Propozycje nietypowych atrakcji weselnych, które zachwycą Twoich gości!

23 luty 2019
Joanna Brodzicka

Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę "atrakcje na wesele", otrzymamy sto tysięcy propozycji... Którą z nich wybrać, aby się wyróżnić?


Przeglądając propozycje atrakcji na wesele, mamy nieodpartą chęć, żeby powiedzieć – to wszystko już było! I trudno się tym zdaniem nie zgodzić. Przeanalizowałam bardzo wiele możliwości i wybrałam dla Was takie, z którymi nie spotykamy się na każdym weselu. Fakt – nie jest to najtańsza opcja, niektóre są naprawdę drogie i trudno je zamówić. Mimo wszystko warto przemyśleć i przedyskutować z rodziną. Biorąc pod uwagę niemały budżet związany z organizacją ślubu i przyjęcia, może warto się jeszcze połakomić na którąś z poniższych opcji. Jak myślicie?

Anioły na szczudłach

Z zamówieniem tego typu atrakcji nie będziecie mieć problemu. W internecie aż roi się od ogłoszeń o możliwości wynajęcia klauna na kinderbal. Warto przedzwonić do takiej osoby z pytaniem, czy nie dysponuje strojem anioła.

Osoby zajmujące się tym zawodowo, bardzo chętnie przystaną na Waszą propozycję. W dodatku dysponują dawką dobrej energii i rozbawią każde towarzystwo weselne. Anioł na szczudłach będzie niesamowitą atrakcją. W pakiecie mają bańki mydlane i asystentkę, która będzie malowała buzie milusińskim. Dzieci lubią tego typu atrakcje. Istnieje wariant, że anioł zamienia się w klauna i bawi się z dziećmi naszych gości, którzy w tym czasie mogą zając się konsumpcją, innymi zabawami lub tańcem. Ceny wahają się od 500 zł za godzinę.

Taniec we mgle

Czy macie już przećwiczony pierwszy taniec? Wiele par pobiera lekcje tańca – cóż, nie każdy z nas urodził się tancerzem. Dla tych z Was, którzy mają ciarki na myśl o pierwszym tańcu weselnym, mam pewną propozycję – taniec we mgle.

Niesamowity wprost efekt, a w dodatku bardzo romantyczny, jeśli dobierzecie spokojną melodię. Dodatkowy plus – mgła nieco Was przesłoni i nie będziecie musieli się martwić o wpadki i niedociągnięcia podczas uroczystego tańca. Jeśli spodobał się Wam ten pomysł, rozejrzyjcie się za wypożyczeniem generatora pary. Druga podobna możliwość to taniec w bańkach mydlanych. Efekt równie spektakularny. Koszt wynajęcia generatora baniek lub mgły to ok. 300 zł.

Motyle zamiast konfetti i ryżu

Para Młoda zazwyczaj jest przygotowana, że zaraz po wyjściu z kościoła zostanie obrzucona drobnymi pieniążkami, ryżem lub płatkami kwiatów. Czasem wynajmujemy gołębiarza, który dostarczy piękne rasowe gołębie, które przekazuje nowożeńcom. Wypuszczone na wolność pięknie poszybują ku niebu. Przygotowałam dla Was inną ciekawą propozycję – żywe motyle.

Jest to ekstrawagancja, ale może ktoś z Was się skusi? Należy o tym pomyśleć minimum 2 miesiące przed datą uroczystości. W internecie znajdziemy hodowle lub farmę motyli.

Do dyspozycji mamy:

- pudełka i kosze z motylami – pudełko zawierające 3-5 szt. to koszt 100 zł, 10-15 motyli – 200 zł, najdroższa wersja to pudełko gwarantujące niecodzienny pokaz 50-70 motyli w cenie 800 zł
- motyle do masowego wypuszczenia – kolorowy spektakularny lot 200 motyli - cena 1600 zł.

Piniata

Piniata przywędrowała do nas ze środkowej i południowej Ameryki. Moja propozycja na Waszą uroczystość to piniata w formie tortu, wypełnionego słodyczami.

Jest to kompozycja wykonana zazwyczaj z bibuły na kartonowym stelażu. Można ją podwiesić na gałęzi drzewa, w ogrodzie przylegającym do restauracji. Państwo Młodzi za pomocą specjalnej laski rozbijają piniatę, z której wysypują się pyszne słodycze. Dzieci będą zachwycone, mogąc pozbierać czekoladki i cukierki. Z myślą o najmłodszych warto zaopatrzyć je w małe kartonowe pudełeczka w kolorze wybranej piniaty.

Karykaturzysta

Bardzo ciekawą atrakcją na wesele jest zamówienie plastycznie uzdolnionej osoby – karykaturzysty. Podczas przyjęcia wykonuje karykatury par małżeńskich i pojedynczych gości, a nawet całych rodzin.

Para młoda zbiera wszystkie rysunki i uroczyście wręcza je przybyłym. Karykatura świetnie może obrać formę podziękowania dla gości. I jest to jeden z tych prezentów, który nie zostanie zapomniany i wrzucony do rodzinnej szuflady zaraz po przyjęciu.


Czy spodobały się Wam moje propozycje? Uważam, że są bardzo oryginalne. A może macie inne pomysły na nietypowe atrakcje? :)

Średnia

2.3

Oceń mój artykuł

Zobacz także

12 kwiecień 2020
21 październik 2019

Komentarze