Ozdoby na butelki weselne - etykiety, zawieszki, ubranka

29 kwiecień 2019
Katarzyna Bieńkowska

Niemal tradycją i obowiązkiem jest ozdobienie butelek alkoholu, które wylądują na stołach. Można oczywiście pominąć ten element wystroju, jednak za niewielką kwotę można mieć całkiem ciekawe ozdoby, a goście prawdopodobnie będą zbierali je jako pamiątki razem z winietkami.

Czy Wy również zabieracie swoje winietki ze ślubów, czy to tylko moje dziwactwo?

Czym ozdobić butelki weselne?

Swoje butelki na ślubie ozdabiałam zabawnymi etykietkami, przyznaję, zajęło mi to jedno popołudnie, ale myślę, że było warto!

Co prawda naklejanie nowych etykiet wiąże się ze zrywaniem tych oryginalnych, ale te które nie są papierowe tylko raczej foliowe schodzą naprawdę łatwo! Potem wystarczy nakleić równo nowe i wszystko gotowe! Z kolei alkohol postawiony na barze na szyjkach butelek miał zawiązane krawaty w kolorze przewodnim wesela. Taki miałam kaprys – i sporo czasu na realizację.

Etykiety na butelki weselne

Skąd wziąć etykiety? W sieci można zamówić wszystko, od typowo ślubnych, przez personalizowane z Waszymi imionami i datą ślubu, do zabawnych, a nawet stylizowanych na produkty znanych marek np. samochodów, telefonów, słodyczy lub napojów. Do wyboru do koloru! W dodatku wcale nie są to drogie ozdoby, a może być zabawnie!

Jeśli nie chcecie naklejać etykiet, bo pomysł Wam nie odpowiada lub po prostu nie macie na to czasu to możecie razem z zaproszeniami i winietkami zamówić zawieszki. Będą miały ten sam motyw i kolorystykę co zaproszenia na ślub i wszystko będzie stylistycznie do siebie pasowało, a na butelkach będą wierszyki zapraszające do wypicia za Wasze zdrowie. Jeśli wyobrażasz sobie, że to głupiutkie wierszyki namawiające do picia to jestem przekonana, że wystarczą grafiki z Waszymi imionami i datą ślubu, a może nawet Waszymi podobiznami. Dziś właściwie wszystko można dostosować do Waszych wyobrażeń, więc wystarczy, że zastanowicie się wspólnie, jak ma wyglądać ten dzień i ozdoby na drobnych przedmiotach wokół was, między innymi na butelkach alkoholu.

Można również postawić na ozdoby takie jak miniaturowe garniturki lub białe sukienki, albo muszki czy krawaty ze wstążek. Akurat ozdoby zrobione ze wstążki można zrobić szybko i tanio samodzielnie. Wystarczy rolka wstążki za kilka złotych (no chyba, że zamierzacie kupować ją na metry w najbliższej pasmanterii – wtedy może być drożej) i chwila poświęcona na obejrzenie w sieci filmików instruktarzowych. Naprawdę jesteś w stanie zrobić to sama!   

To co, zabieramy się za ozdabianie butelek? :)

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

08 czerwiec 2018
22 kwiecień 2018

Komentarze