Jakie są obecne trendy w dekoracjach ślubnego samochodu?

05 grudzień 2019
Karolina Zysek

Dekoracje samochodu ślubnego towarzyszą nam od dawna.  Jednak jak zmieniają się trendy w dekoracjach sal weselnych, tak również w przypadku samochodów. Kiedyś  kierowano się zasadą im więcej tym lepiej, dlatego tiul oraz kokardy były nieodzownym elementem każdego przystrojenia ślubnego.  A jak wyglądają współczesne trendy?

Odeszło się przede wszystkim od strojenia każdego elementu samochodu, a tym bardziej od dekorowania ogromnymi elementami z tiulu czy innych materiałów. Współcześnie podkreśla się bardziej stylowość wybranego samochodu, rezygnując z nadmiaru dekoracji.
Oczywiście na kilka elementów przystrojenia nadal się decydujemy, dlatego dzisiaj o trendach w dekoracjach samochodu ślubnego!

Trendy w dekoracji samochodu na ślub

Bez względu na to, czy wybierzecie sportowy samochód lub zdecydujecie się pojechać własnym, to ogólnym trendem w dekoracji  jest przede wszystkim  minimalizm. Współcześnie stawiamy na dekorację jednego elementu pojazdu niż na każdy, licząc od rejestracji po lusterka i klapę samochodu. Odchodzimy również od wielkich kompozycji kwiatowych, które niepotrzebnie zakrywają piękno zabytków czy luksusowych modelów.

Girlandy z ozdobnej zieleni

Pierwszym trendem wśród ślubnych dekoracji są girlandy z ozdobnej zieleni (ruskus, ekuliputus) umieszczone przeważnie przy przedniej bądź tylnej szybie. Rozwiązanie to jest najczęsciej praktykowane w zabytkowych samochodach, bo idealnie podkreśla ich charakter. Szczególnie w tych samochodach, które maja zarysowane rysy przedniej maski, ponieważ to właśnie w nich umieszcza się podłużne kompozycje. 

Ozdobne wianki na samochody

Drugi trend również wykorzystuje ozdobną zieleń i komponuje się ze stylowością zabytkowych samochodów.  Trendem tym są niewielkie wianki, których podstawą są ruskus i eukaliptus, z dodatkiem kwiatów czy gipsówki. Wianki mocujemy najczęściej na klapie bagażnika, ale w przypadku znanych Nam Ogórków Volkswagena - także z przodu, eksponując logo marki. W środku wianka możemy również umieścić ślubny napis, jak „Just married” i od razu wiadomo, że ulice przemierzają nowożeńcy ;-)


Tiulowe kokardy

Trzeci trendem są wspomniane już kokardy z tiulu, lecz w liczbie pojedynczej i zdecydowanie mniejszym rozmiarze. Tutaj panuje dowolność rozmieszczenia – sprawdzi się z tyłu,  na masce czy nawet na przednim zderzaku, jak na poniższym zdjęciu. Taka kokarda z dodatkową dekoracją na klamkach samochodu z wykorzystaniem ozdobnej zieleni idealnie podkreśli piękno zabytkowego samochodu.


Weselne tablice rejestracyjne

Czwarty trend to połączenie ozdobnej tablicy rejestracyjnej z dekoracją klamek samochodu. W przypadku strojenia klamek również stawiamy na minimalizm. Róża z dodatkiem zieleni czy gipsówki będzie wystarczającą dekoracją, a w przypadku czarnych samochodów –  sprawdzi się nawet sama gipsówka, która idealnie kontrastuje z kolorem.

Kule kwiatowe na samochód weselny

Piąty trend to niewielkie kule kwiatowe mocowane na gumowych przylepcach. Rezygnujemy z długich i rozłożystych kompozycji, podobnych do tych na stole nowożeńców, na rzecz pojedynczych kul kwiatowych.  Jednak w zależności od wyglądu samochodu, czasem pary młode decydują się na kilka mniejszych sztuk, aby podkreślić charakter pojazdu. Szczególnie dotyczy to zabytkowych samochodów.


Kwiaty na samochodzie ślubnym

Szóstym trendem są pojedyncze kwiaty, ewentualnie z dodatkiem ozdobnej zieleni, mocowane na specjalnych żyłkach. Dzięki zastosowaniu tej żyłki możemy stworzyć wyjątkowy wzór na klapie samochodu, który może być podstawą dekoracji, a dodatkiem jedynie kwiaty bądź na odwrót . Rozwiązanie to cieszy się wśród  par, które wybierają luksusowe samochody – to po prostu złoty środek: dekorujemy samochód, ale nie zakrywając jego luksusowego wykończenia.


Samochód ślubny bez dekoracji?

Siódmy trend to niedekorowanie samochodu. Tak, naprawdę! Niektóre pary, wybierając luksusowy samochód, rezygnują zupełnie z dekoracji. Jedyną dekoracją jest prosta tablica z imionami nowożeńców. Powodem tej decyzji czasem są dodatkowe koszty dekoracji, ale częściej niechęć do strojenia samochodu, który sam w sobie przecież jest zachwycający.

 

Nowości w dekoracjach samochodu do ślubu

Pierwszą nowością są balony, jednak nie te tradycyjne, a metaliczne oraz wypełnione brokatem. Najpopularniejsze są te balony w różnych odcieniach złota, a przede wszystkim rose gold.  Nowożeńcy mieszają ze sobą podstawowy kształt balonów z tymi w kształcie serca, a nawet – jeśli pozwala im na to rodzaj samochodu – wybierają balony-litery, aby w efekcie otrzymać miłosny napis.

Drugą nowością są dobrze Nam znane serpentyny. Jednak zaliczam je do nowości, ponieważ mowa tutaj o serpentynach metalicznych w odcienach złota, tak jak w przypadku powyższych balonów.  Serpentyny te, kupuje się najczęsciej w kształcie pomponów, aby następnie zamocować je w rzędzie do zderzaka. W połączeniu z balonami tworzącymi napis „Love” otrzymujemy nade współczesną wersję dekoracji samochodu ślubnego.źródło: Ślubne zakupy

Trzecią nowością są naklejki na tylną szybę samochodu. Nakleja się je najczęściej w zamian za ślubną tablicę rejestracyjną, jednak czasem są jedynym elementem dekoracji.  

Jak dla mnie - piękna, ozdobna naklejka przedstawiająca imiona nowożeńców i datę ślubu, będzie naprawdę wystarczająca, szczególnie w przypadku zabytkowych samochodów.

źródło: Etsy 


A jakie Wy planujecie dekoracje Waszego samochodu ślubnego? Stawiacie na minimalizm w postaci wianka z zieleni, a może wybieracie nowoczesne rozwiązania, jak metaliczne balony i serpentyny?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

23 czerwiec 2020
14 maj 2020

Komentarze