Kilka pomysłów na to, jak urozmaicić wieczór panieński w domu

12 czerwiec 2019
Dagmara Sobczak

Wieczór panieński to jedyna taka noc spędzona w damskim gronie, kiedy to przyszła panna młoda jest jeszcze panną, a zaraz stanie się mężatką. 

Możliwości, jak spędzić wieczór panieński jest bardzo dużo, ale nie ma jednej odpowiedniej dla wszystkich propozycji. Nie wszystkie dziewczyny lubią szalone imprezy na mieście. Są wśród nas także domatorki. I tu pojawia się pytanie: czy wieczór panieński w domu musi być nudny?

Wieczór panieński w domu – czy musi być nudny?

Odpowiedź jest prosta: oczywiście, że nie. 

Po pierwsze, wieczór panieński spędzony w domu może być tak samo przyjemny, jak ten spędzony inaczej – albo i przyjemniejszy. Jeżeli wiemy, jak lubimy spędzać czas, czasem nie ma potrzeby, żeby na siłę organizować „nie wiadomo co”, skoro doskonale wiemy, jak lubimy bawić się najbardziej. 

Po drugie, nawet jeżeli spędzamy wieczór panieński w domu, nie oznacza to, że będzie nudno i bez atrakcji. Można podkręcić każdą imprezę, także tę domową. 

Jak urozmaicić wieczór panieński w domu?

Za chwilę przedstawię kilka moich propozycji, jak urozmaicić wieczór panieński w domu. Nie wszystkie sprawdzą się u wszystkich. Wszystko zależy, co lubicie, jakie jesteście i na co macie ochotę. Skorzystajcie z tych porad, które czujecie, że do Was przemawiają, albo jedynie zainspirujcie się nimi. 

Grupowe zabawy

Listy grupowych zabaw na wieczór panieńskich znajdziecie  w internecie bardzo dużo. Zabawy na lepsze poznanie siebie, na zintegrowanie, czy po prostu dobrą zabawę. 

Gry planszowe

Poszukajcie gier planszowych na większą liczbę osób i zagrajcie. Dzisiaj wybór jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeżeli całkiem nieźle się znacie, dobrą grą będzie np. ego. 

Gry na konsoli

Jeżeli macie dostęp do konsoli, może to dobra opcja? Nie tylko Panowie lubią grać w tego rodzaju gry.

Moją ulubioną jest np. Tekken. Myślę, że mógłby się sprawdzić na przerwę między posiłkami.  

Karaoke

Nie potrzebujecie nawet zestawu do karaoke. Wystarczy Wam dostęp do Internetu. Tam znajdziecie wiele utworów w wersji karaoke z napisami.

W końcu śpiewać każdy może!

Tańce

Znam dziewczyny, które nie wyobrażają sobie dobrego wieczoru panieńskiego bez tańców. Wystarczy lekko przygasić światło i ruszajcie na domowy parkiet!

Wspólne gotowanie

Może jakieś ciasto, babeczki, albo nowy przepis na kurczaka? Czemu nie?

Maraton filmowy/serialowy

Jeżeli jesteście fankami kina, taki wieczór to dobry moment, by nadrobić kinowe (np. Oscarowe) nowości.

Nie zapomnijcie tylko o lodach i popcornie!

Stworzenie mapy marzeń

Każda z Was może taką mapę stworzyć sama albo zróbcie jedną wspólną. Możecie także pomóc stworzyć taką mapę marzeń pannie młodej. To ciekawa alternatywa i zarazem samorozwój. Jak stworzyć taką mapę? Szukajcie informacji w sieci. 

Sesja zdjęciowa

Sesja zdjęciowa w domu? Dlaczego nie! Na pewno wymyślicie ciekawe kadry.  

Zrobienie czegoś wspólnie na pamiątkę dla panny młodej

Co mam tu na myśli? Ostatnio bardzo modne są lasy w szkle. Sprawdźcie w Internecie, jak zrobić taki las samodzielnie i wykonajcie go wspólnie na pamiątkę dla panny młodej.

Las w szkle to oczywiście tylko przykład. Możecie zrobić kolaż, namalować wspólnie obraz na ścianę, czy napisać opowiadanie – ogranicza Was jedynie wyobraźnia. Ważne, by dana rzecz mogła przypominać o wieczorze pannie młodej jak najdłużej. 

Dodalibyście jeszcze coś do tej listy? :)

Średnia

2.7

Oceń mój artykuł

Zobacz także

16 listopad 2018
13 marzec 2018

Komentarze