Co jest najważniejsze w grudniu?

26 grudzień 2017
Magdalena Gitler

Gdyby zadać to pytanie dziecku odpowiedziałoby z pewnością: prezenty, a co jest ważne dla dorosłych, co naprawdę liczy się w ostatnim, najpiękniejszym miesiącu roku? 

 

Świąteczne szaleństwo

Grudzień to przede wszystkim przygotowania do Świąt. Szukanie pomysłów na prezenty, potem ich kupowanie. To także wielkie sprzątanie. Uroczyste mycie okien, przegląd szaf oraz oczywiście gotowanie. W końcu tewszystkie pyszności muszą się skądś wziąć na naszych stołach. W tym intensywnym okresie bardzo łatwo stracić z oczu to, co najważniejsze.

Najważniejsze w grudniu

A najważniejsi w grudniu są ludzie. Ci, którymi otaczamy się na co dzień, spędzamy godziny na rozmowach, wypijamy dziesiątki kaw i zjadamy pyszne ciastka w kawiarniach, a gdy nadchodzi potrzeba, głośno szlochamy im w rękaw.  

Warto być z ludźmi

To taki moment w ciągu roku, kiedy ludzie są jakby bliżej. Chętniej rozmawiamy, wymieniamy uprzejmości i spędzamy ze sobą czas. Kawiarnie po brzegi wypełniają spragnieni bliskości  i gorącej czekolady osobnicy. Dlaczego to takie ważne, żeby w grudniu być razem? Bo prezenty są tylko na chwilę, a relacje zostają na dłużej. 

Spotkajmy się!

W grudniowym zabieganiu trudno znaleźć równowagę i wygospodarować wolną chwilę. Obowiązki, obowiązkami, ale ostatecznie można odpuścić umycie okienna rzecz spotkania  z przyjaciółmi, prawda? Postaraj się znaleźć chwilę dla bliskich, bo za kilka lat smugi na oknach ulecą z pamięci, a poczucie, że spędziliśmy za mało czasu z najbliższymi zostanie. 

Bliskość

Ostatecznie, chociaż może nam to umknąć, w świątecznej atmosferze i uroczystych przygotowaniach najpiękniejsze jest to, że jesteśmy razem. Przejeżdżamy wiele kilometrów, żeby chociaż przez kilka dni posiedzieć wspólnie przy stole. Uścisnąć dłonie i podzielić się codziennością. Prezenty, dekoracje i wszystko inne to tylko dodatek, bo najważniejsze jest to, że przez te kilka dni w roku jesteśmy po prostu razem.

 

Grudzień dobiega już końca, ale nadal macie szansę odhaczyć ostatnie punkty z mojej listy.  Pamiętajcie, że na to nigdy nie jest za późno i warto to robić nie tylko od święta :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

11 październik 2018
19 styczeń 2018

Komentarze