Czy warto przyjść na wesele samemu?

15 listopad 2019
Martyna Dziedzic-Kamińska

Goście weselni Państwa Młodych to rodzina, przyjaciele i znajomi. Większość z nich to z reguły małżeństwa i pary, ale pamiętajmy też o singlach…

Nie każdy miał bowiem tyle szczęścia co Wy :)

Zgodnie z zasadami i dobrymi manierami, zapraszając na wesele osobę powyżej 16 roku życia, powinno się przyzwolić jej na przyprowadzenie osoby towarzyszącej. Mając w swoim gronie większą liczbę zdeklarowanych singli i osób samotnych, można zrezygnować z tej tradycji.

Nie zawsze taka osoba ma z kim pojawić się na imprezie. Oznacza to dla niej szukanie, prowadzenie castingów na idealnego partnera, który ewentualnie mógłby w ten wieczór bawić się z nią. Wiąże się to ze stresem zarówno dla Pary Młodej, że będzie gościć obcą osobę, jak i singla, który będzie denerwował się, czy zaproszony kandydat/kandydatka wpasuje się w klimat i odnajdzie w danym towarzystwie.

Drodzy Single, w momencie otrzymania zaproszenia nie popadajcie w panikę! Niech Was nie kusi by je odrzucić. Z pewnością stykacie się z pytaniami o powód życia w pojedynkę, miłosne niepowodzenia i myślicie, że ta uroczystość będzie kolejną okazją do takich wywiadów. W ludzkiej naturze leży eliminowanie takich stresujących sytuacji, ale nie dajcie się zwariować :)

Niegdyś wesela pełniły funkcje schadzek. Miały ułatwić poznanie drugiej połówki. Wszyscy bawili się razem, integrowali i nikt nie skarżył się na nieudaną zabawę.

Jestem pewna, że z podobnym nastawieniem w dzisiejszych czasach również może tak być! Pojawia się zatem pytanie...

Jak usadzić singli na weselu?

O ile z przypisaniem miejsc duetom nie ma większej trudności – wystarczy kierować się powiązaniami, relacjami i stopniem zaawansowania znajomości, tak z singlami jest nieco trudniej.

Czy zatem stworzenie osobnego stolika dedykowanego specjalnie dla nich to dobry pomysł?

Stół dedykowany singlom

Bądźcie tu ostrożni. Po pierwsze powinniście zapytać każdego z nich co sądzi o takim pomyśle. Zorientujcie się, jak takie osoby postrzegają swoją samotność: czy wstydzą się tego, czy są na etapie poszukiwań czy mimo wszystko wolałaby siedzieć w gronie rodziny, par.

Dowiedzcie się jak się na to zapatrują i czy jest w ogóle sens organizacji osobnego stolika.

Przy takim pomyśle należy wziąć również pod uwagę liczbę singli, ich płeć oraz wiek. W przypadku 8 kobiet i 2 mężczyzn czy samych panów raczej nie byłoby większego sensu przedsięwzięcia. Warto włożyć odrobinę wysiłku w ten temat, abyście nie mieli sobie nic do zarzucenia i nie byli narażeni na obrazę któregoś z gości.

Być może macie idealną sytuację – singli jest 8, połowa z nich to kobiety, druga zaś mężczyźni, a średnia wieku w ich kręgu to 30 lat – wtedy to się może udać! Dodatkowo, najlepiej gdyby te osoby, były związane z Wami więzami koleżeńskimi, a nie rodzinnymi.

Ma być dla każdego miło i komfortowo. Wszystko zależy też od charakterów, podejścia i dystansu potencjalnych członków takiego stolika :)

Osobowość gościa ma znaczenie

Jeśli Wasi goście single, to osoby optymistyczne z poczuciem humoru, patrzące na świat przez różowe okulary, otwarte – będzie dobrze! W takim gronie będą czuli się idealnie i raz dwa złapią wspólny język.

Osoby pogodne, z werwą, lubiące ludzi nie będą mieli problemu z zaaklimatyzowaniem się. Muzyka, zabawa, dobre jedzenie i możliwość poznania nowych osób – wprost idealna sytuacja w cudownym miłosnym klimacie, który będzie panował tego dnia.

Jest szansa, że stolik, przy którym będą siedziały takie osoby będzie jednym z najlepiej bawiących się na weselu :)

Upewnij się, czego potrzebują Twoi goście

Upewnijcie się czy ci bez pary na pewno chcą być odseparowane od rodziny i reszty zaproszonych gości. Być może akurat tego dnia nastawili się na nadrabianie zaległości rozmów z rodziną i znajomymi ze względu na rzadki kontakt z nimi.

Cała zabawa polega na tym, aby w gronie osób, których być może nie znają nie poczuli się źle. Nie ma to być przecież krępująca sytuacja. Zamiar jest zupełnie inny.

Wesele trwa kilka dobrych godzin, dobrze gdyby był to czas komfortowy dla każdego, stąd tak ważne byście przeprowadzili krótki research wśród grona singli i wiedzieli na czym stoicie :)

Pamiętajcie jeśli po drodze okaże się, że nie ma sensu tworzyć stolika dla singli zostańcie przy tradycyjnym planowaniu miejsc. Wplećcie te osoby między wszystkich pozostałych gości. Na pewno odnajdą się i w tej sytuacji :)

Jeśli single, których zapraszacie na wesele to Wasi bliscy znajomi i większość z nich jest w podobnym wieku, przed Waszym wielkim dniem możecie np. zorganizować grilla w ogrodzie. Będzie to doskonała okazja do zapoznania tych osób. Jako gospodarze przedstawicie wszystkich, tym samym rozluźnicie atmosferę, która początkowo mogłaby być napięta na zabawie :)

Być może przyczynicie się do powstania nowych związków? Być może liczba singli, która przyszła na Wasze wesele, po jego zakończeniu ulegnie zmianie i stanie się mniejszą? :)

Co sądzicie o stworzeniu takiego stolika dla singli? Czy ktoś z Waszych gości zdecydował się bawić na Waszym weselu bez partnera?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

12 marzec 2018
27 grudzień 2019

Komentarze