Zegarek do garnituru - jaki wybrać i czym się kierować?

07 luty 2019
Adrian Bodzioch

Podczas ślubu musisz zadbać o wszystko. O dobrze dopasowany garnitur, o pasujące do zestawu akcesoria, takie jak krawat i spinki, a także... o zegarek.

Wielu mężczyznom może się wydawać, że wybór zegarka jest dziecinnie prosty. Ma być stosunkowo cienki, dość elegancki i jednocześnie całkiem dobrej firmy.

Założenia wydają się w porządku, ale jak jest z realizacją? Tu jest niestety zdecydowanie gorzej…

Po pierwsze, koperta

Ślubny zegarek musi być wyposażony w maksymalnie cienką kopertę. Musi bowiem ukryć się pod mankietem koszuli, a nie zatrzymywać się na nim przy każdym uniesieniu ręki. Pewnie wielu z Was zna widok mężczyzny z prawym mankietem ładnie wysuniętym spod rękawa marynarki, a z lewym... zupełnie niewidocznym, gdyż jego miejsce przejął zbyt gruby zegarek. To przaśny widok, zatem unikajcie go za wszelką cenę.

Koperta powinna być biała lub czarna, a cały zegarek - srebrny. Złoto potrafi wyglądać równie dobrze, ale powinno się je dopasować kolorem z innymi akcesoriami, takimi jak klamra paska czy spinki. Tyle złota dobrze sprawdzi się na wystawnych balach, lecz na ślubie już niekoniecznie. Warto zatem kupić standardowy srebrny.

Po drugie, analogowość

Zegarek musi być w pełni analogowy. Ślub to piękny czas, podczas którego trzeba ukłonić się klasyce i przeżyć go tak, jak nasi dziadkowie.

Elektroniczne busole wymieńmy na cienki, garniturowy egzemplarz, który mógłby nosić Twój pradziadek. Wersje elektroniczne warto stosować w życiu codziennym, ale nie podczas ceremonii ślubnej.

Po trzecie, pasek

Bransoletka metalowa w każdym rodzaju to ślubne zło wcielone, którego trzeba się wystrzegać. Ślub to bardzo podniosła chwila i tym samym wymaga właściwego szacunku. Okażmy go zegarkiem na pasku z naturalnej skóry licowej w kolorze tożsamym z butami, czyli czarnym.

Możesz tu pokusić się o jedno odstępstwo od reguły. Mianowicie zamiast gładkiej skóry licowej, możesz zastosować taką z wybitym wzorem aligatora, bądź po prostu wykonaną z takiej skóry. Jest to opcja zdecydowanie droższa i bardziej ekstrawagancka, ale równie właściwa. Może warto skorzystać właśnie z niej?

Po czwarte, noś go z dumą!

Zegarek ślubny już na zawsze pozostanie sentymentalną rzeczą, którą warto zostawić ze sobą na całe życie. Tym samym, skuśmy się na zegarek droższy i lepszej jakości, który będzie mógł dożyć Twojej starości. Później być może przejdzie w ręce syna lub wnuka? Zegarek potrafi być znakomitym prezentem “z duszą”.

Wybierz zatem taki z naciągiem mechanicznym lub automatycznym, dla którego nie jest problemem przeżyć w szafie wiele dekad, przy oczywiście właściwym serwisowaniu co kilka lat. Jest też zdecydowanie ciekawszy i zarazem z prawdziwszym “duchem” niż odpowiedniki zasilane bateriami.

Nie świeć nim po oczach!

Ważne jest to, aby zegarek był widoczny jedynie dla Ciebie. Inni ludzie mogą co prawda go zauważyć kiedy akurat sprawdzasz godzinę lub unosisz rękę, ale jednak tylko wtedy. To bardzo istotne, bo podczas ślubu nie ma miejsca na “szpan”! To podniosła i bardzo, ale to bardzo elegancka chwila.

Zegarki to wspaniały, mały cud techniki, który możemy bezpardonowo założyć na swoje nadgarstki. Jednocześnie jest to taka rzecz, którą warto mieć na swoim własnym ślubie. Nie dość, że będzie wówczas pięknie wyglądał, to także “napchasz” go sentymalnością i prawdziwych duchem. Zdecydujesz się? :)

 

Pozdrowienia

Wasz Adrian!

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

13 czerwiec 2020
19 październik 2020

Komentarze