacji paznokci nie istnieje takie pojęcie jak 'tłusta płytka'. Jest to raczej termin stosowany przez amatorki, które w ten sposób tłumaczą swoje błędy techniczne lub brak odpowiedniej wiedzy. Jestem zdania, że powodów nietrwałości manicure należy szukać w nieodpowiednim doborze produktów i błędach w wykonaniu stylizacji, a dopiero potem w samych paznokciach.

Duży wpływ na stylizację mają problemy hormonalne, niedoczynność lub nadczynność tarczycy i o tych problemach warto uprzedzić stylistkę, która dzięki takiej wiedzy będzie w stanie dobrać odpowiednie produkty. Jeśli wcześniejszy manicure nie spełniał Twoich oczekiwań, lakier się łuszczył, zadzierał, paznokcie się łamały, to opowiedz o tym. Stylistka, wiedząc w jaki sposób zachowywał się produkt na Twoich paznokciach, może poznać przyczynę problemu i jemu zapobiec.

Najważniejsze jest mówienie o swoich obawach i oczekiwaniach.


Czy warto przygotować się przed wizytą i przyjść ze zdjęciem konkretnego zdobienia paznokci, czy może lepiej zdać się na porady profesjonalisty?

Klientki zazwyczaj są przygotowane i pokazują zdjęcia ściągnięte z internetu. Jest to bardzo pomocne, aby poznać gust klientki. W naszym zawodzie bardzo ważny jest wywiad z klientką, to w jakich kolorach klientka czuje się komfortowo, czy woli jasne czy ciemne odcienie, czy nosiła wcześniej zdobienia i czy jakakolwiek stylizacja była wcześniej wykonywana, itp. Wszystkie te, z pozoru błahe,  pytania pozwalają manicurzystce na poznanie estetyki, oczekiwań i stylu klientki.

Jeśli Pani Młoda oczekuje niepowtarzalnej stylizacji watro udać się do profesjonalistki wykonującej ręcznie malowane zdobienia, wtedy połączenie kilku inspiracji i dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb nie będzie dla niej kłopotliwe. Na umówioną wizytę warto zabrać próbkę materiału, by w salonie idealnie dobrać odcień lakieru. Dobrze wybrać się na wizytę z pewnym zarysem, pomysłem, ale wciąż mieć otwartą głowę i zdać się na rady doświadczonej osoby.

Przy umawianiu się na makijaż ślubny niemal każda wizażystka wykonuje makijaż próbny. Czy warto również wykonać próbny manicure?

Próbny manicure ślubny sprawdza się tylko w niektórych przypadkach. Ja miałam okazję wykonywać go jedynie dwa razy.

Kobiety, które noszą hybrydy lub żelowe paznokcie regularnie raczej nie odczuwają potrzeby wykonywania próbnego manicure. Znają już swoje upodobania, wiedzą w czym czują się dobrze i jakie ozdoby, zdobienia sprawdzają się u nich najlepiej i przede wszystkim znają możliwości swojej manicurzystki.

Próbny manicure polecałabym kobietom, które nigdy wcześniej nie korzystały z usług profesjonalnej stylistki paznokci. Panna Młoda decydująca sią na przedłużenie paznokci musi przemyśleć ich długość i kształt. Długie paznokcie pięknie się prezentują i wysmuklają palce, jednak nieodpowiednio dobrane staną się mankamentem, a nie atutem jeśli właścicielka nie będzie potrafiła się do nich przyzwyczaić. Próbna stylizacja jest też dobrym sposobem na sprawdzenie umiejętności wybranej przez siebie stylistki.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojego pomysłu na stylizację, długości paznokci lub osoby wykonującej, koniecznie zdecyduj się na próbny manicure, by w ten wyjątkowy dzień czuć się w pełni komfortowo.

Pamiętajcie też, aby szukając swojej stylistki zwrócić uwagę nie tylko na piękne zdobienia, ale również higienę w salonie. Potraktujcie tę wizytę jako chwilę relaksu w trakcie ślubnych przygotowań :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

16 kwiecień 2020

Komentarze