Jak relacje z byłym partnerem wpływają na Twój nowy związek?

17 czerwiec 2018
Dagmara Sobczak

Wchodząc w nowe związki, zawsze obok ekscytacji pojawiają się mieszane uczucia. Czy rodzina i przyjaciele naszego partnera nas zaakceptują, czy w życiu naszej nowej miłości jest jakiś były partner, z którym ona cały czas utrzymuje kontakt i inne rozterki. Sami też na pewno zastanawiamy się, czy wchodząc w nowy związek, powinniśmy utrzymywać relacje z byłym partnerem. 

Jak to wygląda w praktyce? Czy relacja z ex może mieć wpływ na nasz nowy związek?

 

Nowy związek, a relacja z Twoim ex

Na początek warto zadać sobie pytanie: w jakich okolicznościach rozstaliśmy się z byłym partnerem. Jeżeli nie w zgodzie, myślę, że problem rozwiązuje się sam. Często związki rozpadają się w dużym konflikcie i nikt nawet nie myśli o tym, aby utrzymywać kontakt dalej. 

Jeżeli jednak związek zakończyliśmy w zgodzie, z akceptacją obu stron, pojawia się dylemat. Z jednej strony możemy nie czuć potrzeby utrzymywania tej relacji i jeżeli nie jest dla nas ważna, to nie ma sensu trzymać się jej na siłę. Może się okazać, że były partner nie sprawdził się nie tylko jako partner, ale także jako przyjaciel. Wtedy może się okazać, że tak naprawdę nic Was nie łączy i Wasze drogi naturalnie się rozejdą. 

Inaczej sprawa się ma, w momencie, kiedy łączy Was wspólna pasja albo po prostu jesteście dla siebie idealnymi przyjaciółmi. Może być tak, że związek Wam się nie udał, ale relacja koleżeńska już jak najbardziej tak. Jeżeli więc uważasz, że przyjaźń z Twoim ex partnerem jest dla Ciebie ważna, kształtuje Cię w jakiś sposób – nie powinnaś rezygnować z niej na rzecz nowego związku. 

Pamiętaj – nie oszukuj nowego partnera

Warto, aby Twój nowy partner wiedział od samego początku, że utrzymujesz kontakt ze swoim byłym i nic poza przyjaźnią już Was nie łączy. Nie warto ukrywać, że byłaś kiedyś z tą osobą w związku, ponieważ tajemnice od samego początku nie wróżą nic dobrego. 

Pamiętaj jednak, że wchodząc w nowy związek, musisz być pewna swoich uczuć. Jeżeli nadal czujesz coś do swojego ex, nie wchodź w nowy związek. Nie pozwól, aby inna osoba stała się lekarstwem na złamane serce, bo możesz tym kogoś bardzo zranić. Będąc w związku, bądź szczera i wierna. Jeżeli chcesz dalej kolegować się ze swoim byłym, musisz mieć 100% pewności, że nigdy nie do niego nie wrócisz. Jeżeli Ty będziesz miała taką pewność, twój nowy partner na pewno to wyczuje i nie będzie miał problemu z Twoimi przyjaciółmi. 

Pamiętaj, że igranie na ludzkich uczuciach nigdy dobrze się nie kończy, a relacje byłego i nowego partnera nie muszą od samego początku być pozytywne. Daj im przyzwyczaić się do nowej sytuacji...

Jakie macie doświadczenia z wchodzeniem w nowe związku, a relacjami z byłymi partnerami?

Średnia

1.6

Oceń mój artykuł

Zobacz także

21 listopad 2018

Komentarze

Ktokolwiek czyta dziś to świadectwo, powinien świętować ze mną i moją rodziną, ponieważ wszystko zaczęło się jako żart dla niektórych ludzi, a inni powiedzieli, że to niemożliwe. Nazywam się Łukasz Skalikow i jestem z Polski, ale przeprowadzam się z żoną do Chicago. Jestem szczęśliwie żonaty z dwójką dzieci i uroczą żoną. Coś strasznego stało się z moją rodziną, straciłem pracę i moja żona opuściła mój dom, ponieważ nie mogłem dbać o siebie i potrzeby rodziny. jej i moich dzieci w tym konkretnym momencie. Przez dziewięć lat nie miałem żony, która wspierałaby mnie w opiece nad dziećmi. próbuję wysłać wiadomość testową do mojej żony, ale ona blokuje mi rozmowę z nią próbuję porozmawiać z jej przyjacielem i członkami jej rodziny, ale wciąż wiem, że ktoś może mi pomóc, a później złożyłem wniosek do tak wielu firm, ale nadal tak nie dzwoń do mnie, dopóki nie nadejdzie wierny dzień, w którym nigdy nie zapomnę w swoim życiu. Kiedy spotkałem starego przyjaciela, którego wyjaśniłem wszystkim moim trudnościom i powiedział mi o wspaniałym człowieku, który pomaga mu w dobrej pracy w Coca Cola Company i powiedział mi, że jest czarodziejem zaklęć, ale jestem osobą, która nigdy nie wierzy w rzucającego zaklęcia, ale postanowiłem spróbować, a Drosagiede pouczył mnie i pokazał mi, co zrobić w ciągu tych trzech dni lunchu. Przestrzegam wszystkich instrukcji i robię to, o co mnie prosił. Drosagiede upewnij się, że wszystko poszło dobrze i moja żona zobaczy mnie ponownie po Drosagiede wspaniałej pracy. Moja żona zadzwoniła do mnie z nieznanym numerem i przeprosiła, a ona powiedziała mi, że naprawdę za mną tęskni, a nasze dzieci i moja żona wracają do domu. Po dwóch dniach firma, którą przesłałem list z uznaniem, teraz jestem kierownikiem firma paragon tutaj w USA. Radzę, jeśli masz jakieś problemy, wyślij wiadomość na ten adres e-mail: doctorosagiede75@gmail.com, a uzyskasz najlepszy wynik. Weź rzeczy za pewnik i zostanie ci odebrane. Życzę ci wszystkiego najlepszego.
~Łukasz Skalikow 14 czerwiec 2019 22:57 odpowiedz