Książki, po które warto sięgnąć w miesiącach letnich

08 lipiec 2018
Magdalena Gitler

Lato to czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, dlatego zwłaszcza o tej porze roku, warto sięgać po książki, przy których możemy się zrelaksować.

Relaks przy książce dla każdego oznacza co innego, jedni wolą poezję, inni kryminalne zagadki, jednak dzisiaj przygotowałam dla Was kilka romantycznych historii.

„Zanim się pojawiłeś”

Książka, która stała się światowym fenomenem i doczekała nie tylko kontynuacji, ale również ekranizacji.

Louisa Clark, to młoda kobieta, która prowadzi stały rytm życia niewykraczający zbytnio poza miasteczko, które zamieszkuje. Jednak mimo to, Lou nie jest typową dziewczyną – jej styl i niezwykła zdolność do popełniania gaf czyni ją zdecydowanie wyjątkową. Gdy traci pracę, zatrudnia się w domu państwa Traynorów, gdzie ma się opiekować ich synem, Willem. Wzruszająca opowieść, która dotyka trudnych tematów i przypomina o tym jak ważna jest obecność drugiego człowieka.

„Pamiętnik”

Opowieść o miłości dwojga ludzi, której nie stanął na przeszkodzie czas, społeczne bariery, ani choroba.

Całą historię opowiada nam główny bohater, mieszkaniec domu spokojnej starości. Z kart notatnika odczytuje wspomnienia chorej na Alzheimera kobiety w nadziei, że ta przypomni sobie wydarzenia minionych lat. Jedna z najbardziej znanych i najpiękniejszych historii opowiedzianych w książce i na ekranie.

„Na końcu tęczy”

Rosie i Alex od dzieciństwa są nierozłączni, jednak w ich życiu wszystko się zmienia, kiedy rodzice Alexa postanawiają przenieść się z Irlandii do Ameryki i zabrać go ze sobą.

Towarzyszymy dwójce bohaterów i ich rodzinom przez wiele lat. Przechodzimy wspólnie przez miłosne zawirowania, choroby, śmierć, związki i małżeństwa, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak ewoluuje ich podejście do życia na przestrzeni lat. Fabuła została stworzona w formie listów, e-maili, zaproszeń, SMS-ów, wiadomości wymienianych na komunikatorach i krótkich notatkach. Pewne kwestie musimy dopowiedzieć sobie sami i to jest niezwykłe. Opowieść o życiu, odnajdywaniu siebie i przeciwnościach losu.

„Cukiernia pod Amorem”

Podczas wykopalisk archeolodzy dokonują odkrycia, które ma związek z rodzinną tajemnicą właścicieli cukierni.

W książce poznajemy historię rozkwitu i upadku jednego ze znamienitych arystokratycznych rodów. Malownicze opisy scenerii, życia w dworkach, przemiany epoki, okres wojen i wreszcie czasy współczesne, to podróż, w którą zabiera nas autorka. W każdej książce przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Lepiej zarezerwujcie sobie kilka wolnych wieczorów, bo od tej serii naprawdę trudno się oderwać.

„Apartament w Paryżu”

April wyjeżdża w celach służbowych, żeby dokonać wyceny mebli po zmarłej kilkadziesiąt lat temu kobiecie.

Podczas podróży za ocean chce nie tylko należycie wykonać zadanie, ale też przemyśleć dalsze losy swojego małżeństwa, które przechodzi kryzys. Gdy dociera z Ameryki do stolicy Francji, w jej ręce trafiają pamiątki po zmarłej, które sprawiają, że postanawia poznać losy ich właścicielki. Akcja osadzona w klimatycznym mieście miłości, wątki dotyczące historii, kultury i sztuki oraz przeplatanie planów czasowych sprawiają, że trudno oderwać się od tej pozycji!

Jakie wciągające opowieści Wy możecie polecić do przeczytania latem? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

08 lipiec 2021
17 luty 2020

Komentarze