Chcesz zaskoczyć swoją drugą połówkę w Walentynki, ale nie wiesz jak? Poznaj wskazówki jak przygotować się do zrobienia prezentu ukochanej osobie.

26 styczeń 2024
Martyna Dziedzic-Kamińska

Dobra okazja

Walentynki to doskonała okazja do podarowania swojej ukochanej osobie czegoś wyjątkowego. To święto miłości więc takie gesty są mile widziane. W ten sposób pokażesz, że Ci zależy, że doceniasz, kochasz…  Święto zakochanych, obchodzone 14 lutego to już pewna tradycja. Od stycznia w sklepach na półkach robi się czerwono – bo to właśnie kolor miłości. W ten dzień każdemu zależy by drobnym gestem pokazać jak ważna jest druga osoba. Nie ma jednak recepty na idealny prezent dla niej czy dla niego. Sekret tkwi w tym by znać partnera, wiedzieć co lubi, co sprawia mu przyjemność. Wszystkie artykuły typu „Top prezenty dla niej”, „Idealne podarunki dla niego” to tylko małe podpowiedzi, które sprawdzą się gdy całkowicie nie wiesz co sprezentować.

 

Bądź uważny

Najczęściej w życiu codziennym, znienacka, podczas rozmowy można usłyszeć o czym marzy druga osoba. Często w dialogach z pewnością nawiązujecie do swoich pragnień, analizujecie kto, co ma, co Wam też się akurat podoba. Może podczas wspólnego oglądania filmu, ktoś rzuci: też bym to chciała, o, właśnie tego szukam! albo podczas wizyty w galerii – jej wpadnie coś w oko o czym powie na głos. Bądźcie uważni na słowa, mimikę… to w nich kryją się te wzdychania do czegoś, co któreś z Was chciałoby mieć. Takie uwagi możecie wyłapywać przez cały rok i zapisywać je np. w telefonie. Okazji do świętowania jest wiele i nigdy nie wiecie kiedy akurat ta podpowiedź się przyda! ;)

 para idąca kobieta w ręce trzyma bukiet białych tulipanów

 

Planuj z wyprzedzeniem

Na ostatnią chwilę nigdy za wiele nie wychodzi. Kto lubi w akcie desperacji, dzień przed świętem biegać po galerii handlowej i szukać nerwowo czegoś na cito dla ukochanej osoby? Czuć presję, nerwowa atmosfera nie ułatwia podejmowania decyzji. Często pod wpływem chwili bierzemy byle co, byleby było. Na szybko można trafić na tandetne przedmioty, byle jakie okazje i skazać się jedynie na porażkę przez niezadowolenie ukochanej osoby. Prezent planować należy z wyprzedzeniem, tak by mieć czas na dokładny research, zakup, przygotowania. To cały proces – zaczyna się w głowie, a kończy na zapakowaniu, potem następuje wręczenie.

 

Zadbaj o oprawę

Zadbaj o to, by Twój prezent został ładnie zapakowany. Najpierw ktoś widzi to, co jest zewnątrz, dopiero później to, co znajduje się w środku. Dobrze więc by podarunek miał ładną oprawę. W zależności od tego, co darujesz – wybierz dla tego odpowiednie opakowanie. Masz do wyboru torebki, pudełka, papier, kopertę… W sklepach znajdziesz wiele ozdób, które możesz wykorzystać do zapakowania prezentu (wstążki, sznurek, naklejki itp.).

 

Działaj kreatywnie

Wolisz działać niestandardowo? Odsuń na bok biżuterię, kwiaty, romantyczne kolacje, a pomyśl o czymś naprawdę wow. Niech to będzie coś oryginalnego, nieoczywistego. Może coś spersonalizowanego, jakieś wydarzenie, które będzie gwarantowało niezapomniane przeżycia? Bilet na koncert, lot balonem, nazwanie gwiazdy imieniem ukochanej osoby? ;) Jeśli chcesz kogoś zaskoczyć, działaj właśnie w ten sposób! Emocje i ekscytacja gwarantowane! ;)

 narzędzia - nożyczki sznurki kombinerki

Określ budżet

Przy szalejących obecnie cenach, nie jest łatwo zaoszczędzić. Walentynki to piękna okazja do zrobienia komuś prezentu, ale można to zrobić również niskobudżetowo. Istnieje wiele opcji, które mogą ucieszyć drugą połówkę, a jednocześnie nie nadwyrężą portfela. Wystarczy przemyśleć prezent DIY (do it yourself – zrób to sam). Własnoręcznie zrobiona kartka, album z wycinek z gazet, rysunek w antyramie, coś słodkiego pięknie zapakowanego, likier przelany do efektownej butelki… możliwości jest naprawdę sporo! ;) Radość partnera z takiego zaangażowania będzie na pewno duża!

 

Każda okazja jest dobra by świętować! Pamiętaj, że do każdej trzeba się odpowiednio przygotować. Planowanie to podstawa! Skazuje na prezentowy sukces! Niezależnie od tego, na jaki prezent się zdecydujesz, zadbaj o każdy szczegół. Chodzi o gest, pamięć, celebrację, a radość w oczach obdarowanej osoby to coś pięknego! ;)

 

Powodzenia!

 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze