Kilka propozycji na nietypowy ślub

09 grudzień 2019
Adrian Bodzioch

Ślub to wspaniała chwila i to dla obojga narzeczonych. Warto jednak, by był to moment inny niż wszystkie, niezapomniany i nad wyraz intrygujący.

Dla wielu osób ślub ma standardową formę. Najpierw ceremonia kościelna, później długa zabawa na klasycznym weselu. Dla innych zaś ślub to chwila warta głębszych rozmyślań i zastosowania nowych, ciekawych rozwiązań. Jakich? Np. stworzenia ślubu zupełnie nietypowego, który zapamięta każdy gość, a w szczególności Państwo Młodzi.

Może warto spróbować?

Nietypowy czy typowy?

Odpowiedź jest prosta - warto stworzyć sobie taki ślub, o jakim marzymy. Jeśli zarówno Panna Młoda, jak i Pan Młody kochają klasyczne rozwiązania, to najlepszym wyborem z pewnością będzie typowy ślub kościelny oraz tradycyjne wesele. To zawsze dobre rozwiązanie, które znakomicie się sprawdzi w większości przypadków.

Jednak dla osób żądnych wrażeń, polecam stworzenie ślubu na miarę swoich możliwości. Warto z nich skorzystać głównie wtedy, kiedy mamy bardzo konkretne zainteresowania i chcemy je wynieść na zdecydowanie wyższy poziom lub lubimy daną scenerię oraz pragniemy w niej przeżyć swój najważniejszy dzień w życiu.

Poniżej przedstawię Wam kilka propozycji wraz z krótkimi opisami.

Ślub awangardowych artystów

Jeśli lubisz ciekawe kino niezależne sprzed wielu lat albo zajmujesz się w wolnych chwilach (lub zawodowo!) malowaniem, rzeźbieniem czy rękodziełem i faktycznie kochasz to zajęcie, to może warto przeżyć ślub w otoczeniu takich atrakcji?

Porozmawiaj wraz ze swoją wybranką z właścicielami niektórych muzeów, zasięgnij języka u szefostwa galerii sztuki. O możliwość wzięcia ślubu można zapytać nawet w teatrach! Wiele osób ucieszy się na samą myśl, że aż tak kochacie sztukę, że chcecie się pobrać w jej otoczeniu.

To będzie z pewnością niespotykane zapytanie.

Przyjęcie weselne sportowych freaków

Jeśli oboje (i tu podkreślam - OBOJE!) kochacie daną dyscyplinę sportu jako bierni widzowie lub aktywni profesjonaliści, to może warto wziąć ślub w sportowym otoczeniu, które przecież tak uwielbiacie?

Modne są śluby na boisku (można je bez większego problemu wynająć na dany czas), na ekskluzywnych polach golfowych czy w otoczeniu basenu olimpijskiego. Dla wielu osób ulubionym sportem może być tenis. Ślub na korcie będzie wówczas fantastycznym wyborem.

Dla wielbicieli natury

Jeśli kochasz faunę lub florę, koniecznie zastanów się nad ślubem w naturze. Otoczenie prawdziwych, pięknych drzew na zadbanej polanie czy w bliskim sąsiedztwie lasu będzie wspaniałym przeżyciem dla Pary Młodej. Piękny zapach świeżego powietrza zahipnotyzuje każdego gościa. A może już od lat spacerujecie z ukochaną po górach w Polsce i nie tylko? Zastanówcie się wówczas nad ślubem w górskim klimacie, np. w schronisku górskim czy dosłownie w naturze, tuż u zbocza pięknej góry.

Dla zwolenników morza i wody polecam między innymi ślub na statku lub na morskiej plaży czy tuż przed jeziorem. To wprost fantastyczny sposób na spędzenie idealnego czasu wraz ze swoją ukochaną. Co więcej, z bliskiego sąsiedztwa wody słodkiej czy słonej, z pewnością ucieszą się wszyscy goście. Warto jednak zapewnić im bezpieczeństwo i chronić przed upadkiem do wody, np. za pomocą specjalnych ogrodzeń.

Liczy się sentyment!

Niezależnie jednak od wyboru, każda z powyższych propozycji będzie zapamiętana już na zawsze i to nie tylko przez Was jako Państwa Młodych, lecz także przez gości.

Wesele w takim klimacie to zupełnie nieznany (póki co!) sposób na przeżywanie najwspanialszego dnia w swoim życiu. A jest o co walczyć!

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

31 grudzień 2019

Komentarze