Oprawa muzyczna ślubu to ważna kwestia. Dlaczego? Wzbogaca podniosłą atmosferę wydarzenia i urozmaica je. Piękne dźwięki skrzypiec to doskonały wybór na Wasz ślub.

31 sierpień 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Gdzie szukać skrzypiec na ślub?

Choć to najmniejszy instrument z grupy smyczkowych to ma bardzo dużą popularność na akompaniament różnych uroczystości. Ten dostojny instrument w ostatnich latach naprawdę wiele zyskał. Jego aksamitne, głębokie dźwięki wspaniale wpisują się we wzruszający klimat na ślubach. Gdzie szukać muzyków, którzy mogliby zagrać na Waszej uroczystości? W dzisiejszych czasach najlepszym źródłem jest Internet. To w nim znajdziemy ogłoszenia na ślubnych portalach, grupach, forach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę pożądane hasło, a wyświetli nam się wiele adekwatnych stron. Doskonale działa też marketing szeptany – być może ktoś z Twoich bliskich miał na swoim ślubie oprawę muzyczną skrzypiec, jest zadowolony i może muzyka polecić dalej.

Skrzypce

Czym kierować się podczas wyboru?

Wybór konkretnego wykonawcy to trudna sprawa. Obecnie na rynku muzycznym jest naprawdę sporo ofert. Warto sprawdzić portfolio artysty i poprosić o nagrania z poprzednich występów. Nie musicie bazować tylko na materiałach dostępnych w Internecie – możesz poprosić o dodatkowe nagrania. Zwróćcie uwagę również na instrumenty, na których gra dana osoba. Kierujcie się doświadczeniem muzyka oraz opiniami innych klientów. Nie ma nic bardziej wiarygodnego niż zdanie innych, to doskonałe źródło wiedzy. Pamiętajcie o dokładnym sporządzeniu umowy, będzie ona swego rodzaju zabezpieczeniem. Czytajcie dokładnie i pytajcie jeśli coś wydaje Wam się podejrzane lub zwyczajnie niejasne.

Ile to kosztuje?

Cena za oprawę muzyczną w postaci skrzypieć uzależniona jest od powyższych wytycznych czyli umiejętności, doświadczenia i popularności muzyka. Cena będzie inna w sytuacji, kiedy zdecydujecie się na solowy występ, a o wiele wyższa gdy towarzyszyć Wam będzie podczas ślubu kwartet smyczkowy. Koszty są też zależne od ilości zagranych utworów.

Solo, duet, trio, a może kwartet?

Oprawa muzyczna ślubów na skrzypcach oferowana jest solo w duecie, trio lub kwartecie. Czasem można dołożyć do tego również wokal. Musicie wiedzieć czy ma być to subtelny delikatny dodatek – tu najlepiej wybrać solistę czy chcecie czegoś więcej. Propozycji doboru składu jest wiele.

Gra na skrzypcach

Co zagrać na ślubie?

Osoba, która ma za sobą niejedne granie na ślubie i jest w branży od lat, doskonale wie co grać podczas ceremonii. Z pewnością pomoże i doradzi Wam konkretne utwory. Co prawda nie ma jasno zdeklarowanych piosenek zakazanych, których nie można grać w kościele, jednak nie każda nadaje się na tą okazję. Być może kościół, w którym planujecie ślub ma jakieś wytyczne – warto zapytać księdza by uniknąć faux-pas. Niektóre kościoły zgadzają się praktycznie na wszystko, inne nie. Warto wybrać więc bezpieczny repertuar ;) Być może osoba grająca na skrzypcach, którą wybraliście na Wasz ślub uczestniczyła już w takiej uroczystości w Waszym kościele, zna organistę i wszystko z nim dogada. W Urzędzie Stanu Cywilnego panuje raczej zdecydowana dowolność muzyczna. Możecie przekazać swoje muzyczne życzenia lub zdać się na dobór utworów przez usługodawcę. Najbardziej popularne utwory grane podczas ślubów to: Ave Maria, Marsz Mendelssohna, Halleujah, Aria na str. G, Zima cz. II. Muzyczne dźwięki skrzypiec podczas ślubu w kościele Wy i Wasi goście będziecie mogli usłyszeć na wejście, ofiarowanie, komunię Św., podczas Waszej modlitwy, przy podpisywaniu dokumentów oraz na wyjściu z kościoła. W Urzędzie Stanu Cywilnego podobnie – oczekiwanie na Państwa Młodych, wejście, nakładanie obrączek, podczas składania podpisów i wyjście.

Ważne!

Pamiętajcie, by na 1-2 miesiące przed ślubem przekazać osobie grającej na skrzypcach kontakt do organisty. Te osoby muszą między sobą ustalić listę utworów i ich moment, przećwiczyć je i zobaczyć czy zgrają swoje muzyczne umiejętności, ponieważ utwory z reguły gra się razem.

Skrzypce na ślubie to doskonały wybór! Ich dźwięki umilają, urozmaicają uroczystość oraz wprowadzają wzruszający nastrój. Są doskonałym akcentem w tym ważnym wydarzeniu, jakim jest ślub.  

 

 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze