Jak odmłodzić się makijażem?

08 kwiecień 2018
Magdalena Magdziarz

My, kobiety, narzekamy na zmarszczki i wszelkie oznaki starzenia. Pierwsza myśl to... operacja. Cudownie tak ponaciągać się tu i ówdzie. Bez obaw spojrzeć w lustro. Ale wiecie co? Starzeć trzeba się z godnością a te mankamenty można ukryć makijażem. To nieinwazyjne rozwiązanie a doda pewności siebie. Swoją drogą często to nie starość, a zmęczenie nam doskwiera. Może nieco relaksu i wizyta u kosmetyczki to wszystko, czego nam potrzeba?

Odwracanie uwagi

Najprostszym trikiem jest zaakcentowanie tego elementu twarzy, który uważamy za najbardziej atrakcyjny. Jeśli masz bardzo opadającą powiekę, to skup się na ustach. Jeśli dokuczają Ci bruzdy nosowo-wargowe, zaszalej z makijażem oka. Oczywiście to, co niedoskonałe warto nieco poprawić. Zmarszczki wypełnij bazą silikonową i rozprowadź podkład - byle nie matowy. Taki da Ci odwrotny efekt. Usta, nawet malowane na naturalny kolor, obrysuj konturówką, by unieść je ku górze. Oko niech nigdy nie będzie soute: beżowy cień, delikatny kontur i tusz to Twój "must have".

Zbawienna moc brwi

Często wyznacznikiem wieku są właśnie brwi. To, że jesteś dojrzałą kobietą nie zwalnia Cię z konieczności dbania o siebie. Regulacja to podstawa. Liche włoski warto podkreślić henną. Możesz też codziennie malować ten element. Dla wygodnych najlepszy będzie makijaż permanentny. Odpowiednio dobrany kształt podnosi optycznie nie tylko oko, ale i całą twarz. Taki natychmiastowy lifting.

Opadająca powieka

To temat dość obszerny i trudny. Niełatwo zmienić ksztalt oka, ale jest to możliwe. Na wielkie wyjścia warto postawić na kępki. Rzęsami można świetnie wymodelować powiekę. Oko otworzy się w momencie dając efek "wow". Drugim trikiem jest postawienie na dolną powiekę. Podkreśl ją intensywnie, rozcierając cienie ku dołowi. To naprawdę powiększa. Najtrudniej jest wyrysować kształt od góry, ale przy wprawnej ręce to nie problem. Zaznacz zewnętrzny kącik od dołu, tak by optycznie unieść skórę a następnie rozcieraj kolory do środka. Trzeba to zrobić ciemniejszymi barwami, by efekt był widoczny. Na niektórych kobietach dobrze wygląda makijaż typu "cut crease", gdzie wyrysowuje się złudzenie załamania powieki.

Chcecie więcej taki porad? Dajcie znać. Makijaż to naprawdę potężna broń.

Fot.www.facebook.com/studioaurasosnowiec

Fryz.www.facebook.com/fabrykafryzurannabryzik

MUA www.facebook.com/kopalniatwojegostylu

Średnia

4.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

17 czerwiec 2019
17 listopad 2017

Komentarze