Ozdoby na choinkę DIY

21 grudzień 2017
Joanna Brodzicka

Znudziły się Wam tradycyjne bańki, sztuczne małe drzewka, niby nowoczesne ozdoby ze słomy? Jeśli tak, mam kilka pomysłów, które zachwycą Waszych bliskich, a dla Was samych będą przyjemnością i wspaniale spędzonym czasem podczas ich tworzenia.


Bańki z kaszy

Przygotuj:


• bańki ze styropianu
• klej, np. wikol
• pędzelek
• kolorowe tasiemki
• kaszę, np. jęczmienną
• nożyczki, igły
• farbę w sprayu/brokat


Białe bańki styropianowe za pomocą pędzelka posmaruj w całości klejem. Dla ułatwienia i jednocześnie dla ozdoby przyklej na środku kolorową tasiemkę – czerwoną, zieloną, brokatową. Do miseczki nasyp kaszę. Dokładnie zanurz w niej bańkę. Kiedy klej zacznie zastygać, otrzep delikatnie bombkę z nadmiaru kaszy. Spryskaj farbą w sprayu.


Ozdoby z masy solnej

Przygotuj:

- masę solną
- farbę akrylową
- wykałaczkę lub grubą szpilkę
- pędzelek
- kolorowe tasiemki
- foremki do pierniczków
- papier do pieczenia

Składniki na masę solną:

– mąka 1 szklanka
– sól 1 szklanka
– woda ½ szklanki


Z powyższych składników przygotuj ciasto. Powinno być zwarte, nie kruszyć się i nie być za twarde. Rozwałkuj i wykrawaj różne kształty za pomocą foremek do pierniczków – gwiazdeczki, serduszka, choinki. Na górze każdego kształtu nakłuwamy mały otwór, np. za pomocą wykałaczki. Układamy na blachę na papier do pieczenia. Wstawiamy do piekarnika o temperaturze 80 stopni C maksymalnie do 15 minut. Odstawiamy na około 2 godziny. Po tym czasie malujemy na wybrany kolor. W tym celu polecam farbę akrylową, która ładnie pokryje nam całość ozdoby. Przewlekamy kolorową tasiemką i gotowe :)

Girlanda z szyszek

Przygotuj:

- garść szyszek - leśnych lub kupionych w sklepie
- ok. 1 m wstążeczki lub tasiemki
- klej na gorąco
- farbę akrylową


Jeżeli wybraliśmy leśne szyszki, to na początku musimy poobcinać ich ogonki. Do małej miseczki nalewamy odrobinę farby akrylowej i moczymy w niej dolną partię każdej szyszki, aby nabrały interesującego i niezwykłego wyglądu. Gdy farba przeschnie, na końcówkę nakładamy kropelkę kleju i przyklejamy do wstążeczki/tasiemki. Odstępy pomiędzy szyszkami nie powinny być większe niż 15 cm. Im mniejsze odstępy zrobimy, tym nasza girlanda z szyszek będzie ciekawsza i pełniejsza.


Zachęciłam Was do robótek ręcznych? Dodam, że oprócz tego, że stworzymy coś sami dla siebie lub na prezent dla bliskich, to czas, który poświęcimy na wykonanie świątecznych ozdób, jest doskonałym relaksem :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

14 wrzesień 2018

Komentarze