Ozdoby do włosów

19 kwiecień 2018
Magdalena Gitler

Ozdoby do włosów stają się coraz popularniejszym dodatkiem w stylizacji Panny Młodej.

Delikatne lub mocno zdobione zyskują coraz więcej zwolenniczek. W czym możemy wybierać?

 

Wianek

Wykonany z żywych kwiatów, samych lub w połączeniu z liśćmi. Od kilku lat, wraz ze wzrostem popularności ślubów w stylu boho i rustykalnym, jest jednym z najczęstszych wyborów przyszłych Panien Młodych. Gatunek kwiatów użytych do jego wykonania i kolorystykę można dopasować np. do ślubnego bukietu. Wianek będzie się pięknie prezentował na włosach każdej długości. To doskonały towarzysz wszelkich „niedbałych” i luźnych upięć. Można go swobodnie połączyć również z welonem – wybór jednego wcale nie oznacza konieczności rezygnacji z drugiego.

Ozdobna opaska

Opaska, zrobiona na cienkim, niemal niewidocznym druciku, przetykana drobnymi kryształami, które mienią się we włosach niczym małe diamenty. Takie ozdoby pasują niemal do każdej stylizacji, zwłaszcza tej z romantyczną nutą. Mogą służyć jako wianek, być subtelnym uzupełnieniem koka lub przyozdobić warkocz.

Fascynator

Król wśród wybierających styl retro Panien Młodych. Fascynator to ozdoba do włosów, na której znajdziemy pióra, subtelne woalki, zdobne kokardy, sztuczne kwiaty i inne biżuteryjne dodatki. Inspirowane są modą z dawnych lat, są zazwyczaj umocowane na grzebyku, opasce lub przybierają formę małego kapelusika.

Grzebyk

Wybierany najczęściej do podkreślenia upięć, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać go również przy fryzurach tworzonych na rozpuszczonych włosach, np. lokach. Istnieje wiele modeli tej ozdoby, w różnych rozmiarach, które z powodzeniem sprawdzą się jako samodzielna dekoracja lub uzupełnienie welonu.

Kapelusz

Moda na kapelusze ślubne zaczyna powoli wracać. Dzisiaj kapelusz jest pewnego rodzaju awangardą, na którą decydują się odważne Panny Młode. W przypadku prostej sukienki można wybrać kapelusz z nietypową formą, który urozmaici stylizację, przy wyborze bogato zdobionej kreacji możemy zdecydować się na delikatny, prosty kapelusz. Przy wyborze kształtu nakrycia głowy, warto dobrać go do owalu twarzy.

Welon

Welon oczywiście też jest ozdobą ślubnej stylizacji! Można go dodatkowo przyozdobić wiankiem, opaską lub grzebykiem, ale wcale nie trzeba! Welon sam w sobie może być wystarczającym dodatkiem, zwłaszcza jeśli mówimy o welonie wykonanym z misternej koronki o ciekawym wzorze albo takim, który liczy kilka metrów i jest obszyty kryształkami.

Które ozdoby do włosów podobają Wam się najbardziej? :)

Średnia

4.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze