Czym charakteryzuje się ślub minimalistyczny?

20 maj 2020
Adrian Bodzioch

Mogłoby się wydawać, że w kwestii ceremonii ślubnej oraz samego wesela niewiele da się wymyślić, aby się w efekcie wyróżnić spośród tłumu. To spory błąd - jest zupełnie odwrotnie.

Tak naprawdę opcji jest bardzo wiele, lecz wymagają od pary młodej mnóstwa kreatywności i samozaparcia w dążeniu do celu. Te najwspanialsze chwile w życiu można celebrować na wiele sposobów. Jedni wybierają mnóstwo zdobień i złota, inni decydują się na nieformalne przyjęcie, a jeszcze inni - na skrajnie swobodną zabawę na skraju jeziora.

W tym całym zgiełku zapomina się jednak o umiarze, dlatego wbrew pozorom najbardziej wyróżniającym się ślubem będzie ten... minimalistyczny.

Czym jest ten cały minimalizm?

W zagadnieniu wnętrzarskim, minimalizm to trend, w którym likwiduje się wszelkie rzeczy zbędne i zastępuje się wyłącznie takimi, które mają cel praktyczny. Żeby Wam to zobrazować posilę się przykładem. W minimalistycznym domu spotkamy jedną kanapę (po co więcej dla dwójki osób) oraz niewielki stolik, a do przechowywania ubrań i akcesoriów wystarczy szafa, zaś do oglądania telewizji - jeden telewizor.

Jak to ma się do ślubu? A no tak.Minimalizm jest doskonałym trendem ślubnym, lecz trzeba go odpowiednio ugryźć.

Zacznijmy od rzeczy najprostszych, czyli ubioru. Oboje nowożeńców powinno mieć na sobie skrajnie minimalistyczne i klasyczne ubranie. Mężczyzna - granatowy garnitur bez jakichkolwiek dodatków, uzupełniony białą koszulą i ciemnym krawatem bez zdobień i czarnymi butami w typie oksford, opcjonalnie także białą poszetką. Kobieta zaś powinna mieć na sobie zwiewną sukienkę, bez jakichkolwiek wzorów, dodatków i zdobień.

Przejdźmy dalej…

Wnętrze sali weselnej powinno kontynuować ten trend. Wybierzmy salę, która jest w stanie go spełnić. Ściany powinny być białe i bez jakichkolwiek dodatków poza oknami - odpadają wszelkie przaśne zasłony i kolorowe dodatki.

Warto je zastąpić minimalistycznymi (to słowo często się tu pojawi ;) ) firankami. Na stołach powinny być obrusy, które kontynuują ten trend i są gładkie, kwadratowe lub prostokątne. Warto, by krzesła były obite jednolitą tkaniną, a wszelkie drewniane nogi proste i bardzo przyjemne dla oka. 

Tylko... gdzie ja znajdę minimalistyczną salę weselną?

Brzmi wręcz niemożliwe, prawda? Poszukiwania tego typu sal weselnych są bardzo trudne, lecz nie zawsze skazane na porażkę. Większość ludzi organizujących swój ślub stawia na klasykę, czyli mnóstwo zdobień i pompatyczny, ceremonialny charakter, dlatego niewiele na rynku jest organizatorów, którzy dysponują tak minimalistyczną salą. Ale jeśli ich znajdziemy - ślub będzie dosłownie niezapomniany dla wszystkich.

Istnieje także inna opcja. Być może lepiej zorganizować ślub bez korzystania z oferty domu weselnego i wykorzystać wnętrze nowoczesnej kawiarni, restauracji czy też może sali bankietowej hotelu o wysokim standardzie.

Tak czy inaczej - minimalistyczny ślub jest ciekawym odstępstwem od ogólnie przyjętej reguły. Niesamowicie się wyróżnia, sprawia wrażenie bardzo ekskluzywnego i luksusowego, a przy tym - o ironio - może mniej kosztować. Pompa i ciśnienie, które serwują nam niektóre domy weselne złotymi dodatkami i wszędobylskimi rzeźbami i obrazami często słono kosztują.

Odskocznia w postaci minimalistycznego ślubu może być wręcz zadziwiająca. Jak się na to zapatrujecie? :)

 

Pozdrawiam!

Wasz Adrian

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

26 styczeń 2019
10 kwiecień 2019

Komentarze