Seriale do obejrzenia we dwoje

20 styczeń 2018
Dagmara Sobczak

Wieczory robią się coraz dłuższe, co powoduje, że wielu z nas zasiądzie przed ekranem telewizora czy komputera i nadrobi warte obejrzenia filmy i seriale. 

Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o tych drugich. Jako serialowa maniaczka, powiem Wam, co moim zdaniem, warto obejrzeć w ten chłodny czas. Nie zawsze będą to łatwe, przyjemne seriale. Uważam, że warto urozmaicać sobie gatunek, któremu zazwyczaj jesteśmy wierni, a oglądane seriale we dwoje nie zawsze muszą dotyczyć miłości. Świetnie, jeżeli będą też uczyć i dawać do myślenia. Stąd takie propozycje, a nie inne.

Seriale warte obejrzenia we dwoje

„One Tree Hill” 

Nie byłabym sobą, gdybym nie podzieliła się z Tobą moim ulubionym serialem. Nie wiem, czy z pewnych rzeczy się wyrasta, ale kiedy pokochasz jakiś serial całym sercem, kiedy jesteś człowiekiem, który dopiero się kształtuje, na zawsze pozostaje on w Twoim sercu. U mnie tak było z „One Tree Hill”. Jego polski tytuł brzmi „Pogoda na miłość”. 

Serial opowiada o grupce przyjaciół z liceum. Niby banalna młodzieżowa historia, ale okraszona bardzo mądrymi przypowieściami narratora, którym jest jeden z głównych bohaterów. 

Nie raz płakałam na tym serialu, bo po prostu chwyta za serce. Wracam do niego po dziś dzień. Do obejrzenia we dwoje, jak znalazł. Ku docenieniu tego, co się ma. Miłości, którą się ma.

Przyjaciele”

To ciepły, rodzinny serial z humorem w tle. Pewnie każdy z Was go zna, ale sądzę, że do takich klasyków warto wracać. A jeżeli jeszcze go nie znacie – to najwyższy czas to nadrobić! Nie pożałujecie!

Jeżeli więc masz nieco więcej czasu i masz ochotę na zabawną, ale mądrą historię – „Przyjaciele” będą jak znalazł.

„Black mirror”

To jedna z tych cięższych propozycji, ale zdecydowania warta poświęconych jej godzin. Jeżeli jakiś serial daje mocno do myślenia i zmienia postrzeganie świata, codzienności i naszych zachowań – to właśnie „Black mirror”. 

Idealna propozycja, dla tych, którzy lubią się zastanawiać, w którym kierunku zmierza świat i nie boją się naprawdę szalonych wizji.

„How to get away with a murder”

W przetłumaczeniu na język polski: „Sposób na morderstwo”. To kolejny serial, któremu można poświęcić długie godziny i naprawdę wciąga! Jego ogromną zaletą jest to, że każdy odcinek wymaga od widza, aby skupił się w 100% i rozwiązał kryminalną zagadkę. 

Jak obronić w sądzie kogoś, kto ewidentnie zabił i nie ma żadnego alibi? Gdzie w tym wszystkim miejsce na sumienie? 

Ten serial nie da Wam chwili oddechu. Przepadniecie na długie godziny. Propozycja dla prawdziwych fanów zagadek do rozwikłania. 

 

Ciekawa jestem, jaki Wy polecilibyście serial na zimowe wieczory? I czy znacie, któryś z tych zaproponowanych przeze mnie?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 listopad 2017
19 październik 2017

Komentarze