Podwójne świętowanie - jak spędzić poprawiny?

26 październik 2019
Martyna Dziedzic-Kamińska

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Z pewnością przygotowujecie się do niego przez długi czas i z niecierpliwością na niego czekacie. Najchętniej chcielibyście by czas tego dnia upływał jak najwolniej, a każda chwila wydłużała się i trwała i trwała…

Jeśli chcecie cieszyć się tym wydarzeniem jak najdłużej, możecie wyprawić również poprawiny. Rozszerzcie świętowanie o kolejne chwile. Zawarcie małżeństwa w wielu krajach świętuje się przecież nawet kilka dni.

Poprawiny to dalsze świętowanie Pary Młodej. Są raczej mniej oficjalnym wydarzeniem, co pozwala na wiele organizacyjnych możliwości. To po prostu kolejne chwile w gronie najbliższych osób.

Miejsce organizacji poprawin zależne jest od miejsca organizacji wesela, a także od środków finansowych jakimi dysponujecie. Sprawdźcie moje propozycje :)

Pomysły na poprawiny

Lunch/brunch/obiad

Jeśli część Waszych gości będzie nocowała w miejscu wesela lub mieszka blisko, możecie zorganizować wspólny posiłek.

Możecie spotkać się na śniadaniu w lokalu, gdzie poprzedniego dnia razem się bawiliście, choć wiadomo, że raczej nikt wcześnie nie wstanie i bardziej odpowiedni byłby lunch, brunch lub obiad. Będzie to spotkanie w luźniejszej atmosferze, a równie miłej. To okazja do porozmawiania, powspominania z najbliższymi.

Grill

Jeśli macie do dyspozycji ogród, w miejscu organizacji wesela, przy domu, na działce, pomyślcie o poprawinach w formie grilla. Tu z reguły czynnikiem decydującym jest pogoda. Impreza w takiej formie na pewno odpowiadałaby gościom.

Wygodnie, bez zobowiązań uczestnicy mogą więc sobie pozwolić na nieformalne stylizacje. Zwiewne sukienki, krótkie spodenki, panowie – mniej oficjalna koszula lub T-shirt ze spodenkami. Jeśli chodzi o menu, tu powinny królować: kiełbaski, karkówki, kaszanki, udka, ryby, szaszłyki. Do tego pieczywo, lekkie sałatki, dipy. Po weselu często również Para Młoda otrzymuje jedzenie, które zostało, możecie również wykorzystać je na tym spotkaniu.

Jeśli grill odbędzie się na Waszym terenie, ułatwijcie sobie organizację – użyjcie jednorazowych naczyń żeby nie spełnić wieczoru przy zmywaniu naczyń. Dobrze byłoby jeśli na tą okazję dysponowalibyście dużym grillem. W zależności od liczby zaproszonych osób, w razie większej, stanowczo ułatwi Wam to grillowanaie. Można będzie jednorazowo przygotować kilkanaście porcji, a każdy z łatwością będzie mógł podchodzić i obsłużyć się sam. Możecie również poprosić kogoś by został strażnikiem grilla i czuwał nad nim podczas trwania imprezy. Istnieje również możliwość wynajęcia firmy, która zajmie się profesjonalną obsługą grilla.

Koktajl party

A może luźne spotkanie w ogrodzie przy hotelu lub u Was? Możecie zorganizować gry i zabawy, które przyniosą wiele śmiechu – kalambury, tory przeszkód, karaoke, gry planszowe… pomysłów jest sporo! ;)

Decydując się na spotkanie w domu, możecie urządzić również pokaz zdjęć i filmików zrobionych na weselu. Zorganizujcie projektor, dzięki któremu będzie można wyświetlicie na ścianie obrazki. W dzisiejszej dobie smartfonów, na pewno wielu z gości robiło na pamiątkę fotografie, którymi będą mogli się podzielić.

Piknik

Gdy Wasze środki finansowe są ograniczone, a pogoda dopisuje, wcale nie musicie rezygnować z poprawin. Ciekawą opcją jest zorganizowanie pikniku na świeżym powietrzu.

Zabierzcie zaproszone osoby na łąkę lub do parku. Potrzebne będą koce i przekąski. Zapakujcie w kosz: kanapki, tosty, owoce, soki, jednorazowe naczynia oraz serwetki i cieszcie się wspólnym czasem!

Kulig

Wasze wesele odbywało się zimą? To świetnie! Doskonałą opcją na poprawiny będzie kulig! Mnóstwo radości, powrót do dzieciństwa, a takie przygody ceni się najbardziej ;)

A po zabawie, wspólne ognisko, pieczone kiełbaski i pianki na kiju do tego grzane wino. Wspaniała zimowa rozrywka.

Pamiętajcie, że robiąc wesele poza miastem jednego z Nowożeńców, powinniście zorganizować czas kolejnego dnia gościom z jego strony. Poprawiny byłyby więc wskazane.

Poprawiny nie wymagają bujnych kreacji wieczorowych, pięknych fryzur, jest to raczej luźne spotkanie. Stylizacje Wasze, jak i gości niech będą wiec wygodne i komfortowe. Przebieg takiego spotkania nie musi być nudny! Jest zależny od Was – organizatorów, pomysłów, budżetu. Pamiętajcie, że możliwości jest wiele. Przy planowaniu poprawin warto wziąć pod uwagę możliwości miejsca, otoczenia, w którym odbędzie się Wasze wesele.

Jeśli będziecie mieli poprawiny, pamiętajcie dać taką adnotację na Waszych zaproszeniach weselnych. Umieśćcie tam również informacje jaki będzie ich charakter, jaki będzie obowiązywał dress code, ale również możecie opublikować ich plan przebiegu.

Zecydujecie się na poprawiny? Która z opcji podoba Wam się najbardziej? :)

Średnia

3.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze