Przyzwyczailiśmy się do ślubów w soboty. Bo to dzień wolny, bo tradycja chrześcijańska, bo tak wygodnie. Tydzień ma jednak 7 dni czy zawarcie małżeństwa między poniedziałkiem, a piątkiem to dobry pomysł?

14 sierpień 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Więcej wolnych terminów

Ślub w środku tygodnia ma wiele swoich zalet. Jedną z nich jest dostępność w kalendarzach usługodawców. Na przepiękne, popularne sale i najlepsze orkiestry mające termin na sobotnie wesele trzeba czekać nawet kilka lat. Jeśli nie chcecie czekać, zależy Wam na czasie, ale jednocześnie na skorzystaniu z usług konkretnych osób zdecydujcie się na organizację swojej uroczystości właśnie w tygodniu. Czasami warto zrezygnować z konkretnej daty ślubu na rzecz wymarzonego miejsca weselnego czy dja lub dekoratorki.

dłoń kobiety z długopisem przy kalendarzu

Niższe koszty

Dzień powszedni wybrany na organizację ślubu i wesela to również niższe ceny niż te w weekend. Ten ekonomiczny argument jest dla wielu Par Młodych bardzo istotny. Od poniedziałku do czwartku, (bo piątek stał się już popularnym dniem na ślub) możecie liczyć na rabaty. W te dni możecie mniej zapłacić za przysłowiowy talerzyk, wynajem dja, orkiestry czy fotobudki. Oferty mogą być na tyle atrakcyjne, że zaoszczędzicie sporo pieniędzy!  

Powiadomienia dla gości z wyprzedzeniem

Ślub w tygodniu rządzi się nieco innymi prawami niż ten w sobotę. Planując swoją uroczystość w tygodniu musicie pamiętać o wcześniejszych powiadomieniach dla swoich gości. Nietypowe daty mogą kolidować potencjalnym uczestnikom uroczystości z możliwością wzięcia wolnego na ostatnią chwilę. Powiadomienia mogą być rozdane nawet na rok przed planowaną datą, tak by zmniejszyć ryzyko odmawiania uczestnictwa. Zapraszane osoby będą miały czas na zaplanowanie urlopu lub załatwienie opieki dla dzieci czy przełożenia ważnych służbowych spotkań na inne dni.

zaproszenia ślubne po prawej stronie suszony bukiet

Późniejsza godzina uroczystości

Planując ślub przemyślcie sprawę wyboru godziny. Może warto wybrać tą późniejszą? Nie każda zaproszona osoba będzie miała możliwość wzięcia wolnego. Późniejsza godzina pozwoli wszystkim przygotować się na spokojnie po pracy i bez problemu zdąży do kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego. Czas dla gości jest bardzo ważną kwestią! ;)

Święta i długie weekendy

Zajrzyjcie do kalendarza i spójrzcie czy możecie zorganizować ślub w środku tygodnia, bo wypada np. jakieś święto? Boże Ciało, święta majowe, Święta Bożego Narodzenia… to idealne dni na planowanie uroczystości. Dużo osób ma wtedy dłuższe wolne w pracy i bez problemu dotrze na Wasz ważny dzień. Co więcej, takie daty wydłużają świętowanie! Ślub w czwartek, poprawiny w piątek, w sobotę grill dla znajomych, a w niedzielę odpoczynek. To ciekawa alternatywa dla weekendowych uroczystości. Takie daty to też lepsze możliwośći powrotów dla przyjezdnych gości i łatwiejsza organizacji atrakcji.

Ślub i wesele w środku tygodnia ma wiele plusów. Decydując się na jego organizację właśnie w takie dni musicie wziąć pod uwagę powyższe wytyczne. Wiele osób, szczególnie starszych uważa, ze ślub powinien odbyć się w sobotę i to w miesiącu z literą r. Czy właśnie te szczegóły decydują o udanym małżeństwie? To Wy macie być zadowoleni z wyboru daty ślubu i zabawy, to w końcu jeden z najpiękniejszych dni w życiu! ;)

 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

16 kwiecień 2020
22 czerwiec 2020

Komentarze