Moi rodzice go nie lubią

25 marzec 2018
Magdalena Gitler

Byłoby wspaniale, gdyby wszyscy członkowie rodziny dobrze się ze sobą dogadywali, a zwłaszcza rodzice i narzeczony. Jednak, jak to w życiu bywa, nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli i zdarzają się sytuacje, w których obie strony nie darzą się specjalną sympatią.

Może było tak, że najpierw rodzicie nie mieli żadnego problemu z akceptacją waszego związku, jednak gdy sprawy przybrały poważny obrót, pojawił się pierścionek i zaczęliście wspominać o ślubie i rodzinie, nagle coś się zmieniło. Albo było zupełnie inaczej, a relacje od samego początku były trudne? Dobrze byłoby tę atmosferę jakoś unormować, dla zdrowia wszystkich.

Czasami lepiej odpuścić

Jeśli ciągle od nowa próbujesz wyjaśnić rodzicom, dlaczego powinni polubić twojego wybranka i jakim jest wspaniałym człowiekiem, po prostu przestań. Muszą sami dojść do takich wniosków. Może coś, co powie Twój partner albo jakieś podjęte przez niego działania sprawią, że zapałają do niego sympatią. Oby tak się stało! Nieustanne przekonywanie i namowy, raczej ich nie przekonają, a za to dostarczą Ci masy stresu.

Spróbuj zrozumieć drugą stronę

Niezależnie od tego, co (i jak) mówią rodzice, wszystko ma źródło w miłości i trosce o Twoje dobro. Chyba nikt nie chciałby, żeby jego dziecku źle wiodło się w życiu. Dlatego tak często pytają o pracę, zarobki czy poziom życia. Martwi ich sposób bycia narzeczonego, jego temperament oraz wiek. Te wszystkie czynniki mogą powodować konflikty lub wpływać bezpośrednio na Ciebie. To nie jest wytłumaczenie ich zachowania, ale na pewno to jedne z powodów, które być może warto rozważyć i podjąć w rozmowie. Spróbuj trochę ich uspokoić.

Mogą nigdy go nie zaakceptować

W idealnych warunkach rodzice z radością was wspierają i nie mogą się doczekać, kiedy narzeczony dołączy do rodziny, ale nie tego dotyczy ten tekst. Gdy rodzice nie akceptują Twojego partnera, może być tak, że nigdy go nie zaakceptują. Nawet jeśli teraz panuje między wami otwarty konflikt, z czasem może zmienić on w stabilny rozejm, ale być może nigdy między Wami nie będzie ciepła i naturalności. To najgorszy scenariusz, ale warto mieć świadomość, że taka opcja istnieje.

Ostatecznie decyzja kogo poślubisz, należy do Ciebie. Czasami warto posłuchać głosów otoczenia, bo zaślepione miłością jesteśmy w stanie przymknąć oko na wiele wad. Wady ma każdy, taka nasza ludzka natura, a jeśli Ty uważasz, że chcesz spędzić z tą osobą resztę życia i będzie Wam razem doskonale, pomimo wszystkiego, zdanie rodziców jest tutaj poboczne. Nie pozwól tym negatywnym przesłankom zawładnąć związkiem.

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

20 czerwiec 2020
09 październik 2018

Komentarze