Pierwsze święta na swoim

12 grudzień 2017
Dagmara Sobczak

Jeżeli właśnie przygotowujecie się do pierwszych świąt na swoim, czyli w swoim nowym mieszkaniu/domu, na pewno zależy Wam, aby stworzyć świąteczny, ciepły nastrój, dzięki któremu z wypiekami na twarzy będziecie czekać na święta. 

Dekorowanie mieszkania na święta Bożego Narodzenia to czysta przyjemność, ale i zagwozdka. Nie pozwólcie jednak, aby świąteczny czas pochłonął Was na tyle, że w ferworze przygotowań, gotowania, zakupów i dekorowania, zapomnicie o tym, co najważniejsze, czyli o miłości i wspólnym spędzaniu tego pięknego czasu. 

Bo żadna piękna choinka nie zastąpi uczucia, które jest między Wami. 

 

Pierwsze święta na swoim

Pierwsze święta w nowym mieszkaniu zazwyczaj wiążą się z dużymi zakupami. Jeżeli nie zabraliście z domów rodzinnych żadnych ozdób świątecznych, czekają Was zakupy: choinki (tu musicie wybrać, czy będzie to choinka żywa, sztuczna czy może jeszcze jakaś inna: np. własnoręcznie zrobiona minimalistyczna choinka drewniana, która z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem). 

Do choinki trzeba dokupić bombki, ozdoby, łańcuchy, światełka i wszystko to, co tylko uważacie za potrzebne do udekorowania Waszego pierwszego, wyjątkowego drzewka. 

Mieszkanie pięknie wygląda, kiedy jest oświetlone lampkami, dlatego jeżeli ja na czymś nie oszczędzam w okresie przedświątecznym, to są to różnego rodzaju światełka i świąteczne zapachowe świece.

W miarę możliwości starajcie się wszystko wybierać razem (nowe zasłony, obrus, poszewki na poduszki), tak, aby każdy z domowników czuł się dobrze w atmosferze, którą razem stworzycie zakupionymi rzeczami. 

 

Dekoracja to nie wszystko

Warto jednak pamiętać, że dekoracja domu to tylko zalążek świąt Bożego Narodzenia. Być może zechcecie urządzić wspólne gotowanie? Nawet jeżeli święta nie odbywają się u Was, warto zrobić chociaż świąteczne ciastka, które zawsze zje się do kawy, czy poczęstuje nimi niezapowiedzianych gości. Własnoręcznie zrobione ciastka mogą także służyć do udekorowania świątecznych prezentów. 

Pamiętajcie, że pierwsze wspólne święta zostaną w Waszej pamięci na długi czas. Zadbajcie więc o to, aby atmosfera między Wami była przyjemna i rodzinna. 

Nie dajcie zwariować się świątecznym porządkom. Z jednej strony to nieuniknione, ale z drugiej nie to jest najważniejsze. Pamiętajcie, że święta to przede wszystkim czas spędzony z bliskimi, więc na tym się skupcie w pierwszej kolejności. 

 

Pamiętacie swoje pierwsze święta z drugą połówką? A może dopiero te święta przed Wami? Co według Was jest najistotniejsze w tym świątecznym czasie?

Średnia

3.7

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 lipiec 2020
25 listopad 2017

Komentarze