Przez życie z uniesioną głową

29 grudzień 2017
Joanna Brodzicka

Martwisz się, że nie wszyscy postrzegają Cię pozytywnie. Napotykasz się ze stwierdzeniem – dziwna jesteś lub co gorsza - nijaka. Powiem Ci coś – przestań się rozglądać. Ty i tylko Ty kierujesz swoim życiem, więc rób to dobrze!


Bez względu na to, jaka jesteś, zawsze bądź sobą. Mówisz, że słyszałaś to stwierdzenie wiele razy, ale nie do końca rozumiesz sens słów? W skrócie postaram, Ci się to wytłumaczysz. Zacznijmy od analizy tego, co lubisz. Załóżmy, że Twoją skrywaną pasją było wędkowanie, tak czysto hipotetycznie obrazuję. Kobieta – wędkarz, kto to widział. Skoro wzięłaś te słowa sobie do serca, nic z tego. Nigdy nie będziesz siedzieć w ciszy nad brzegiem rzeki czy jeziora, patrzeć na połyskującą w słońcu taflę wody, słuchać szumu sitowia, trwać w oczekiwaniu na rybkę i poczuć euforię po jej złapaniu. Nic z tego, skoro na starcie rezygnujesz. Ktoś pokręcił z dezaprobatą głową, kiedy mu powiedziałaś o swoich planach. No i co z tego? Ważne jest to, czego TY chcesz! Właśnie próbuje Ci to wytłumaczyć, że najważniejsza jesteś Ty i Twoja pasja. Nigdy nie osiągniesz zadowolenia, jeśli nie spróbujesz.

Myśl o sobie

Zawsze i wszędzie kieruj się zdaniem – że to Ty dla siebie jesteś najważniejsza. Nie twierdzę, że masz być samolubna. Jedynie zapatrzona w swoje wewnętrzne „ja”. Wsłuchaj się w siebie i reaguj na swój wewnętrzny głos. Zadowolona i szczęśliwa, więcej dasz z siebie światu. Idź przez życie z uniesioną głową, nie patrz na to, co myślą inni, w ramach oczywiście rozsądku. Jeśli lubisz mieć różowe okulary, postrzępione spodnie, krzywo przystrzyżone włosy - nie wahaj się. Sprawiaj sobie radość. Twoja uśmiechnięta mina będzie niczym balsam dla wszystkich, którzy są obok Ciebie. Realizuj swoje postanowienia, patrz w przyszłość i dokonuj to, co zamierzasz. Spisz na kartce swoje plany i z uporem maniaka, zacznij ich realizację, odhaczając punkt po puncie to, co wykonane. Nie patrz wstecz, patrz do przodu! Bądź dumna z siebie! Jeśli Ty będziesz szczęśliwa w tym, czego dokonujesz, to samym swym postępowaniem sprawisz, że i inni, nawet Ci krzywo z początku patrzący na Twoje dokonania, zmienią zdanie. Swoim nastawieniem i wewnętrznym przekonaniem sprawisz, że każdego przekonasz do swoich racji, nawet nie używając w tym celu zbyt wielu słów.

Jedno ostrzeżenie

Nie rań nikogo po drodze, realizując swoje cele. Wszystko, co czynisz, czyń z głową. Możesz być sobą, nikogo nie urażając i nie raniąc. Nigdy nie obgaduj. Bo to, co teraz Ciebie boli, może boleć również drugą osobę. Uniesiona głowa nie oznacza zarozumialstwa – pamiętaj! Nie trzeba kogoś poniżać, aby poczuć się lepiej. Realizuj się, ale tak, aby nikt w Twoim otoczeniu na tym nie ucierpiał. To, co dobre w zamierzeniach może przynieść naprawdę wymierne korzyści.

 

Więc co teraz? Rozpoczynamy samorealizację? Trzy, dwa, jeden… start!

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

30 kwiecień 2018

Komentarze