Ślub w pałacu - opcja dla prawdziwych księżniczek

26 lipiec 2018
Anna Żaczek

Wiele dziewczyn marzy o księżniczkowym ślubie tak bardzo, że przyszli Nowożeńcy decydują się na zrealizowanie przyjęcia weselnego w przestrzeniach pałacowych. Mówiąc o pałacu, na plan pierwszy wysuwa się okazałość budowli oraz wnętrza nawiązujące do określonego stylu.

Mamy kilka rodzajów wnętrz pałacowych – te które są hotelami, a dla podkreślenia wartości obiektu  w nazwie umieszczają słowo „pałac” oraz takie, które są autentycznymi obiektami architektonicznymi z bogatą historią.

Wokół budowli rozciągają się zespoły pałacowo-parkowe sprzyjające zorganizowaniu części atrakcji weselnych na powietrzu. Każdy z obiektów to odrębny klimat charakterystyczny tylko dla tego miejsca. Różnią się między sobą możliwościami aranżacji oraz atrakcjami weselnymi, które można tylko w tym miejscu zrealizować. Dodatkową zaletą jest możliwość zakwaterowania gości weselnych, co jest bardzo wygodne, ponieważ pozwala na  skorzystanie z oazy ciszy, odświeżenie się lub odpoczynek w każdym momencie przyjęcia. Odpada również wynajem dodatkowych środków lokomocji do przewozu gości z sali ślubnej na nocleg. 

W tego typu obiektach możemy zorganizować nie tylko przyjęcie weselne, ale również ślub, który może być zlokalizowany we wnętrzach lub na tarasach, ewentualnie w przestrzeni parkowej. Dodatkowo niektóre zamki i pałace oferują piękne, białe jurty ogrodowe, doskonale wpisujące się w wesela plenerowe.   

Będąc na targach ślubnych w Warszawie i Łodzi, znalazłam kilka ciekawych ofert, które wzbudziły moje zainteresowanie. Myślę, że Wam również mogą się spodobać.

Pałac Bursztynowy we Włocławku – duży kompleks położony pośród ogrodów z fontannami, posiadający obszerną salę balową z unikalna kopułą, zwieńczoną sześcioma stylowymi żyrandolami. Dodatkowy wystrój tworzą ścienne zdobienia, wysokie kryształowe lustra z elementami starego złota. We wnętrzu zamontowano również stylowy bar. Państwo Młodzi mogą zorganizować zaślubiny w plenerze.

Czy wyobrażacie sobie swój ślub w kultowym Pałacu kultury i Nauki w Warszawie?  Wszyscy słyszeliśmy o planach likwidacji tego - nie tyle starego, co kontrowersyjnego - obiektu,  ale być może jeszcze macie szansę na zrealizowanie swych planów ślubno-weselnych właśnie tam.Pałac wynajmuje kilka sal zaaranżowanych w  sposób nawiązujący do sławnych postaci. Bajkowy ślub zatem może odbyć się w otoczeniu nie tylko nauki, ale i przepychu - kryształowych żyrandoli, marmurowych kolumn, na mozaikowych parkietach. Bardzo wysokie wnętrza sprawiają dodatkowe uczucie wyjątkowości i ogromnej przestrzeni. Ogromne wrażenie – szczególnie nocą - robi widok na panoramę Warszawy.

Sale pałacowe spełniają warunki odpowiednie do organizacji ceremonii zawarcia związku małżeńskiego w obecności Kierownika USC. Tematyczne sale na II piętrze mieszczą do 400 osób na przyjęciach zasiadanych lub do 900 gości na przyjęciach na stojąco i np. Sala Marmurowa (przyjmie 400 osób na przyjęciu zasiadanym i na stojąco 900), Sienkiewicza (50 i 150), Kopernika (70 i 170). Na IV piętrze - Sala Skłodowskiej mieści 360 osób i 800 na stojąco, na XXX piętrze usytuowana jest Sala Gotycka, gdzie możemy zaprosić 50 osób na przyjęcie zasiadane i 300 osób na stojąco.

Oczywiście Młode Pary otrzymują specjalne oferty, przygotowane pod ich kątem, nie wspominając o wielu rabatach.

Pałac Aleksandrium usytuowany  jest w okolicach Warszawy - w środku Parku Krajobrazowego z XVIII wiecznym parkiem o powierzchni wynoszącej 12 hektarów. Do dyspozycji gości oddane są luksusowe wnętrza, strefy spa oraz rozległy ogród. Ślub może odbyć się we wnętrzach pałacowych lub w plenerze, a zatem odpada zatem strojenie kościoła, dojazd czy atrakcyjny lot – bo i takie wersje przybycia Pary Młodej są w wielu aranżacjach ślubnych.  Wśród zabytkowych alejek można znaleźć urokliwe miejsca takie jak: zabytkowe altany, posągi lwów czy łuk triumfalny.

 Źródło: www.facebook.com/PalacAlexandrinum

Zespół Pałacowo-Parkowy w Małkowie (przy trasie 83 łączącej Turek z Sieradzem) jak sama nazwa sugeruje, to doskonałe miejsce na wesela plenerowe. Dbałość o wartości historyczne w tym miejscu sprawia, że również kuchnia sięga po tradycyjne receptury oraz miejscowe produkty z ekologicznych upraw. Obiekt gotowy jest na przyjęcie w mniejszym gronie, więc jeśli Wasz ślub będzie miał charakter bardziej kameralny, to jest to wymarzone miejsce.  

Źródło: www.malkow.com.pl

Pałac Pacółtowo  to połączenie klasy i elegancji w romantycznym otoczeniu Mazurskich Wzgórz Dylewskich. Tutaj Młodzi mogą uzyskać kompleksowe usługi ślubne plus pokoje i apartamenty dla gości weselnych. Na wyróżnienie zasługuje ekologiczna restauracja hołdująca zasadom idei Slow Food. Młoda Para, o ile nie zorganizuje zaślubin na miejscu, może dosłownie „polecieć” do kościoła, ponieważ dostępne są do wyboru  –  oczywiście w zależności od zasobów portfela – awionetka lub helikopter.  

Źródło: www.palacpacoltowo.pl

Cóż, elegancki i luksusowy ślub w pałacu pozostawi niezapomniane wrażenia, choć do tanich nie należy, ale czego się nie robi dla naszych księżniczek i książąt... prawda? :)

Średnia

3.3

Oceń mój artykuł

Zobacz także

21 sierpień 2018
03 kwiecień 2019

Komentarze