Jak go nie stracić?

31 lipiec 2018
Dagmara Sobczak

Większość Par Młodych daje się wciągnąć bez reszty w wir przedślubnych przygotowań. Zajmują się organizacją i tworzą listę rzeczy do zrobienia, która zamiast kurczyć się, często niewiarygodnie się wydłuża.

Przedślubny zapał pomaga ogarnąć wszystko to, co czeka nas w najbliższych miesiącach. Gorzej jednak, jeżeli nadmiar zadań i obowiązków przytłacza nas na tyle, że tracimy motywację do dalszego działania. Może coś nie idzie po naszej myśli? Może gdzieś natknęliśmy się na mur? Terminy nam się nie zgrywają? Każdy gorszy moment może być powodem straconego zapału do dalszej organizacji. 

A to najgorsze, co może przytrafić się Parze Młodej. 

Przedślubny zapał – jak go nie stracić?

Jest kilka metod na to, aby mimo niedogodności czy gorszych momentów, nie stracić przedślubnego zapału.

Daj sobie pomóc 

Jeżeli zatrzymaliście się na którymś punkcie i nie możecie przejść do kolejnych czynności organizacyjnych na liście, może warto poprosić kogoś zaufanego o pomoc? Jeżeli macie problem ze znalezieniem dobrego DJ-a, może popytajcie wśród znajomych albo na specjalnych forach? Nie wszystko musicie robić sami.

Ta metoda może także pomóc, jeżeli macie zbyt mało czasu, a zbyt dużo obowiązków i rzeczy związanych ze ślubem do ogarnięcia. Zaangażujcie innych w pomoc. Bliscy na pewno będą chętni. Pamiętajcie jednak, by nie przeciążać nikogo zbyt dużą liczbą obowiązków, bo to jednak Wasza uroczystość i Wy musicie zadbać o jej organizację.

Pamiętaj, że zrobione jest lepsze od doskonałego

Czasami nie możemy mieć wszystkiego, tak jakbyśmy chcieli. Jeżeli coś ewidentnie nie idzie po naszej myśli, czasem warto zdecydować się na to, co jest dostępne (mniejsze zło) niż w nieskończoność próbować dokonywać poprawek czy szukać czegoś lepszego. Czas nie jest z gumy i czasem naprawdę warto odpuścić niektóre kwestie.

Zrób bardzo dobry plan działań

Dobry plan działań to podstawa. Oprócz rzeczy, które musisz zrobić, wybrać, załatwić, obok nich powinny być orientacyjne daty – ile czasu możesz przeznaczyć na konkretną rzecz, tak aby nie przedłużać niepotrzebnie niektórych obowiązków. Niech każda rzecz zostanie wykonana w tym przedziale czasowym, który sobie na niego ustalisz. 

Taki plan spowoduje, że po pierwsze niczego nie zapomnisz, a po drugie na wszystko znajdzie się czas.

Zatrudnij do pomocy organizatora ślubnego

Jeżeli dysponujecie środkami finansowymi, przemyślcie zatrudnienie osoby, która pomoże Wam ogarnąć wszystkie przygotowania. Dzięki takiej osobie na pewno o niczym nie zapomnicie.

Dodalibyście coś jeszcze do tej listy? Jak Wam udaje się nie stracić przedślubnego zapału? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

03 styczeń 2018
06 styczeń 2018

Komentarze