Oryginalne poprawiny

10 listopad 2022
Dagmara Sobczak

Organizowanie poprawin cały czas cieszy się powodzeniem. Być może coraz częściej młode pary decydują się na świętowanie zaślubin tylko jednego dnia, ale mimo wszystko zwolenników poprawin nadal nie brakuje. 

Jak zorganizować oryginalne poprawiny, które zarazem ukoją zmęczenie po zabawie weselnej, ale i pozwolą miło spędzić czas z rodziną i bliskimi?

Spróbuję Wam coś podpowiedzieć :)

Oryginalne poprawiny 

Przede wszystkim, jeżeli organizujecie ślub i wesele w ciepłe miesiące, warto pomyśleć o poprawinach w plenerze. Może to być ogród przy sali weselnej czy wynajęty namiot  postawiony na działce. Jeżeli macie taką możliwość, skorzystajcie z nich. 

Świeże powietrze dobrze zrobi gościom po całonocnej imprezie, poza tym to też ukłon w stronę rodziców z dziećmi, jeżeli planujecie poprawiny z dzieciakami. 

Jeżeli zdecydujecie się na poprawiny na świeżym powietrzu, otwierają się przed Wami także nowe możliwości, jakie atrakcje przygotować dla gości. 

Atrakcje dla gości

Grill

Zorganizowanie grilla to ciekawa alternatywa dla ciepłych posiłków z pierwszego dnia.

Opiekane ziemniaki, kiełbasa z grilla, wege szaszłyki, grillowane warzywa i karkówka. Dla każdego coś dobrego. I do tego mix wielu surówek. 

Możecie być pewni, że tym też goście będą w stanie się najeść. 


Budka z lodami

To ciekawa atrakcja nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Byłam ostatnio na poprawinach, gdzie właśnie taka budka z lodami tajskimi stała i goście mogli zamawiać sobie lody, wybierając z dostępnych smaków. Nie brakowało kolejki. 

To świetna sprawa, jeżeli jest upał i mamy ochotę nieco się ochłodzić.

Można tym zrobić naprawdę bardzo miłą niespodziankę dla gości.

Gofry

Kolejna niespodzianka na słodko, dla tych małych i dużych. Warto wynająć firmę, która zajmie się smażeniem gofrów, jeżeli wiecie, że na przykład nie macie nic słodkiego (np. ciast), albo macie ich bardzo mało.

Gofry z bita śmietaną, z polewą, z owocami – dla każdego coś dobrego. A może gofry z lodami? Być może to jeszcze ciekawsze rozwiązanie niż same lody?

Nalewak z piwem zamiast mocniejszych alkoholi

Poprawiny, to dzień po których większa część z gości jedzie w poniedziałek do pracy. Może to dobry pomysł, żeby zrezygnować z mocnych alkoholi na rzecz piwa? 

Zamontowanie nalewka z piwem, zakupienie piw smakowych, bezalkoholowych to ciekawa alternatywa. 

Jestem pewna, że znajdą się chętni. Sama na swoich poprawinach miałam piwo i goście byli zadowoleni. 

 

Drinkbar

Jeżeli jednak nie przekonuje Was piwo albo dodatkowo chcecie jeszcze bardziej rozpieścić Waszych gości, pomyślcie o drinkbarze.

To też fajny sposób na zużycie alkoholu, który pozostał po weselu. Dobry barman wymyśli takie drinki, które będą smakowały każdemu niezależnie od preferencji. 


A czy Wy planujecie zorganizować poprawiny?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

12 marzec 2018
23 lipiec 2019

Komentarze