Dlaczego pary decydują się na ślub po kryjomu?

04 sierpień 2018
Dagmara Sobczak

Z różnych powodów młodzi ludzie decydują się na ślub w tajemnicy przed rodziną. Nie zawsze musi to oznaczać, że nie chcą obecności rodziny podczas tak ważnej dla nich uroczystości. 

Dziś przywołam kilka najistotniejszych powodów, dla których narzeczeni decydują się na taki właśnie krok. 

Ślub po kryjomu – powody

Ślub tylko we dwoje

Są pary, które marzą o ślubie tylko we dwoje. Jedynie z parą świadków, czego wymaga się podczas ceremonii ślubnej. 

Jeżeli moment zaślubin jest dla nich momentem bardzo intymnym, na tyle ważnym, że dochodzą do wniosku, że dotyczy jedynie ich i nie chcieliby świadków w postaci rodziny – taką decyzję należałoby uszanować. Nie każdy musi marzyć o wielkim weselu, nie każdy także musi chcieć, aby nawet najbliższa rodzina brała udział w ceremonii. Wszystko zależy od podejścia Młodej Pary.

Cicha ceremonia

Młode Pary mogą chcieć cichej ceremonii – tak po prostu. Nie musi to być podyktowanie niechęcią do rodziny czy poczuciem intymności w tym dniu (jak w ślubie tylko we dwoje). Może to być jedynie potrzeba zrobienia tego po cichu, bez poklasku, w dogodnym dla siebie momencie. 

Takie pary powiadamiają swoich rodziców i bliskich o tym, co się stało zazwyczaj zaraz po ślubie.

Brak zgody rodziców na ślub

Bywa niestety też tak, że któreś z rodziców (być może oboje, a być może rodzice obu par) nie akceptują związku swojego dziecka. Nieważne czy para jest zaręczona czy nie, ale rodzice potrafią uprzykrzyć Młodym życie i zrobić wszystko, by jednak do ślubu nie doszło. 

Często pary, które mają tak zagorzałych rodziców, decydują się na ślub w tajemnicy, ponieważ po samym fakcie rodzice już zbyt wiele zrobić nie mogą. Często wynika to z lęku przed zniszczeniem ceremonii ślubnej przez rodziców, utrudnianiem zawarcia związku, czy po prostu nieprzyjemnymi komentarzami, które mogą ten dzień popsuć. By tego uniknąć, Młoda Para decyduje się na cichy, samotny ślub. 

Spontaniczna decyzja

Jedną z dość częstych przyczyn ślubów po kryjomu są po prostu spontaniczne decyzje Pary Młodej. 

Często takie decyzje podejmuje się na wakacjach czy romantycznych wyjazdach we dwoje. Zachłyśnięci pięknym miejscem czy wspólnym spędzaniem czasu, możemy poczuć, że chcemy zalegalizować związek. Takich decyzji wbrew pozorom nie podejmują jedynie młode osoby. Natomiast cechą, która łączy takie pary, jest jeden z pierwszych etapów zakochania, w którym endorfiny, szaleństwo i motylki w brzuchu nie są nam obce.

Spontaniczne decyzje nie zawsze okazują się trafione, ale z drugiej strony... kto z nas nie popełnia błędów? :)

 Mieliście kiedyś okazję spotkać się ze ślubem, który odbył się w tajemnicy? Może sami o takim marzycie? :)

Średnia

4.6

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 czerwiec 2018
01 wrzesień 2018

Komentarze

A co jak masz ponad 30 lat... i próbowaliście zadowolić wszystkich ale i tak całej rodzinie nie pasował sposób w jaki zrobicie ślub i prawie wasz związek sie rozleciał a do slubu wtedy nie doszło..... i teraz po 2 latach decydujecie sie na ślub sami w urzedzie bez nikogo i na dodatek za granica... To moja historia. smutne? nie - ale z begiem lat nie ma sensu liczyć sie ze wszystkimi tylko trzeba robic swoje
~przyszła żona 26 wrzesień 2019 11:48 odpowiedz
Mam podobnie - nie podobnie. Rozstałam się z mężem - idealnym zięciem, który jako mężczyzna miał prawo mieć przyjaciółkę. Poznałam w międzyczasie wspaniałego mężczyznę, z którym połączyła nas wielka miłość. Moi rodzice, choć go nie znają, stwierdzili, że nigdy na oczy nie chcą go widzieć. Trwa to już kilka lat. A ja głupia boję się wziąć ślub z miłością mego życia, bo co rodzice na to...
~Żona 19 maj 2020 19:03