Jak poradzić sobie z tym nieproszonym gościem?

13 październik 2018
Magdalena Magdziarz

Opryszka to dość powszechny problem. Zwykle osoba zarażona przyjmuje leki, stosuje maści, jednak to nie wszystko. Co zrobić, kiedy dopadnie nas w najgorszym momencie? Jak choć częściowo ją zatuszować?

Naturalne metody

Natura zawsze sprawdza się najlepiej. Zwykle wymaga to długotrwałego stosowania, ale kiedy nie mamy czasu, pozostaje liczyć, że uderzeniowa dawka pomoże.

W przypadku opryszczki sprawdza się melisa oraz miód. Dobry jest też czosnek, ale tego przed wielkim wyjściem nie polecam, oczywiście ze względu na intensywny zapach, którego ciężko się pozbyć. Miód można nałożyć bezpośrednio na zmianę, a pozostałą ilość zużyć np. do peelingu. Wystarczy wymieszać go z cukrem i zafundować ustom małe spa. Melisę można aplikować w formie zgniecionych liści lub zaparzonej herbaty.

Ukrywamy opryszczkę

Makijażem da się niemalże całkowicie pokryć opryszczkę. O ile jest to stadium końcowe i pozostał tylko suchy strupek, to można bezpośrednio na niego nałożyć korektor, o tyle ropiejącą zmianę należy odpowiednio zabezpieczyć.

Polecam użycie specjalnych, okrągłych plasterków i na nie nakładamy makijaż. Najlepiej sprawdzą się gęste korektory oraz kamuflaże.

Moja rada: najpierw wtłocz korektor, a dopiero na niego nanieś podkład. Zmaksymalizujesz siłę krycia bez efektu grubej warstwy i punktowego odcięcia koloru.

Higiena przy opryszczce

Niestety zapominanie o higienie może w znacznym stopniu zaognić opryszczkę. Pamiętaj o częstym myciu rąk, by nie przenosić bakterii na ten obszar.

Najlepiej dotykaj zarażonego obszaru tylko zdezynfekowanymi dłońmi. Regularnie nakładaj maści, ale bardzo delikatnie, w sterylnych warunkach. Unikaj pocałunków i kontaktu "skóra do skóry".

Podczas makijażu dbaj o dezynfekcję narzędzi. Jeśli wykonujesz makijażu specjalisty, to zwróć uwagę na stosowane narzędzia. Zwykle praktykuje się te jednorazowe, które potem lądują w koszu. To najbezpieczniejsza z możliwości.

Nie życzę Wam takich niespodzianek w dniu ślubu, ale jeśli już się zdarzy, to nie panikujcie tylko skorzystajcie z moich porad. To sprawdzone triki :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze

używam balsamu erazaban protect ze względu na ochronę przed opryszczką, w tym sezonie ani razu się u mnie nie pojawiła. A "efekt uboczny" to pięknie nawilzone usta
~omka 20 kwiecień 2019 18:05 odpowiedz