Co podarować przyszłej żonie i mężowi?

15 czerwiec 2018
Magdalena Gitler

Prezenty, które przyszli małżonkowie wręczają sobie w Dniu Ślubu mają niezwykłe znaczenie, chociaż może dla niektórych nie ma to większego sensu. W końcu prezenty z okazji imienin, urodzin czy rocznic związku mają uzasadnione powody, ale z okazji Dnia Ślubu?

Prezenty są wyrazem miłości, docenienia i podziękowania. Taki sam charakter ma prezent wręczany sobie w dniu ślubu przez przyszłe małżeństwa – to miły gest na początek wspólnego życia i uhonorowanie wysiłku, który wspólnie włożyliście w przygotowania. Tego dnia oboje będziecie zestresowani i przejęci, a upominek wniesie w cały proces przygotowań odrobinę luzu i poczucia, że druga osoba cały czas jest z Wami myślami.

Jeśli wiesz, że twoja druga połówka ma jakąś pasję: kocha gotować, jest fanem elektronicznych gadżetów, uwielbia zajmować się ogrodem i roślinami, z zapałem jeździ na rowerze, biega albo poświęca każdą chwilę na wyszukiwanie w antykwariatach zapomnianych albumów, masz bardzo ułatwione zadanie, bo na pewno ucieszy się z prezentu nawiązującego do jej pasji.

Jeśli jednak nie ma szczególnego zajęcia, któremu się oddaje albo wolisz klasyczny prezent, oto kilka propozycji dla niej i dla niego.

Od Panny Młodej dla Pana Młodego

Album ze zdjęciami

Romantyczna propozycja dla miłośniczek tworzenia kreatywnych wspomnień. Możesz przygotować album, w którym zbierzesz wasze wspólne zdjęcia z okresu związku i opatrzysz je zabawnymi podpisami oraz anegdotami. Będzie on miłym wspomnieniem na całe życia. To też dobry wybór, jeśli wolicie stworzyć coś sami, zamiast kupować prezenty albo macie ograniczony budżet.

Zegarek

Oczywista przypominajka dla spóźnialskich? Nie tylko! Zegarek jest wspaniałym prezentem, który może oznaczać początek nowych wspólnych czasów. Możesz wygrawerować na pasku albo na tarczy kilka słów od serca, ulubiony cytat albo datę waszego ślubu.

Spinki do mankietów

Jeśli wiesz, że Twój partner nosi koszule, do których niezbędne są spinki, możesz ufundować mu parę z waszymi inicjałami lub wygrawerowaną datą ślubu. Na pewno będą wyjątkowym dodatkiem do eleganckich stylizacji!

Skarpetki

Przez jednych znienawidzone, przez innych uwielbiane. Zestaw skarpetek z wypisanymi powodami, dla których kochasz swojego wybranka to praktyczny i jednocześnie romantyczny prezent. Zwłaszcza jeśli Twój przyszły mąż narzeka na ginące w nieznanych okolicznościach skarpetki...

Od Pana Młodego dla Panny Młodej

Biżuteria

Przepiękna bransoletka, kolczyki, o których od dawna marzy, naszyjnik albo pierścionek. Czy biżuteria to oklepany prezent? Nie sądzę, zwłaszcza jeśli Twoja partnerka uwielbia ją dostawać! Mogą to być dodatki, które założy w dniu ślubu, jednak wtedy musisz zatroszczyć się o to, żeby na pewno paczka dotarła do Panny Młodej w odpowiednim momencie.

Małe prezenty w ciągu dnia

Nie ma reguły, kto tego dnia stresuje się bardziej - Pan Młody czy Panna Młoda. Jednak słuchając relacji par, można stwierdzić, że prym wiodą w tym kobiety...

Zapewnij swojej wybrance drobne upominki, na które będzie się natykać podczas przygotowań. Ulubiona kawa rano, słodki telegram, ulubione słodycze, miłosna wiadomość zaczepiona przy lustrze, bukiet kwiatów. Ty najlepiej wiesz co lubi! Na pewno będzie zestresowana, zmęczona i podekscytowana jednocześnie, a drobne prezenty od Ciebie sprawią, że będzie miała to czego potrzebuje w tym najważniejszym dniu.  

Coś romantycznego

Być może chcesz stworzyć album wypełniony wspólnymi zdjęciami albo film, w którym zbierzesz wszystkie wspólne nagrania z minionych lat, a może 365 powodów, dla których ją kochasz? Wymaga to kreatywnego wysiłku, ale zapewniam — warto stworzyć coś takiego!

Wspólne prezenty

Wcale nie musicie ukrywać tego, że robicie sobie wspólne prezenty. Możecie ustalić coś, co oboje przygotujecie i niech każde zrobi wszystko po swojemu.

Wiadomość głosowa albo video dla wybranka

Video lub wiadomość głosowa może powstać przy pomocy najbliższych osób. Zbierzcie osoby, które są ważne dla waszego partnera i poproście o nagranie kilku zdań uzasadnienia, dlaczego kochają narzeczoną/narzeczonego albo jakie mają najlepsze wspólne wspomnienie z nim związane. To prezent wypełniony ciepłem i miłością, do którego można zawsze wrócić, zwłaszcza w cięższych chwilach.

List miłosny

Listy, który każde z was odczyta rano, gdy już będziecie przygotowywać się osobno. Jeden z najprostszych i najpiękniejszych prezentów. Możesz opisać, co czujesz i jak bardzo nie możesz się doczekać aż zostaniecie małżeństwem albo w kilku zdaniach opowiedzieć za co kochasz swoją drugą połówkę. Droga wolna, a uśmiech na twarzy ukochanej osoby gwarantowany.

Macie inne pomysły na prezent dla ukochanego/ukochanej w Dniu Ślubu? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

31 marzec 2018
22 kwiecień 2020

Komentarze