Jak zorganizować wesele, na którym pojawią się dzieci Pary Młodej?

12 październik 2018
Joanna Brodzicka

Mamy XXI wiek i fakt, że Państwo Młodzi idą z dzieckiem do ślubu już nikogo nie dziwi. Jak więc zaplanować ten doskonały dzień dla całej Waszej trójki?


Nie muszę Wam tłumaczyć, że to Wy w dniu ślubu będziecie w centrum uwagi. Na Was będą skierowane wszystkie spojrzenia i obiektywy aparatów, jednak nie musicie się tym martwić. Wasze dziecko /lub jednego z Was/ może stanowić wspaniały „atrybut” i równie doskonale bawić się w tym dniu, a przy okazji stworzyć bajkową scenerię do wspólnych fotografii!

Do wszystkiego należy się dokładnie przygotować. Tych kilka moich porad, pozwoli Wam, skupić się w tym dniu na przybyłych gościach, na Was samych, a jednocześnie zapewnić dziecku radość z bycia razem, świetną zabawę i bezpieczeństwo.

 

Po pierwsze – niania. Rozejrzyjcie się i porozmawiajcie, kto w tym dniu będzie pełnił funkcję niani. Być może znajdziecie ochotnika w najbliższej rodzinie lub będziecie musieli poszukać kogoś z zewnątrz.

Po drugie – czy Wasz lokal na wesele dysponuje pokojami do wynajęcia? Jeśli nie ma takiej opcji, pojawia się konieczność wynajęcia kierowcy już po zmierzchu, celem transportu maluszka do domu. I co jest sprawą oczywistą – ktoś musi się dzieckiem w nocy zaopiekować. Wy sami musicie wrócić na swoje własne wesele i pełnić rolę gospodarzy. Odradzam też powierzanie Waszej pociechy babci. Dlaczego? Rodzice powinni Wam towarzyszyć w tym dniu  i być gośćmi honorowymi na uroczystości.

Po trzecie - ubranko dla dziecka. Pomyślcie nad stylizacją, która będzie odzwierciedleniem Waszego stroju. W końcu Wasze dziecko to kopia Was samych, ale to tylko moja propozycja. Najważniejsze to przygotować minimum 2 wdzianka, bo dziecko lubi się brudzić, a nie możemy od niego wymagać, że będzie idealnie czyste przez całe wesele.

Po czwarte – rozrywka. Doskonałym rozwiązaniem będzie zatrudnienie na ten dzień animatora. Ta osoba wprawiona w zabawach dla najmłodszych, sprawdzi się i udoskonali czas wszystkim dzieciom. Spotkałam się z sytuacją, że również dorośli przyłączyli się do zabawy i doskonale się przy tym bawili.

Po piąte – menu dla dzieci. Warto przedyskutować tę kwestię w momencie rezerwowania lokalu. Niekiedy kucharz proponuje dania, które mali smakosze bardziej preferują. Dla Was to doskonały pomysł, gdyż nie będziecie się martwić, że w tym dniu Wasze dziecko zje jedynie słodycze.

Po szóste – niespodzianka. Skoro Wy w tym dniu otrzymacie górę prezentów, to dlaczego nie Wasze ukochane dziecko? Przygotujcie dla niego prezent-niespodziankę. Będzie to forma przekazania Waszej miłości. Dziecko będzie na pewno mile zaskoczone :)


Tych kilka wskazówek sprawi, że Wasze dziecko w tym dniu nie będzie zagubione. Nie stanie w kącie z miną na kwintę. I jedna uwaga na koniec – nie zapomnijcie, że dzieci są nieprzewidywalne. Im szybciej zrozumiecie to zdanie, tym samym – wszystkie niedociągnięcia i faux pas przyjmiecie z uśmiechem. Bo to tylko dziecko – musimy o tym pamiętać.

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

09 listopad 2017
12 lipiec 2019

Komentarze