Oryginalne winietki weselne

16 grudzień 2018
Natalia Narowska

Winietki weselne zdają się być bardzo malutkim elementem na weselu, jednakże ich znaczenie jest ogromne. To one pomagają Waszym gościom znaleźć odpowiednią lokalizację swojego miejsca przy stole, ale również są to jedne z kluczowych dekoracji.

Mogą być naprawdę pomysłowe i niepowtarzalne. Dodatkowo, jeżeli zdecydujecie się na ich samodzielne wykonanie, będziecie mieli przy tym świetną, kreatywną zabawę. Winietki możecie dopasować do motywu przewodniego ślubu, jak i do swojego hobby. Te małe ozdoby mogą stanowić też  świetną pamiątkę i podziękowanie dla gości weselnych.  

Aby odejść od oklepanych już i standardowych karteczek na stół czy też pudełeczek z cukiereczkami w środku, możecie zrobić coś zupełnie innego, rzadko spotykanego.

Oto kilka kreatywnych inspiracji na oryginalne winietki weselne.

Winietki na żurawiach z origami

W Japonii żuraw jest symbolem szczęścia, długowieczności i wierności. Ptaki te były uważane za istoty mityczne. Są pięknymi i silnymi stworzeniami. W kulturze japońskiej wierzy się, że złożenie 1000 szt. żurawi z origami przyniesie szczęście.

Zrobienie ich do winietek weselnych będzie dobrym początkiem do złożenia tak dużej liczby. Wykonaj żurawie z kolorowego papieru i “wetknij” w nie białe kartki z imionami i nazwiskami gości.

Winietki na piórkach

Pióra ptaków są bardzo delikatne i zwiewne, jak suknia Panny Młodej. Taka dekoracja doda lekkości na stole.

Imiona i nazwiska gości napiszcie lub wydrukujcie pisaną czcionką na karteczkach i wklejcie na pióra. W zależności od klimatu i charakteru przyjęcia wykorzystajcie jednokolorowe sztuczne pióra, lub naturalne, wielokolorowe. Tak przygotowane winietki mogą leżeć na stole lub być wetknięte w podstawki z oklejonego styropianu.

Winietki umieszczone pod kieliszkami do wina

Kieliszki do wina obrócone do góry nóżką będą charakterystycznym elementem, obok którego goście nie przejdą obojętnie.

Po pierwsze zwrócą uwagę swoim ustawieniem, a po drugie wzrok przyciągną małe karteczki na patyczkach wbite w mikro doniczki.

Winietki w postaci bambusowych liści

Takie winietki będą świetną ozdobą ną weselu, gdzie motywem przewodnim jest natura lub styl boho.

Na pięknych zielonych liściach – nie tylko tropikalnych, ale też np. z klonu czy topoli - markerem czy to w kolorze czarnym lub złotym mogą zostać wykaligrafowane nazwiska gości.

Winietki na marynarskich supłach

Rozważając wesele w stylu marynarskim, warto sięgnąć po atrybuty marynarzy. Jednym z nich będzie lina marynarska.

Z linek można uformować supełki i przymocować do nich karteczki. Innym pomysłem na winietki w tym stylu będą winietki w postaci łódek origami.

Winietki w kompasach

Miłośnicy dalekich podróży będą zachwyceni malutkimi kompasami. Dane gości umieść w środku otwartych kompasów.

Winietki doczepione do naczynek z roślinami

Świetnym prezentem dla gości będą malutkie roślinki w szklanych naczyniach. Najlepiej sprawdzą się tu bardzo modne w tym sezonie sukulenty, które spokojnie przetrwają całą weselną zabawę.

Takie winietki będą dobrym rozwiązaniem na weselu w stylu rustykalnym, eco czy botanical.

Winietki we flakonach z roślinami

Styl organiczny jest ostatnio bardzo modny. Dekoracje w postaci flakoników z roślinami są urocze i delikatne, świetnie wpisują się w minimalistyczny styl.

Do naczynia można włożyć np. kwiat lawendy i liście jemioły.

Winietka w owocach

Winietka umieszczona w owocach nie tylko pokieruje gości na miejsce, ale w czasie zabawy weselnej może być znakomita przekąską.

Winietki przy latarenkach

Małe latarenki będą bardzo romantycznym dodatkiem na stołach. Delikatnie jarzące się światełka ze świeczek będą delikatnie opływały zastawę na stołach. Najlepiej będą wyglądały, gdy na sali będzie panował półmrok.

Pomysłów na oryginalne winietki jest wiele. Mam nadzieję, że wśród moich propozycji znaleźliście coś, co przypadło Wam do gustu. Koniecznie dajcie znać w komentarzach :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 lipiec 2018
23 wrzesień 2017

Komentarze