Złote liście, promienie słońca, suche trawy… – to wyjątkowa sceneria na sesję ślubną. Jesień to magiczna pora roku, która ma naprawdę wiele niespodzianek w naturze.

21 sierpień 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Feria barw jako doskonałe tło na sesję

Paleta jesiennych kolorów zdaje się nie mieć końca. Żółty, brązowy, pomarańczowy, czerwony, złoty… to kolory, które w doskonały sposób podkreślają piękno Pary Młodej i tworzą niezapomniany klimat sesji ślubnej. Do tego mieniący się mech i szyszki to idealne akcenty na sesję w stylu rustykalnym czy boho. Pannie Młodej można wręczyć suche trawy lub w bukiet ślubny wpleść dary jesieni, na głowę nałożyć kapelusz lub wianek. Złote promienie słoneczne padające na twarz bohaterów stworzą romantyczny klimat. Para Młoda może założyć okulary przeciwsłoneczne. To ładny akcent wprowadzający nieco luzu. Na kolor tła wykonywanych zdjęć wpływa gatunek roślin będących w pobliżu, czas ich wegetacji oraz właśnie światło, a to przyświecające jesienią jest wprost baśniowe!

jesienna alejka kolorowe liście na drzewach

Jakie miejsce wybrać?

O tej porze roku doskonałym wyborem na sesję ślubną będą parki, lasy, sady, łąki oraz pola. Alejki pełne kolorowych liści wyglądają pięknie! Do tego światło przenikające przez korony drzew tworzy romantyczny nastrój. Podczas tej pory roku wiele roślin kwitnie, ale zdecydowana większość owocuje. To piękny akcent na zdjęciach. Plusem sesji wykonywanej jesienią jest wczesna tzw. golden hour czyli złota godzina. Jesienią światło jest bardzo atrakcyjne i sprawia, że bohaterowie zdjęć wyglądają bardzo korzystnie!

Jesienna sesja rano - czy wieczorem?

Dobra pora na robienie zdjęć podczas sesji ślubnej to zarówno poranek, jak i popołudnie. Jeśli chodzi o pierwszą część dnia to jest to przepiękna sceneria na zdjęcia. Dzień dopiero się budzi i widać wyjątkowe detale, takie jak krople rosy na roślinach czy opadającą mgłę. Promienie słoneczne są na wysokości ziemi i buduje to piękny klimat na fotografiach. Jest magicznie i romantycznie. Te dwa przymiotniki świetnie pasują również do złotej godziny wspomnianej wcześniej. Zachodzące słońce wyleje swoje złoto na Wasze twarze i zrobi się magicznie!

para młoda na sesji siedząca tyłem przed nimi piękny jesienny krajobraz

Jesienne warunki

Na sesję ślubną pamiętajcie zaopatrzyć się w ciepłe okrycia wierzchnie oraz odpowiednie obuwie. Do zdjęć pozujcie oczywiście w tych ślubnych kreacjach, ale podczas zmian miejsca lub narady narzućcie coś na siebie. Temperatury w jesiennych miesiącach bywają już nieco niższe i łatwo o przeziębienie. Dopasujcie po prostu ubiór do panujących warunków pogodowych ;) Nie bójcie się również lekkiego deszczu, zdjęcia wyjdą – tu nie macie się o co martwić! Po skończonym plenerze wypijcie ciepłą herbatę z cytryną i miodem i wygrzejcie się pod kocem ;) Można ująć to tak, że temperatura we wrześniu, październiku i listopadzie jest optymalna. To odpoczynek od letnich upałów, a wstęp do mrozów.

Choć ślubny boom przypada z reguły na letnie miesiące, to coraz częściej Pary Młode decydują się na to ważne wydarzenie jesienią. Choć każda pora roku ma swoje unikalne cechy to jesień wydaje się wprost idealna na plener ślubny. Październik i listopad to cudowne miesiące na organizację ślubu. Sesja ślubna wykonywana w tych miesiącach będzie obfitować w przepiękne zdjęcia, które będą pamiątką na całe życie.

 

 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

21 wrzesień 2023

Komentarze