Jak zgrać ten duet?

30 maj 2018
Magdalena Gitler

Cały proces planowania ślubu i wesela jest najbardziej ekscytujący dla Panny Młodej, która przebiera w detalach i spełnia swoje marzenia, wybierając odcienie serwetek i kształt zaproszeń, ale nie tylko — to też wielkie wydarzenie dla innych kobiet w rodzinie.

Mama i teściowa

To, że twoja mama będzie pomagać w przygotowaniach, wydaje się zupełnie oczywiste. W końcu jesteś jej ukochaną córką, ale włączyć teściową w proces przygotowań, tak żeby mama nie poczuła się urażona, to może być już pewne wyzwanie...

Porozmawiaj z mamą

Rozmowa jest dobra na wszystko. Twoja mama na pewno ma świadomość, że teraz, gdy wchodzisz do nowej rodziny, obie strony są dla Ciebie ważne. Sama cieszy się z uwagi, zainteresowania i pomocy jaką poświęca jej Twój narzeczony, ale w tak ważnym momencie może o tym zapomnieć.

Na pewno wyobrażała sobie ten dzień od dawna. Wy dwie, ramię w ramię planujące najdrobniejsze szczegóły uroczystości, a tu nagle pojawia się jeszcze trzecia osoba, którą ty chcesz włączyć do waszych wyborów. Może poczuć się odsunięta, zazdrosna albo zastąpiona „nową mamą”. Chwila rozmowy i przypomnienie, że jest bardzo ważną osobą w całym procesie przygotowań oczyści atmosferę.

Mocne strony

Skup się na mocnych stronach obu Pań. Jeśli wiesz, że mama nie ma pojęcia o kwiatach, a teściowa uwielbia zajmować się roślinami, kwestię dekoracji i kwiatów na weselu powierz jej. Mama uwielbia papiernicze detale? Zaproszenia i winietki będą jej terenem działań. Rozdzielenie zadań sprawi, że każda zajmie się swoim obszarem i pozwoli uniknąć sporów.

Jakie zadania delegować mamom?

Wszystko zależy od Ciebie, ale jeśli sama chcesz decydować o aranżacji własnego wesela i zająć się wszystkimi detalami (co jest oczywiście zrozumiałe) deleguj mamom zadania mało dla Ciebie istotne albo takie, na które sama jeszcze nie masz wizji i pomysłu. Prezenciki dla gości, wierszyki na zaproszeniach. Te detale są bardzo ważne dla całokształtu wesela, a mamy mogą wpaść na świetne pomysły i rozwiązania.

Włącz je w proces

Jeśli nie chcesz rozdzielać zadań, nie musisz tego robić. Żeby dać mamom poczucie, że są w tym razem z Wami, po prostu włącz je w proces planowania.

Omawiaj z nimi oferty i prace fotografów nad których wyborem się zastanawiasz. Dyskutuj o fasonach sukni ślubnych i smakach tortów. Pokazuj zdjęcia i omawiaj opcje. Dzielenie się informacjami z przebiegu procesu sprawiają, że każdy czuje się potrzebny i zaangażowany, a Tobie pozwala uzyskać inne punkty widzenia na sprawę. Być może sama byś na to nie wpadła :)

Myślicie, że włączenie Teściowej i Mamy w przygotowania jest dobrym pomysłem? Jak przeprowadzić całą sprawę, żeby obie były zadowolone? 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

15 lipiec 2020
10 marzec 2019

Komentarze