Drobne gesty miłości

04 kwiecień 2018
Dagmara Sobczak

Jedni mówią, że to nie słowa, a czyny o nas świadczą, inni znów próbują udowodnić, że słowa jednak są tak samo ważne, jeśli nie ważniejsze. Według mnie prawda leży gdzieś pośrodku. Chcemy czuć się ważni, kochani i szanowani za pomocą gestów, ale i słów, jakie się do nas wypowiada. 

Dziś, chciałabym zachęcić Was do pokazania swojej drugiej połówce, że kochacie. Jednak nie zapomnijcie, że mówienie o miłości jest tak samo istotne.

Pokaż, że kochasz

Lubimy gesty miłości, dlaczego więc nie wprowadzać ich do związku niemal codziennie? Nie wymagają one wiele wysiłku, czasu czy uwagi, a bardzo łatwo wchodzą w nawyk. Pozytywny, dobry nawyk dla Waszego związku. Zaczniemy od tych najbardziej oczywistych. 

 

Pocałunki  

Nie muszą to być długie pocałunki zakochanych osób. Uwierz, że czasem wystarczy zwykłe cmoknięcie w odpowiednim momencie. Pocałunek to piękny gest miłości. Nie bój się obdarowywać nim swojej drugiej połówki. Nie tylko usta zasługują na pocałunek. Policzek, szyja, czoło, dłoń – zaskocz i pocałuj!

 

Przytulanie

Przytulanie ma zbawienną moc. Obniża poziom stresu w organizmie oraz uspokaja. Nie przytulajmy się tylko wtedy, gdy kogoś pocieszamy czy składamy mu życzenia. Przytulajmy się, siedząc obok siebie, stojąc w kolejce w sklepie, czy tak po prostu, bez powodu. 

 

Wyręcz

Każdy z nas zmaga się z nadmiarem obowiązków i zadań. Masz trochę więcej luzu w pracy? Wyręcz swoją drugą połówkę w jakimś zadaniu. Może dzisiaj wypada jej pora na zmywanie? A może możesz zawieźć jego psa do weterynarza? Zrób cokolwiek, co może nieco odciążyć tę drugą osobę.

Drobne prezenty niespodzianki

Mówi się, że miłości nie kupisz, ale kiedy miłość już dawno zakwitła między Wami, drobnymi gestami możesz ją utrzymać w dobrej kondycji. Nie chodzi tu o żadne drogie wymyśle prezenty. Kup czasem kwiatka swojej dziewczynie, ulubioną czekoladę dla swojego chłopaka. Możesz także wybrać nową płytę ulubionego wykonawcy albo nowy notes, kiedy widzisz, że stary już się kończy. 

Chodzi o drobne gesty pokazujące, że widzisz, jesteś, pamiętasz i dbasz.  

Napisz albo zadzwoń

Nikt nie lubi być kontrolowany i każdy potrzebuje trochę czasu dla siebie. Jednak będąc w pracy, nie zapominaj o swojej miłości. Zadzwoń na 5 minut, zapytaj co słychać, a jak nie masz nawet na to czasu, to w trakcie przerwy napisz miłego sms-a. Pokaż, że myślisz i pamiętasz. 

Wyjdź z inicjatywą

Tutaj może zawrzeć się wszystko: zrób ciepłą kąpiel swojej drugiej połówce, zrób herbatę z miodem, zabierz do kina, ugotuj coś specjalnie dla niego, wymasuj stopy, pogłaszcz po głowie – cokolwiek tylko przyjdzie Ci na myśl. Nie bój się wychodzić z inicjatywą. 

 

A Wy, jakie drobne gesty miłości lubicie najbardziej?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

27 grudzień 2019

Komentarze