Ślub to bardzo ważny moment w życiu, dlatego zasługuje na dokładną i przemyślaną oprawę. Wprowadzenie motywu przewodniego to bardzo dobry pomysł. Sprawdź jak przygotować ślub i wesele w stylu industrialnym.

12 październik 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Charakterystyka stylu industrialnego

To jeden z najbardziej oryginalnych stylów weselnych i coraz częściej wybierany przez Pary Młode. Wyróżnia go surowość i minimalizm. Ma być jak najprościej. Beton, cegła, metal, drewno, szkło… te materiały idealnie tu pasują. Jeśli chodzi o kolory to królują szarości, czerń oraz beże. Wnętrza doskonale dopełnią widoczne elementy instalacji, miedziane rury, żarówki czy drabinki. Wybierając miejsce na wesele kierujcie się tym by było dużo wolnej przestrzeni. Sprawdzą się magazyny, pomieszczenia przemysłowe, hale, fabryki.


stary magazyn, wysoki sufit z widocznym rusztowaniem

Jakie dekoracje?

Ozdób jak najmniej! Taka zasada panuje w stylu industrialnym. Surowe, drewniane stoły lub ławy będą wspaniałym wypełnieniem sali weselnej. Nie powinniście przykrywać ich obrusami i zastawiać zbyt wieloma przedmiotami. Wystarczą serwetki w mocnym kolorze i świecznik np. z miedzianych rur czy metalowych puszek. Proste ozdobienie roślinne będzie jak najbardziej wpisywać się w klimat uroczystości. Tak samo w przypadku krzeseł – lepiej by pozostały odkryte. Do ozdobienia sali można użyć metalowych latarni i betonowych donic, które idealnie będą wyglądać z delikatnymi zielonymi roślinami. Skupcie się głównie na oświetleniu. Lampy przemysłowe, jarzeniówki, neony na ścianach. W styl industrialny idealnie wpisują się girlandy z żarówek, to miły akcent, ozdoba weselnej przestrzeni i dodatkowe źródło światła. Wyjątkowy industrialny klimat zapewni także betonowa podłoga. Jeśli Wasza sala weselna posiada odkryte rury, widoczne słupy to również minimalistyczne ozdoby – elementy przemysłowe to doskonała opcja, która w zestawieniu z pozostałymi dekoracjami będzie wyglądać znakomicie.

drewniany stół na powietrzu lekko ozdobiony nad nim wiszące żarówki

Stylizacje Pary Młodej

Styl industrialny dopasuje się praktycznie do każdej ślubnej stylizacji. No może oprócz tej w stylu całkowicie glamour z brokatem i licznymi świecącymi dodatkami. My jednak podpowiadamy, że Panna Młoda doskonale będzie wyglądać w prostej i delikatnej sukni oraz tej w stylu boho. Stylizacje warto uzupełnić geometryczną biżuterią w odcieniu miedzi. Sprawdzą się również koronki oraz kolory takie jak beże i brzoskwinie. Jeśli chodzi o Pana Młodego tu sprawdzą się klasyczne garnitury w kolorze czarnym lub brązowym. Można wybrać również garnitur w drobną kratę, bardziej szeroką. Oczywiście biała koszula, eleganckie buty i mucha. Industrialny Pan Młody jeśli należy do tych odważniejszych może założyć garnitur w kolorze butelkowej zieleni lub bordo. Te kolory doskonale wpiszą się w styl industrialny.

Inne dodatki

Papeteria w stylu industrialnym powinna być prosta i minimalistyczna. Czerń, szarości, miedź, złoto, zieleń i bordo – to paleta kolorystyczna, która będzie idealna. Na zaproszeniach czy winietkach mogą znaleźć się geometryczne wzory, które są cechą charakterystyczną dla tego stylu. Numery stołów mogą tworzyć wygięte druty lub rurki. Najlepiej by papeteria była w tym samym stylu. Całość będzie spójna, co na pewno spotka się z uznaniem gości. Tort – bardzo ważny element Waszego wielkiego dnia! Ten w stylu industrialnym powinien mieć prosty kształt i nie mieć zbyt wielu ozdób. Mogą pojawić się na nim drobne kwiaty i roślinność. Zieleń, bordo, metaliczne akcenty. Tort można umieść na metalowym podstawku. A czym do ślubu? Rowerem albo starym autem z przyczepionymi z tyłu puszkami. To dopiero będzie show!

Jeśli nie jesteście wielbicielami stylu rustykalnego, boho czy glamour, być może właśnie styl industrialny będzie bliski Waszym sercom. Ten minimalizm i surowość ma naprawdę wielu wielbicieli i we wnętrzach tworzy niepowtarzalny klimat. Styl industrialny wyróżnia się na tle innych, dlatego jeśli tylko lubicie oryginalność zdecydujcie się na ślub i wesele właśnie w tym stylu! ;)

 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze