Rower - motyw przewodni ślubu i wesela

19 styczeń 2018
Dominika Zięba

Wybór motywu przewodniego ślubu i wesela bywa trudny – przeglądając liczne inspiracje, można zupełnie stracić głowę, ponieważ większość z nich jest naprawdę fantastyczna! To bez wątpienia zasługa kreatywności i ogromnej pracy, jaką trzeba włożyć w samodzielne przygotowanie elementów dekoracyjnych (oczywiście pod warunkiem, że jesteście miłośnikami DIY).

Według mnie, motyw przewodni ślubu i wesela powinien ściśle korespondować z zainteresowaniami i upodobaniami Państwa Młodych – nie warto robić czegoś na siłę, ponieważ efekt nie będzie zadowalający. Jeśli więc nie jesteście fanami jeździectwa, a motywy marynistyczne to raczej nie Wasza bajka, może lepiej postawić na coś bardziej osobistego, aby stworzyć autentyczny i oryginalny klimat?Jeśli jesteście zapalonymi rowerzystami, którzy nie wyobrażają sobie życia bez swoich dwóch kółek (witam w klubie), to na pewno nie może ich zabraknąć na tej wyjątkowej uroczystości. Rower jako motyw przewodni ślubu i wesela to bardzo ciekawa i oryginalna propozycja, która daje naprawdę duże pole do popisu. Możecie wykorzystać go na bardzo wiele sposobów, zarówno jako element dekoracyjny, jak i środek transportu. Poniżej przedstawiam kilka inspiracji!

Ślubna papeteria

Wykorzystajcie rowerowy motyw w projektowaniu zaproszeń, winietek, księgi gości czy podziękowań. Jeśli w codziennym życiu towarzyszą Wam dwa kółka, zaproszeni goście od razu zrozumieją ideę rowerowego ślubu. Stwórzcie coś wyjątkowego, swojego i niepowtarzalnego – efekt zachwyci każdego.

Rowerem do ślubu

Decydując się na ten motyw przewodni ślubu i wesela, niewybaczalnym faux pas byłoby wypożyczenie ekskluzywnej limuzyny… Rower jako środek ślubnego transportu to z pozoru kontrowersyjny i  niecodzienny pomysł, jednak dla szalonych rowerzystów realizacja nie będzie stanowiła większego problemu. Sporym wyzwaniem może okazać się przejażdżka w sukni ślubnej – najlepsze rozwiązanie to krótka sukienka, która nie będzie krępować ruchów i nie ulegnie zniszczeniu.

Jednak co w przypadku Panien Młodych, które nie należą do grona miłośniczek małych białych (czyt. mnie)? Przecież nie będziemy rezygnować z wymarzonej kreacji! Projektanci sukien ślubnych wychodząc naprzeciw różnym oczekiwaniom, proponują spódnice w formie nakładek, które zakłada się na krótką sukienkę. Krótko mówiąc, to takie ślubne 2w1 – jedna kreacja w dwóch odsłonach – seksowna mini albo obszerna księżniczka. Wybór należy do Ciebie :)

Decydując się na rower, warto mieć przygotowany plan awaryjny na wypadek zmiany pogody. Przejażdżka w strugach deszczu to nienajlepsza opcja dla Państwa Młodych. Rower jako środek ślubnego transportu to także spora oszczędność – koszt wynajęcia samochodu z kierowcą to wydatek rzędu kilkuset złotych. Możecie więc pojechać swoimi rowerami albo za dużo mniejsze pieniądze wypożyczyć tandem, bądź specjalny rower z koszykiem, w którym wygodnie rozsiądzie się Panna Młoda :)

Rowerowe dekoracje

Rowerowych motywów nie może zabraknąć również w elementach dekoracyjnych. Stary, zardzewiały rower może zyskać drugie życie – wystarczy wiklinowy kosz, trochę kwiatów i gotowe. Miniaturowe figurki świetnie sprawdzają się jako dekoracja stołów, a także weselnego tortu. Możecie śmiało wykorzystywać zębatki, koła i inne części składowe, tworząc oryginalne i zaskakujące ozdoby.

Sesja zdjęciowa

Jeżeli chcecie, aby Wasza sesja plenerowa była niebanalna i wyjątkowa, wykorzystajcie rower jako ślubny rekwizyt. Skoro kolarstwo to Wasza pasja, czemu nie uwiecznić tego na zdjęciach? W ten sposób w 100% pokażecie siebie, wspólne zainteresowania i hobby. Młoda Para na rowerach w pięknych okolicznościach przyrody to gwarancja udanej sesji :)

 

Podróż poślubna

To propozycja tylko dla prawdziwych rowerowych maniaków. Podróż poślubna na rowerze to bez wątpienia niezapomniane wspomnienia na całe życie. Trzeba się do niej odpowiednio przygotować, zgromadzić potrzebny sprzęt, wybrać trasę i w drogę! :)
Jak Wam się podoba rowerowy ślub? Ja, jako miłośniczka dwóch kółek jestem totalnie zachwycona! Rower to motyw, który można wykorzystać na naprawdę bardzo wiele sposobów. Macie jakieś ciekawe pomysły? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

21 kwiecień 2019

Komentarze