Pomysły na ściankę Państwa Młodych

09 lipiec 2020
Martyna Dziedzic-Kamińska

Organizując Wasze wesele, nie możecie zapomnieć o ważnej ozdobie jaką jest ścianka za stołem prezydialnym. Można ją wypożyczyć, zrobić samemu bądź jej organizację powierzyć odpowiedniej firmie.

To Wy tego dnia będziecie w centrum . Oczy gości będą skierowane głownie w Waszą stronę. Warto więc zadbać o miejsce, w którym będziecie siedzieć i spędzać czas podczas zabawy, szczególnie w jej początkowych fazach. Dobrze więc byście mieli gustowne tło.

Ścianka kwiatowa

To dość kosztowna opcja choć jest to zależne od jej wielkości i wykorzystywanych materiałów. Wygląda jednak niezwykle bogato i tworzy doskonałą oprawę i tło do robienia zdjęć.

Poprzez odpowiedni dobór kwiatów doskonale wpisze się w każdy klimat. Jeśli takie rozwiązanie jest dla was zbyt kosztowne, alternatywą dla ścian kwiatowych są ściany kwiatowe z papieru, które wyglądają równie zdobnie.


Źródło: Pinterest

Ściana z balonów

To stosunkowo nowy i ciekawy pomysł na dekorację. Ściany balonowe ze względu na lekkość materiału mogą być z łatwością przenoszone.

Można je zastosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Na tego typu dekoracjach można zawiesić dodatkowo napis lub inne ozdoby, które wpiszą w motyw wesela. Kolory balonów również dobierzcie, tak by dobrze komponowały się z salą i motywem przewodnim. Za pomocą kolorowych balonów można stworzyć konkretny obrazek lub wzór.


Źródło: Pinterest

Koła dekorowane roślinami

Takie dekoracje z łatwością wykonacie sami. Wystarczy, że popularne hula hop okleicie taśmą lub wstążką tak by obręcz była w jednolitym pasującym kolorze. Następnie możecie ozdobić je kwiatami i roślinami, a dodatkowo zamontować sznurki, na których przymocujecie Wasze zdjęcia.

Gotowe koła zamontujcie za stołem prezydialnym lub niech zwisają za Wami z sufitu na rożnych wysokościach.

Szarfy, tiul

Długie pasy materiału (tiul, len, satyna...) zamontujcie na stelażu lub podwieźcie do sufitu czy drewnianych belek. Bez problemu kupicie go na metry w pasmanterii czy sklepach krawieckich.

Niech te zwisają swobodnie i nadają uczucie lekkości. Jeśli wesele odbywa się na zewnątrz, podczas lekkiego wiatru materiał będzie tańczył, co stworzy niepowtarzalną scenerię.

Gałązka z pnączami

Bardzo minimalistyczne rozwiązanie. Tworzy subtelny, lekki klimat. Zdecydowanie w klimacie rustykalnym i boho. Doskonale zaprezentuje się w stodołach i drewnianych wnętrzach.

Wybrane pnącza można umieścić na długich, cienkich gałązkach np. brzozy i przymocować je do sufitowych belek, które często występują we wnętrzach sal weselnych w takim klimacie.


Źródło: Pinterest

Palety, skrzynki

Modne stały się ścianki zbudowane z drewnianych palet. Wystarczy ustawić kilka obok siebie, w zależności w jakim są stanie i czy tego potrzebują wyszlifować je lub pomalować i ot co dekoracja gotowa!

Oczywiście lepiej wyglądałaby ozdobione dodatkowo kwiatami lub światełkami. Wszystko zależy od tego w jaki stylu odbędzie się Wasze wesele. Sposobem na ściankę są również stare skrzynki po jabłkach. Są niezwykle urokliwe i wyglądają bardzo gustownie. Ustawcie je jedne na drugich w pół kręgu, można je również przyozdobić polnymi kwiatami, delikatnymi roślinami.

Światełka

Wszelkiego rodzaju lampki, żarówki to zawsze świetny pomysł. Migoczące małe punkciki tworzą romantyczną scenerię, która doskonale wpisuje się w atmosferę tego wieczoru.

Modne są industrialne, loftowe większe żarówki, które zazwyczaj rozmieszczone są wzdłuż czarnego kabla. Możecie rozwiesić je po sali, na pewno będą słusznym wyborem gdy Wasze wesele będzie klimacie rustykalnym, boho czy vintage.


Źródło: Pinterest

Ścianka za Państwem Młodym to dość ważny element. Przy jej organizacji można się wykazać. Powyżej znaleźliście tylko kilka z pomysłów. Postawcie na to, co lubicie, co wpisuje się w motyw wesela i trafia w Wasze gusta. Możecie tworzyć oryginalne, niebanalne, szalone, tradycyjne jakie tylko chcecie ścianki! Wszystko zależy od Waszych gustów i inwencji twórczej. Pamiętajcie jednak by pomysły skonsultować z managerem sali.

Która z opcji najbardziej przypadła Wam do gustu? Jaka ścianka powstanie na Waszym weselu? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

07 sierpień 2019
30 lipiec 2018

Komentarze