Jaki kolor będzie idealny dla Twojej mamy?

10 czerwiec 2018
Agnieszka Okularczyk

Wykonanie analizy kolorystycznej to jeden z najważniejszych kroków w kreowaniu własnego wizerunku. Znając swój typ kolorystyczny będziemy w stanie tworzyć idealnie dobrane i ciekawe stylizacje.

Czym powinny kierować się mamy szukając idealnej kreacji na ślub swojej pociechy? Przede wszystkim KOLOREM.

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak nasza naturalna kolorystyka zmienia się z upływem lat. Jesteśmy trochę jak rosnąca trawa, która początkowo rozkwita i ma mocny intensywny kolor, natomiast z czasem zaczyna blednąć od ostrych i wypalających ją promieni słonecznych. Wraz z wiekiem również nasza naturalna intensywność koloru: włosów, skóry czy spojówek zaczyna słabnąć. Co to oznacza?

Panie które są przedstawicielkami typu Wiosennego powinny unikać kolorów jaskrawych i zimnych. Dobrze, aby wybrały kolory ciepłe i lekko rozbielone.

Świetnie sprawdzą się: ecru, łososiowy, brzoskwiniowy, koralowy, waniliowy, bananowy, pistacjowy, ciepła delikatna zieleń, błękit morski, makowy, pastelowe róże.

Przedstawicielki typu Letniego powinny unikać kolorów ostrych i bardzo ciepłych.

Najlepiej prezentować się będą w odcieniach pastelowych lub lekko stłumionych dodatkiem szarości. Świetnie sprawdzi się: naturalna biel, piaskowy żółty, łososiowy, pudrowy róż, lawendowy, wszelkie odcienie niebieskiego, miętowy, jasny szary, gołębi, srebro.

Typy Jesienne unikać powinny kolorów chłodnych. Wspaniale prezentować się będą w odcieniach ciepłych i niekiedy lekko zgaszonych.

Kolory, które podkreślą urodę to: pomarańcz, brzoskwiniowy, oliwkowy, ciepłe brązy, ceglany, czerwień pomidorowa, stare złoto, karmelowy, khaki, zieleń mchu, turkus, zgaszony purpurowy, a także odcienie granatu. Niektóre panie mogą również sięgnąć po część zgaszonych i pastelowych kolorów wymienionych w typie Letnim.

Typ Zimowy powinien unikać odcieni ciepłych i wypłowiałych - bardzo rozbielonych. Sięgać powinien po kolory chłodne, ale o średnim lub mocniejszym nasyceniu.

Dobrym wyborem będzie: szary, wszelkie odcienie niebieskiego aż po granat, czerwone wino, fiolety, zieleń morska, zieleń butelkowa. Panie o południowym typie urody mogą pozwolić sobie na większy kontrast, w związku z tym mogą założyć: czystą biel, krwistą czerwień, bordo, śliwkę, ciemne chłodne róże i fiolety, gorzką czekoladę, chłodne głębokie zielenie.

Analizę najlepiej wykonać jest przy naturalnym świetle. Sklepy niestety nie zawsze są dobrym wyborem na testowanie kolorów, pomimo że mamy tam dostęp do ubrań o szerokiej gamie kolorystycznej. Jeśli nie jesteście pewne czy dany kolor Wam odpowiada, pamiętajcie o najważniejszej zasadzie: przykładając kolory do twarzy, pamiętajcie, aby nie odcinały się one wizualnie, ani nie zdominowały Waszej urody. Nie powinny przykuwać uwagi bardziej, ani rzucać się na pierwszy plan. Odpowiednio dobrane, stworzą całość i będą Waszym dopełnieniem.

Mam nadzieję, że moje porady przydadzą Wam się podczas wybierania kreacji dla Waszych kochanych Mam :)

Średnia

4.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

29 październik 2019
09 luty 2018

Komentarze