Przegląd pudełek na koperty

23 czerwiec 2018
Agnieszka Okularczyk

Pudełko na koperty to jeden z nieodłącznych elementów wesela. Jest nie tylko praktyczne, ale i estetyczne. Niektórzy, chcąc zachwycić swoich gości, decydują się na nietypowe pudełka, które sprawiają, że ich dzień jest jeszcze bardziej wyjątkowy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pudełko i jakie pudełka dostępne są na rynku?

Wielkość/kształt

Na rynku dostępne są różne wielkości i kształty pudełek. Większość z nich ma podstawę kwadratową lub prostokątną. Rzadziej spotykane są natomiast pudełka okrągłe.

Przyjmuje się, że pudełko kwadratowe o boku 25 cm pomieści 100-150 kopert. Zastanów się, ilu spodziewasz się gości na swoim weselu  i dopasuj wielkość pudełka pod liczbę spodziewanych kopert. Lepiej, aby pudełko było nieco większe aniżeli za małe.

Cena

Jak wiadomo, rozrzut cenowy na rynku jest ogromny. Zwykłe kwadratowe pudełka z uniwersalnym motywem ślubnym, wykonane z kartonu, można dostać już za 15 zł. Pudełka również kartonowe, ale personalizowane z imionami, logiem i datą, kosztują już ok. 50 zł. Jeżeli zdecydujemy się na pudełka drewniane, to musimy liczyć się z wydatkiem blisko 100 zł.

Wygląd

Jeżeli organizujesz ślub z motywem przewodnim, dobrym rozwiązaniem będzie wybór pudełka spójnego z owym motywem lub stylem.

Dzięki temu możesz zaskoczyć swoich gości pomysłowością, a moment składania życzeń uczynić wyjątkowym i nietypowym.

Na co się zdecydować?

Jeżeli kwestia motywu przewodniego nie jest dla Was istotna, a pudełko na koperty nie odgrywa większego znaczenia lepiej zdecydować się na jedną z tańszych propozycji  lub wykonać je samemu.

Jeżeli natomiast chcecie, aby pudełko było również Waszą pamiątką z wesela, którą możecie w przyszłości wykorzystać, postawiłabym na oryginalne pudełka - co prawda droższe, ale za to nietypowe i wyszukane.

Oryginalne pudełka na koperty dostępne na rynku

Jedne z nich możecie dostać w sklepie internetowym 2forlove.pl. Są to drewniane skrzynki zamykane na zatrzask, personalizowane specjalnie pod Państwa Młodych.  Ich ceny wahają się od 145 do 170 zł za sztukę.

Równie piękne i niespotykane pudełka znajdziecie w sklepie venarti.pl. Posiadają oni drewniane pudełka wycinane laserowo, co robi ogromne wrażenie.  Dostępny jest również wariant w kształcie domku. Co ciekawe, jako jedyni w Polsce wykonują nadruk full kolor na górnej klapce. Cena pudełka to 79-135 zł.

Mogę Wam polecić również sklep organza.pl. W  swojej ofercie, poza standardowymi pudełkami, posiadają również te o nietypowym kształcie. Są one prostokątne, ale zaokrąglone od góry, co tworzy kopułę. Dostępne są w wersji klasycznej, z ozdobami jak i haftowanej. Ceny pudełek wahają się od 25 do 179 zł.

A Wam które z pudełek szczególnie przypadły do gustu? :)

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

25 listopad 2019
14 kwiecień 2018

Komentarze