Świąteczne książki

25 grudzień 2017
Magdalena Gitler

Książki są dobre na każdą porę roku, a my czytamy różnie. Jedni kochają powieści grozy, inni rozpływają się przy poezji, a jakie książki wybrać na święta? Polecam takie, które mają w sobie dużo ciepła i skłaniają do refleksji.

Oto kilka moich propozycji: 

„Opowieść wigilijna”

Zimowa klasyka, czy może lekturowy koszmar z czasów szkoły? Znana (chyba) wszystkim opowieść o sknerusie znanym jako Scrooge i trzech duchach Świąt Bożego Narodzenia, które odwiedzają go w Wigilijną noc.  Ma milion ekranizacji, doczekała się nawet wersji z Barbie  w roli głównej. Dlaczego warto ją przeczytać w grudniu? Żeby przypomnieć sobie, co naprawdę jest ważne i mieć to w myślach podczas układania noworocznych planów.  

„Garść pierników, szczypta miłości”

Opowieść w świątecznym klimacie, okraszona miłością (także tą nieszczęśliwą), przyjaźnią (ponad wszystko) i świątecznym piernikiem. Ludzkie historie, zdrady i dramaty osnute  w przyjemną i wzruszającą atmosferę świąt.

„Cztery płatki śniegu”

Cztery płatki śniegu to kilka historii przeplatających się ze sobą w kolejnych rozdziałach Historie prawdziwych ludzi, z prawdziwymi problemami, bo święta, to nie tylko kolorowe światełka i pyszne jedzenie, ale również ludzkie dramaty, które z nadchodzącym końcem roku dają o sobie dosadnie znać. Z dodatkiem przypadku, sprawy na pozór niemożliwe do rozwiązania zdają się zyskiwać zupełnie nowe oblicze.

„Pensjonat pod świerkiem”

Góry. Zima. Śnieg. Klimatyczny pensjonat i przypadkowi goście z różnych stron kraju. Każdy z własną, niepowtarzalną historią i właściciele, którzy stają się przystanią dla zbłądzonych dusz. Zbiór opowiadań znanych autorów stworzony specjalnie z myślą o świętach. Do smakowania, koniecznie przy dobrym jedzeniu z ciepłym napojem w dłoni.  

„Świąteczne marzenie”

Opowieść o silnej, doświadczonej przez życie kobiecie, która obiecała sobie, że zapewni dziecku wszystko to, czego jej zabrakło. Kolejna pozycja, w której trudne momenty przeplatają się z tymi radosnymi i piękna przypominajka dla wszystkich zmagających się z trudami dnia codziennego, że los w końcu odwróci kartę, a szczęście może przyjść a najmniej spodziewanym momencie.

 

 

Jakie są Wasze ulubione książkowe propozycje do przeczytania w okresie świątecznym? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze