Czy warto szukać sali weselnej z ogrodem?

26 styczeń 2020
Dagmara Sobczak

Przygotowując się do uroczystości, jaką jest ślub łącznie z weselem, stajecie przed wyborem odpowiedniej sali weselnej, na której będziecie bawić się wspólnie z gośćmi. Jeżeli poszukiwania idealnej sali, rozpoczniecie odpowiednio wcześnie, wybór będzie spory i będziecie mogli przebierać w ofertach.

Wiele Młodych Par staje także przed dylematem, czy sala powinna mieć ogród, czy niekoniecznie. Z jednej strony jest to kolejne miejsce do odpoczynku między jedzeniem a tańcami, ale z drugiej - goście się rozpraszają i nie ma interakcji między nimi.

Co więc będzie lepsze? Sala weselna z ogrodem czy bez?

Jeżeli Ty również zastanawiasz się nad takim wyborem, już spieszę z odpowiedzią.

Jeśli Twoja ceremonia ślubna odbywa się w miesiącach letnich, warto poszukać sali z ogrodem. Dlaczego? Ano dlatego, że moje doświadczenie nieraz pokazało, iż goście, aby zaczerpnąć świeżego powietrza wychodzą na zewnątrz. Niezależnie, czy ten ogród jest, czy go nie ma. Sala z ogrodem to nie tylko plus dla osób palących. Ogród daje wiele możliwości.

Z jednej strony, kiedy na sali jest gorąco, ogród daje orzeźwienie. Z drugiej, spacer po ogrodzie pomaga szybciej strawić jedzenie i pozwolić na dalszą, dłuższą zabawę. Czyli po trzecie, sala z ogrodem, w jakiś sposób zapewnia, że goście zostaną dłużej - nawet gdy gorzej się poczują, nie muszą wychodzić od razu z zabawy – mogą najpierw spróbować dotlenić się w ogrodzie.

Ogród to zarazem piękna dekoracja

Oprócz typowo przyziemnych, ale istotnych plusów, jakie posiada sala weselna z ogrodem, ogród staje się również kolejną przestrzenią do dekoracji. Jest jakby przedłużeniem sali, dzięki czemu możemy go urządzić w klimatach i motywie przewodnim wesela. Dodatkowo ogród to piękne miejsce i dobra przestrzeń do robienia zdjęć. Parze młodej, ale również grupowych. Najlepiej wychodzą wtedy, gdy mamy jeszcze dzienne światło.

Co zamiast ogrodu?

Jeżeli nie mamy możliwości wybrać sali z ogrodem, szukajmy takiej, która będzie miała duży taras, albo chociaż balkon. To bardzo istotne, zwłaszcza kiedy organizujemy wesele na małej przestrzeni i zapraszamy wielu gości. Nie powinniśmy zapominać o tym, aby gościom było jak najprzyjemniej i jak najłatwiej. W końcu Młoda Para jest traktowana jako gospodarz danego miejsca.Ciekawa jestem, co wy sądzicie o salach weselnych z ogrodem? Czy warto szukać takiej, która będzie miała ogród, albo chociaż taras? Jeżeli tak, to dlaczego? :) 

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

01 lipiec 2019
10 wrzesień 2018

Komentarze