Wesele VR

20 marzec 2018
Anna Żaczek

Kochamy nowinki elektroniczne i nie braknie ich w żadnej sferze naszego życia, ale też nie możemy przeoczyć nowego sposobu dokumentowania weselno-ślubnych przeżyć. Nie zawsze łatwo przyswajamy techniczną obsługę nowych urządzeń, jednakże te, które chcę tu zaprezentować są przyjazne zarówno dla młodych jak i starszych osób.

Tymi nowoczesnymi urządzeniami są gogle VR, a służą one odtwarzaniu filmów wykonanych techniką 360 stopni. Miałam okazję obejrzeć film wykonany tą nowoczesną techniką podczas pokazów Polskiej Gali Ślubnej w Warszawie i mogę potwierdzić, że doznania wizualne są jak najbardziej adekwatne do oczekiwań.

Nawet nie będąc na imprezie potrafiłam "wejść" w sam środek ceremonii ślubnej i poczuć atmosferę zabawy przyjęcia weselnego. Na czym polega owo „wejście”, wyjaśni szczegółowo Pan Krystian Wilczyński - realizator filmów weselnych 360 stopni - w filmiku zamieszczonym poniżej. Za użyciem zestawu VR przemawia łatwość dostosowania odległości obiektywów i dosyć dobra widoczność nawet dla osób noszących okulary. Niezbędne jest również założenie słuchawek, które pozwalają odciąć się od dźwięków zewnętrznych i skupieniu się na filmie. Tylko nieznaczny ruch głową sprawia, że widzimy obraz z różnych ujęć. 


Nagranie filmu możemy bez przeszkód prezentować w późniejszym czasie z użyciem własnego telefonu, tabletu, laptopa lub zestawu VR. Poczucie bycia w centrum sprawi szczególną przyjemność osobom, które z jakichś przyczyn nie uczestniczyły w tym najważniejszym dniu Młodej Pary. Goście weselni oraz Para Młoda może na nowo przeżywać w dowolnym momencie chwile, które ulatują z pamięci.
Rejestrując się na stronie weselavr.pl możemy pozyskać bezpłatnie kartonowe gogle VR dające przedsmak oglądania wesela z różnych perspektyw. To trzeba po prostu wypróbować!

Na czym polegają filmy 360 stopni - wyjaśnia Krystian Wilczyński 

 Wesele VR

 

 

 

 

Średnia

4.6

Oceń mój artykuł

Zobacz także

03 listopad 2018
17 marzec 2018

Komentarze