Stemple ślubne

08 lipiec 2018
Anna Żaczek

Jeśli macie odrobinę wyobraźni, kreatywności i zapału - okazją do stworzenia dekoracji według własnego pomysłu może stać się własny ślub.

Jeśli jednak nie czujecie się dobrze w dziedzinie opracowania kompleksowej i spójnej aranżacji sali weselnej, dekoracji stołu, warto te prace powierzyć profesjonalistom. Jednakże możecie stworzyć swoje małe pole działania np. przygotowując upominki, podziękowania dla Najbliższych oraz pozostałych Gości.

Własnoręcznie wykonane dekoracje i ozdoby przyniosą wiele satysfakcji, ale również oszczędność finansową i czasową. Dużym ułatwieniem w weselnym DIY staną się eleganckie stemple ślubne. Koszt wykonania wynosi od 60 do maksymalnie 150 zł w wersji bardzo ekskluzywnej.

Gdzie możemy zastosować personalizowane stemple ślubne?

Ozdabiać można wszystko, a więc stemple można postawić na korespondencji, zaproszeniach i powiadomieniach o ślubie, na winietkach, bilecikach dołączanych do prezentów i podziękowaniach dla Gości, na różnorodnych zawieszkach i etykietach, np. na alkohol.

Pieczątki ślubne mogą być również jedną z pamiątek ślubnych, tak jak księga gości, zdjęcia czy inne gadżety.

Personalizacja pieczęci ślubnych

Napis na stemplu zależy tylko od Waszej inwencji, propozycji jest wiele:

  • imiona Nowożeńców i data ślubu;
  • monogramy;
  • napisy różnego typu w zależności od tego, co chcemy opieczętować: „Aleksandra & Jakub - Dziękujemy”, „Na zawsze razem”, „Miłość jest słodka”.”Katarzyna &Mateusz – Pobieramy się 22.10.2018”

Zamawianie pieczęci

Ofert możemy szukać w różnych miejscach, nawet na OLX. Znalazłam dwa ciekawe miejsca, które wyróżniały się elegancją projektów – grawernia.pl oraz butik Pieczęć Exlibris.

Oryginalne projekty graficzne, dodatkowe eleganckie opakowania na stemple w formie woreczka lub pudełka, certyfikat – to atuty tychże produktów. Zamawiając stemple, należy zwrócić uwagę na to, czy w zestawie jest poduszeczka do tuszu, ponieważ  zdarza się, że należy ją kupić odrębnie. Na pochwałę zasługują także: łatwy kontakt telefoniczny oraz mailowy z doradcą i grafikiem, płatności realizowane w kilku rodzajach waluty z dostawą nawet za granicę sprzyjają oszczędzaniu cennego czasu przyszłej Pary Młodej.

Kształt i motywy

Projekty obejmują różnorodne kształty: owalne, prostokątne, kwadratowe, kształt serca. Wśród motywów przeważają ozdobienia ażurowe i roślinne podkreślające eleganckie przeznaczenie. Oprócz projektów oferowanych przez producenta bez problemu można złożyć własną propozycję pasującą do motywu przewodniego wesela.

Producenci stempli zwracają uwagę na masowe kopiowanie ich własnych projektów przez nieuczciwych internautów, stąd zastrzegają sobie prawo do przesyłania wzornika dopiero po złożeniu zamówienia, co jest gwarancją na sfinalizowanie dyspozycji. W sumie koszt inwestycji w stemple nie jest wielki, więc zamawiający nie ryzykuje wiele.

Jeśli w Waszych głowach już rodzi się pomysł na oryginalne stemple na Wasze wesele, koniecznie go zapiszcie i przystąpcie do realizacji! :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

14 marzec 2019
05 marzec 2019

Komentarze