Sesja narzeczeńska - wszystko, co warto wiedzieć

16 wrzesień 2018
Natalia Narowska

Narzeczeństwo to piękny okres w życiu. Zaczyna się od pamiętnego „TAK” panny. To szczególna chwila, którą pragniemy zatrzymać na dłużej, zapamiętać i powracać do niej każdego następnego dnia, czy roku.

To czas pełen miłości, troskliwych uścisków, słodkich całusów i magicznych wieczorów. Przede wszystkim to czas przygotowań do ślubu. Doskonałym pomysłem na zatrzymanie tych chwil będzie sesja narzeczeńska.

Co to jest sesja narzeczeńska?

Sesja narzeczeńska jest pokazaniem związku z nieco innej perspektywy, ujęciem dwóch zakochanych w innym, często magicznym obliczu. Stanowi ona podsumowanie czasu, jaki do tej pory spędziły ze sobą dwie ukochane osoby, uchwyceniem ich w błogim czasie zafascynowania i zakochania.Jak wybrać fotografa do sesji narzeczeńskiej?

Dzięki szczodremu dzieleniu się prywatnością na portalach społecznościowych możesz mieć okazję obejrzeć sesje swoich znajomych. Najlepszym sposobem będzie zapytanie ich o polecenie konkretnej osoby, jeśli ich zdjęcia Ci się spodobają.

Możesz podpytać o klimat sesji i kontakt interpersonalny z fotografem - jest to równie ważne, co efekt końcowy. Sesja w nerwowej atmosferze z pewnością nie pomoże Wam rozluźnić się i pozować bez stresu.

Gdzie zrobić sesję narzeczeńską?

Ile jest par, tyle jest pomysłów. Często planem do zdjęć staje się miejsce szczególnie bliskie narzeczonym, np. to, gdzie się poznali lub ulubione miejsce na odpoczynek. Świetnym pomysłem będzie sesja w miejscu zaręczyn, oczywiście, gdy jest taka możliwość.

Nieważne, czy będzie to ogród botaniczny, polana z ulubionymi kwiatami w pobliżu niewielkiej wsi, droga na szczyt w ukochanych górach, środek lasu lub dach jednego z najwyższych budynków w mieście. Ważne jest to, by modele dobrze się w tym miejscu czuli. Nie jest też powiedziane, że sesja narzeczeńska musi odbyć się w plenerze – jak najbardziej nada się również studio fotograficzne.Do zbudowania klimatu i nadaniu fotografiom odpowiedniego charakteru mogą posłużyć różne gadżety: kapelusze, okulary, balony, płyty winylowe, rowery – wszystko w zależności od zainteresowań i upodobań. Fotograf może też narzeczonych uchwycić w czasie wykonywania jakiejś czynności, np. robienia baniek mydlanych albo puszczania lampionów szczęścia.

Sesję narzeczeńską możemy zaplanować o każdej porze dnia. Może to być mglisty poranek ale też pogodny zachód słońca. Deszczowa aura również będzie ciekawa. Fotograf i tak uchwyci to, co najpiękniejsze czyli historię Waszej miłości.

Jeżeli jesteście posiadaczami czworonoga, możecie go zabrać ze sobą! Będzie idealnym dopełnieniem zdjęć :)

W jakim celu robi się sesję narzeczeńską?

Przede wszystkim, są to wspólne zdjęcia stanowiące pamiątkę na przyszłe lata. Dla wielu z nas taka sesja fotograficzna jest pierwszą w życiu. Warto się na nią zdecydować, gdyż dużo osób po prostu ma lęk przed obiektywem. Sesja narzeczeńska będzie swego rodzaju rozgrzewką przed ślubną sesją fotograficzną. Trzeba w jakiś sposób przełamać pierwsze lody.

Zazwyczaj sesje narzeczeńskie zamawia się z całym pakietem usług fotograficznych. To idealny moment, kiedy możemy poznać swojego fotografa, sprawdzić jego umiejętności, spędzić z nim czas i zaprzyjaźnić się. Uwierzcie, że nie ma nic lepszego, jak współpraca z osobą, którą się lubi i której się nie wstydzi.

Zdjęcia mogą być później wykorzystane do zaproszeń, jako modna forma „save the date” lub w formie fotoksiążki podarowana rodzicom. Coraz częściej spotykanym elementem na weselach jest wyświetlanie fotografii Młodej Pary – a zdjęcia z sesji narzeczeńskiej będą w tym wypadku doskonałe.


   
Kiedy zorganizować sesję narzeczeńską?

Nieważne czy jesteście świeżo po zaręczynach czy też ślub jest już za pasem. Każdy moment na jej zrobienie będzie odpowiedni. Warto jednak zrobić ją odpowiednio wcześnie, aby przy ewentualnych trudnościach z fotografem mieć możliwość wybrania kogoś innego do sesji ślubnej.

W zabieganym okresie przedślubnym jest taki moment, kiedy musimy po prostu przystanąć, odetchnąć od tego zgiełku, oczyścić myśli i odprężyć się. Sesja narzeczeńska jest świetną zabawą. Początki są trudne - otwarcie się przed obcą osobą większości z nas przysparza dużo problemów, ale nie martwcie się, bo krótkim czasie to znika. Apetyt na piękne zdjęcia rośnie!

A czy Ty zdecydujesz się na sesję narzeczeńską? Może masz ją już za sobą? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

31 październik 2018
04 kwiecień 2020

Komentarze