Jak stworzyć dobrą aurę w nowym domu?

06 październik 2018
Anna Żaczek

Nowożeńcy po ślubie, zmieniając dotychczasowe miejsce zamieszkania, najczęściej wynajmują większe lub kupują nowe lokum. Czasami przeprowadzka dotyczy tylko jednej osoby, która wprowadza się do nowo poślubionego małżonka.

W nowym otoczeniu czasami czujemy się bardzo dobrze, ale zdarza się, że towarzyszy nam irracjonalny lęk lub czujemy czyjąś obecność, pomimo że w pomieszczeniu nikogo nie ma.

Wyrażając głośno nasze obawy, narażamy się na krytykę i często ośmieszenie się w oczach innych. W duchu tłumaczymy zły stan nadwrażliwością, niemożnością przystosowania się do nowych warunków lub wymyślamy dziesiątki innych argumentów, rzadziej zaś winimy za złe samopoczucie i choroby złą energię, w którą również za bardzo nie wierzymy. Mając to na uwadze, wprowadzając się do domu, tak "na wszelki wypadek", aby towarzyszyła nam dobra aura, zastosujmy kilka trików, które praktykowali również nasi pradziadkowie :)

Kiedy się przeprowadzać?

Dobrymi dniami na przeprowadzkę są sobota oraz środa, które mają przyciągnąć szczęście dla rodziny oraz przyjaciół. Pozostałe dni nie są korzystne, a szczególnie unikać należy niedzieli, jako dnia świętego, wolnego od pracy. Jeśli chodzi o konkretne daty, powinniśmy wykluczyć 29 lutego. Znawcy tematu twierdzą, że w ogóle lata przestępne nie są dobrym pomysłem na przenosiny, ponieważ są to lata pechowe w każdej dziedzinie. Jeśli chodzi o porę roku, przesądy wykluczają listopad, kojarzony ze świętem zmarłych. W jesiennych miesiącach niejednokrotnie pogodowa aura przynosi wichury, a przeprowadzka w taki dzień symbolizuje rozpad związku. Wiatr może zdmuchnąć „płomień domowego ogniska”.

No cóż, przed planowanym terminem przeprowadzki należy sprawdzać prognozy pogodowe. Myślę, że to przede wszystkim wpłynie na sprawność przenoszenia mebli i sprzętów, ale być  może również wpłynie na trwałość małżeństwa :)

Co wnosimy jako pierwsze?

Nigdy łóżka zwiastującego choroby! Natomiast powodzenie i stałość we wzajemnych relacjach zapewni wniesienie stołu. Wokół stołu gromadzi się rodzina, by spożywać posiłki, prowadzić rozmowy, podtrzymywać więzi rodzinne. Stół jako solidny mebel, kojarzony ze stabilnością i jednością związku małżeńskiego.

Nie wnosimy do nowego lokum starych niepotrzebnych rzeczy uznanych przez nas za śmieci. Lepiej je przejrzeć w starym mieszkaniu i wyrzucić zbędne przedmioty przed przeprowadzką.

Co zapewni szczęście w nowym domostwie?

Jednym ze zwyczajów zahaczających o przesądy, jest dyskretne podrzucanie drobnych monet w rogach pokojów. Robią to osoby wprowadzające się lub goście, którzy przychodzą na parapetówkę. Monety mają przyciągać szczęście oraz bogactwo dla jego mieszkańców. Potłuczenie szkła przez gospodynię ma zapewnić ochronę przed kradzieżą i zniszczeniami.

Z chrześcijańskich zwyczajów wywodzi się zwyczaj zawieszenia krzyżyka nad drzwiami wejściowymi lub na wprost drzwi. Zwyczajowo, goście odwiedzający po raz pierwszy nowe domostwo, przynoszą prezent, żeby gospodarzom towarzyszyła dobra aura oraz się szczęściło.  

Jak oczyścić dom ze złej energii?

Doświadczamy nieraz poczucia dobrej albo negatywnej energii w wielu sytuacjach. Jeśli jest dobra, wówczas czujemy błogi spokój, zadowolenie, mamy poczucie siły. W przypadku negatywnej energii ujawnia się bez wyraźnego powodu rozdrażnienie, rozkojarzenie, poczucie nagłego osłabienia, lęk, skłonność do agresywnego zachowania. Możemy tego doświadczać po przyjściu do konkretnego domu. Czasami również tak się czujemy w niektórych strefach mieszkania czy domu. Zła energia może pochodzić z kłótni, chorób, zdjęć i obrazów przedstawiających złych, zrozpaczonych ludzi oraz sprzętów towarzyszącym  ludzkim tragediom.

Wprowadzając się do nowego mieszkania, z pewnością warto zrobić kilka kroków w kierunku oczyszczenia go ze złych energii. W religiach katolickich praktykuje się poświęcenie domu, co ma na celu ochronę przed złym duchem, jak również stosuje się modlitwy o uwolnienie a w trudniejszych przypadkach - egzorcyzmy.

Dla niewierzących pozostaje Feng Shui, które wywodzi się ze starożytnych Chin. Oznacza planowanie przestrzeni w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym. Na tej metodzie opierano cały rozkład miast, wsi i poszczególnych gospodarstw. Feng Shui poleca kilka metod oczyszczania mieszkania lub domu ze złej energii:

Wiatr, słońce, natura

Pootwieraj okna i drzwi, aby wpuścić słońce i wiatr do mieszkania. Uprzątnij wszelkie śmieci oraz kurz, wyrzuć rzeczy zniszczone i połamane. Jest to ważne, ponieważ porządek w domu pozytywnie wpływa na relacje oraz pozostałe sfery życia. (Więcej na ten temat w artykule Bałagan)

Spalanie ziół

Użyj białą szałwię (rośnie w USA), palo santo („święte drzewo” pochodzące z Ameryki Południowej) oraz zioła polskiego pochodzenia takie jak: szałwia, wrotycz, piołun, lawenda, ostrożeń, czy jałowiec pospolity. Przed rytuałem należy wszystkie okna oraz drzwi zamknąć. Okadzenie dymem zaczynamy od siebie przy drzwiach wejściowych. Należy stanąć do nich tyłem, okadzić siebie, a następnie całe mieszkanie, idąc zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Po zakończeniu rytuału należy otworzyć drzwi i okna, a samemu wziąć kąpiel. Spalane zioła przynoszą harmonię, spokój, relaks i oczyszczenie atmosfery. Praktykujący katolicy doskonale znają obrzęd okadzania, ponieważ stosowany jest w liturgii kościoła w kilku momentach mszy świętej i jest on wyrazem radości, wzniosłości, dziękczynienia i modlitwy.

Użycie soli

Czystą (najlepiej nową) szklankę uzupełniamy w 1/3 dowolnym rodzajem soli, w 1/3 wodą oraz  w 1/3 octem białym. Umieszczamy ją w rogu pomieszczenia, w którym przypuszczamy, że jest zła energia. Najlepiej w niewidocznym miejscu i pozostawiamy na około 24 godziny. Po tym czasie oglądamy dokładnie całą szklankę i sprawdzamy, czy nie ma zmian w wyglądzie. Jeśli naczynie i zawartość wygląda tak, jak na początku, nie ma złej energii. Gdy widoczne są zielone naloty, plamy, zmieniona barwa, oznacza to, że zła energia zakłóca porządek mieszkania. Rytuał należy powtarzać aż do uzyskania zawartości bez zmian. Zawartość wyrzuca się do toalety i spłukuje wodą. Metody na złą energię można stosować również w swoim obecnym miejscu zamieszkania.

Czy teraz, mając tę wiedzę, spróbujecie poprawić aurę w Waszym domu?  :)

Średnia

2.3

Oceń mój artykuł

Zobacz także

30 listopad 2018
03 październik 2017

Komentarze