O tym nie możesz zapomnieć w dniu ślubu!

28 wrzesień 2017
Paulina Pieśla

Dzień ślubu, to niewątpliwie jeden z najbardziej stresujących dni w życiu każdej kobiety. Milion spraw na głowie, obawy przed tym, czy wszystko wyjdzie ok. Dużo gości, dużo emocji. Z tego wszystkiego możemy zapomnieć o czymś, co podczas wesela może okazać się niezbędne. Oczywiście, możemy zlecić przygotowanie naszego niezbędnika swojej mamie, teściowej, świadkowej, czy komuś z rodziny. Warto jednak odpowiednio wcześnie sporządzić taką listę i spakować kilka dni przed uroczystością potrzebne przedmioty. O niektórych pewnie nawet nie pomyślałyście, a na pewno mogą uratować Was z kryzysowej sytuacji w trakcie zabawy!

Torebka

Sporo Panien Młodych odchodzi od zakupu torebki na ślub i zazwyczaj prosi kogoś bliskiego o przechowanie drobiazgów. Bez względu na to, czy sama zdecydujesz się na zakup małego puzderka, czy poprosisz kogoś o pomoc, warto mieć pod ręką:

 • Pieniądze - nigdy nie wiadomo, czy nie pojawi się sytuacja, w której będą Ci one potrzebne.
 • Chusteczki higieniczne - wzruszenia gwarantowane.
 • Bibułki matujące - jeżeli Wasze przyjęcie odbywa się latem, a Ty masz problem ze ‘świecącą się’ cerą, bibułki matujące pozwolą zminimalizować ten efekt, przed większymi poprawkami, których będziesz mogła dokonać na sali weselnej.
 • Tabletki przeciwbólowe - nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy dopadnie nas ból. O ile w trakcie przyjęcia moglibyśmy zapytać kogoś z gości, czy nie posiada przy sobie leków, o tyle w drodze do kościoła czy na przyjęcie kontakt z innymi goścmi mamy ograniczony i wtedy warto mieć przy sobie pigułkę. Zadbaj o to, żeby w samochodzie, którym pojedziecie do ślubu, znalazła się mała butelka z wodą.
 • Pilniczek do paznokci - nie każda Panna Młoda wykonuje manicure u kosmetyczki przed uroczystością, dlatego zawsze warto mieć przy sobie pilniczek do paznokci. Pomoże on pozbyć się nam niechcianego zadziora, który nie dość, że jest uciążliwy, to jeszcze może przyczynić się do katastrofy, kiedy np. zahaczymy paznokciem o tiulowy materiał sukni ślubnej.
 • Błyszczyk/pomadka - w trakcie składania życzeń i witania gości makijaż naszych ust może zostać naruszony, więc warto go niespostrzeżenie poprawić.
 • Małe lusterko - pozwoli kontrolować Ci na bieżąco sytuację i da pewność, że wyglądasz olśniewająco.

Sala weselna

Coraz popularniejsze stają się koszyczki pierwszej pomocy dla gości, które zazwyczaj umieszczane są w toaletach. Przygotowywane są w wersji męskiej i damskiej. Przedmioty, które znajdują się w damskiej toalecie to również niezbędnik Panny Młodej. Do tych przedmiotów należą:

 • Podpaski/tampony - mimo tego, że według kalendarza miesiączka nie powinna skomplikować Ci zabawy, warto pamiętać o tym, że stres potrafi oddziaływać na nasz organizm i nawet w taki dzień, niespodziewana miesiączka może spłatać Ci figla.
 • Gumy miętowe/dropsy - świeży oddech to podstawa. Na stołach pojawiają się różne potrawy, które mogą dobrze smakować, ale ich zapachy niekoniecznie są pożądane w kontaktach z gośćmi.
 • Tabletki przeciwbiegunkowe - chociaż na co dzień jesteś oazą spokoju, w takim dniu wszystko może się zmienić a stres spowodować objawy, których nigdy nie odczuwałaś.
 • Plaster - całonocne tańce mogą przyczynić się do bolesnych obtarć naskórka mimo tego, że buty przez kilka godzin noszenia wydawały się stworzone dla Ciebie.
 • Antyperspirant - zabawa, emocje, gorąca atmosfera. Warto zabezpieczyć się przed niechcianymi zapachami.
 • Perfumy - weź te które kochasz najbardziej! Niech za kilka lat przypominają Ci ‘Wasz  Dzień’.
 • Wsuwki/grzebień - gdyby z jakichkolwiek powodów Twoja fryzura uległa zniszczeniu, warto mieć przy sobie ‘zestaw małego fryzjera’….
 • …i zestaw małej krawcowej - nie zapomnij o nitce i igle!
 • Zapasowa para rajstop/pończoch - niestety, nie wszystko możemy zszyć, a rajstopy mają wyjątkową zdolność puszczania oczek.

Te z pozoru banalne przedmioty mogą wyprowadzić nas z opałów i pomóc w niejednej sytuacji. Z badań jednak wynika, że najczęściej zapominaną rzeczą przez Panią młodą jest…DOWÓD OSOBISTY! Tak więc pamiętajcie, że również tego nie może zabraknąć w Waszej torebce :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

10 listopad 2022
30 październik 2017

Komentarze