Blisko natury, ekologicznie, bez pośpiechu i zgiełku – to coraz częściej wybierany styl wesel. Wesele slow czyli tak naprawdę jakie?

11 grudzień 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Gdzie zorganizować wesele slow?

Jesteście miłośnikami obcowania z naturą? Planując ślub i wesele zwróćcie więc uwagę na miejsce, w którym odbędzie się Wasz ważny dzień. Slow weeding w Polsce można zorganizować na wiele sposobów. Idealnym miejscem będzie siedlisko, folwark, gospodarstwo agroturystyczne lub farma, bo slow weeding to przede wszystkim radość z obcowania na łonie natury. W tego typu miejscach często można zorganizować ślub w plenerze. Uroczystość odbywa się wśród drzew, w ogrodzie czy na pięknej polanie. Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu, ten zorganizowany na świeżym powietrzu będzie magicznym przeżyciem. Pod niebem, otoczeni naturą i bliskimi osobami powiecie sobie „tak”, który wybrzmi na całą przestrzeń. Śluby w plenerze mają wyjątkowe, unikatowe ujęcia na fotografiach. Każda taka uroczystość jest jedyna w swoim rodzaju, roślinność wkoło nie ułoży się nigdy tak samo, pogoda zawsze będzie inna, a odgłosy natury to zawsze piękny, lecz za każdym razem odmienny akompaniament wydarzenia w plenerze. Jeśli martwicie się o warunki atmosferyczne, wymienione miejsca w razie niepogody oferują zadaszenia, altany, często również nieopodal znajduje się stodoła, która jest idealnym pomieszczeniem na wesele w stylu slow. Wśród zieleni, na łonie natury przeżyjcie najpiękniejsze chwile w swoim życiu! ;) W wymienienionych miejscach możecie liczyć też na oryginalne miejsca noclegowe. Małe domki, namioty, pokoje tematyczne, campingi. Z pewnością będzie kameralnie, klimatycznie i… blisko natury! ;)

 drewniana stara chatka na łonie natury

E jak ekologicznie

Jesteście ekomaniakami i chcecie by na Waszym weselu wziąć to pod uwagę? Wesele w stylu slow to właśnie takie, które jest przyjazne środowisku i całej planecie. Takie miejsca to też lokalne produkty, a osoby lubiące slow life cenią to, co naturalne. Możecie liczyć na zaplecze kuchenne, które ogranicza zużycie plastiku, napoje często podawane są w karafkach lub pójdźcie o krok dalej i zdecydujcie się na serowanie posiłków na naczyniach jednorazowych. W ten sposób wpłyniecie na mniejsze zużycie wody, detergentów itp. Na terenach przyjaznym naturze, tam, gdzie zdecydujecie się wyprawić swoją zabawę możecie liczyć na odpowiednią segregację odpadów, pojemniki w łazienkach czy „hotelowych” pokojach często są wielokrotnego użytku, a do użytku gości przekazywane są naturalne kosmetyki. Jako organizatorzy slow weeding możecie również postawić na kwiaty doniczkowe, zamiast tych ciętych, które zazwyczaj stoją na stołach w wazonach. Karta menu może być wegetariańska lub wegańska. Wszystko zależy od Waszych i Waszych gości kulinarnych upodobań, natomiast jedzenie, które pozostaje często po tego typu zabawach, może zostać oddane lokalnym zwierzętom.

 

Na luzie!

Wesele w stylu slow to przede wszystkim luz i swoboda! Atmosfera panująca na takich weselach jest baaaardzo oryginalna. To ludzie tworzą klimat, a goście zaproszeni na slow weeding to właśnie wyluzowane, uśmiechnięte, oryginalne osoby. Podczas ślubnych przygotowań Młodym Parom często udziela się stres, powstają niepotrzebne napięcia, dochodzi do sprzeczek i humor nie jest tym czym mogą zarażać innych. To nie ma być napięty plan działania, kolejne odhaczanie zrealizowanych punktów, sprawdzanie czy wszystko odbywa się o czasie… to dane chwile same mają pisać scenariusz, najlepiej by było trochę spontanicznie, beztrosko i trochę z dystansem! ;) Co ma być to będzie – to hasło, które mogłoby przewijać się podczas zabawy. Slow weeding to nieszablonowe przyjęcie czyli brak tradycji i często rezygnacja z charakterystycznych punktów wydarzenia. Macie zaplanować tak, jak lubicie. Ludowy zespół, dj, kapela, więcej znajomych, niż rodziny? To Wy jesteście gospodarzami, to Wy „rządzicie” więc róbcie swoje, na własnych zasadach tak, by ten dzień był takim, jaki sobie wymarzyliście! ;) Nie przejmujcie się w razie czego opinią innych! ;) Być może starsze osoby, z innego pokolenia nie zrozumieją Waszych wyborów. Można na spokojnie wytłumaczyć im inwencję lub po prostu zaakceptować opinię. Uwierzcie, często podczas trwających uroczystości w stylu slow komentarze są bardzo pozytywne, nawet jeśli ktoś z gości był wcześniej sceptycznie nastawiony ;)

 Para Młoda stojąca na tle stawu biorąca ślub w plenerze

Ślub i wesele w stylu slow to bardzo popularna i ciekawa forma organizacji tych ważnych wydarzeń. Na slow weeding Wy i Wasi goście macie czuć się komfortowo. To główna idea tego stylu. Dobra zabawa i wspaniałe nastroje to też te priorytetowe sprawy. Wybierając jedzenie, muzykę, motyw przewodni takie, o jakich marzyliście gwarantujecie sobie szerokie uśmiechy, a zadowolona Para Młoda, to zadowoleni goście! Bez pędu i zawirowań – tak spędźcie ten specjalny dzień, wieczór i noc w stylu slow… Kierujcie się sercem, pamiętajcie, że mniej znaczy więcej, spędźcie czas z najbliższymi i… bawcie się! ;)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze